Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 6. Były pogadanki, prezentacje i konkurs wiedzy ekologicznej

(sts), (ij)
Trwa międzyszkolny projekt ekologiczny "Pamiętajcie o ogrodach", realizowany od kilku miesięcy w Szkole Podstawowej numer 6 imienia Obrońców Westerplatte i I Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki pod merytoryczną opieką firmy Celsium.

Kolejny etap realizacji projektu miał miejsce w Szkole Podstawowej numer 6, w ramach obchodów Szkolnego Dnia Ziemi. Wśród zaproszonych gości znalazły się przedstawicielki firmy Celsium: pani Marta Kałuża–Białas i pani Agnieszka Plaskota, a także klasa Ib z I Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcą – panią Moniką Moskal.

Najmłodsi uczniowie mieli możliwość wysłuchania książeczki „Czerwony Kapturek, misja czarny smog”, a czytanie zakończyło się pogadanką na temat tego, czym jest smog i jak należy z nim walczyć.

Kolejnym etapem realizacji „zielonego” projektu był II etap konkursu wiedzy ekologicznej o tytuł Szkolnego Mistrza Ekologii. W rywalizacji wzięło udział 23 uczniów klas VI – VIII, którzy wygrali eliminacje klasowe. Konkurs przygotowała nauczycielka
I Liceum – pani Grażyna Senderowska. Wspólnie z młodzieżą wyłoni ona zwycięzcę, oceni również przygotowanie uczniów do konkursu.

Społeczność uczniów "Szóstki" miała też możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej o zanieczyszczeniu powietrza, skutkach i przyczynach smogu oraz zabawy przy przygotowanych na tę okazję przedstawieniach.

Klasa VII a pod kierunkiem pani Izabeli Jabłonki przygotowała debatę ekologiczną, na której wypowiadali się przedstawiciele fabryk i zakładów przemysłowych, lekarze, ekolodzy. Każdy przedstawił swoje racje i próbował je uzasadnić. Czadzior Piecorek, Nieprzyjemniaczek Spaliniak, Cherlak Płucaczek, Bólaczka Głowiak czy Krzewinek Drzewin – to tylko niektóre z zabawnych postaci przedstawionych przez uczniów.
Zwaśnione strony pogodził burmistrz Smogowa – Adrian Zielonka, którego doskonale odegrał Adrian Łańcuchowski z klasy
VII a. Debatę poprowadziły dziennikarki: Amelia Kozłowska i Amelia Marczewska, wkładając w odgrywane role cały swój dynamizm i niezwykła fantazję. Jak się okazuje, wystarczy trochę ustępstw każdej ze stron i wszystko da się zorganizować, aby było czysto, ekologicznie i bezsmogowo.

Scenka „Wygoń z miasta czarny smog”, którą zaprezentowali uczniowie klasy Ib z I Liceum Ogólnokształcącego, również wypadła doskonale. Rolę Smoga brawurowo odegrał Jakub Nowak, który zdecydowanie nie chciał opuścić miasta!

Dyrektor "Szóstki" Renata Topolska podziękowała wszystkim wykonawcom i przedstawicielom firmy Celsium za uczestnictwo w projekcie edukacyjnym, który z pewnością przyczyni się do wzrostu odpowiedzialności za obecny i przyszły stan naszego środowiska.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Koniec świata coraz bliżej? Naukowcy podają datę

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie