Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, obchodzone w połowie września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki „The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto jest obecnie obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Sadowiu, do twórczych zabaw przystąpiły dzieciaki z klas 0 – III, które bawiły się kropkami. Oprócz wesołej zabawy i pięknych prac, uczniowie klas trzecich dzielili się kropkami przyjaźni. Te zaś miały na celu zachęcenie do twórczej i kreatywnej pracy innych. Obchody Dnia Kropki miały miejsce również na szkolnej świetlicy pod okiem Katarzyny Teter. Zajęcia koordynowały Dominika Duda, Monika Wtorkiewicz i Katarzyna Teter.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba