Dziennikarze kontra wymiar sprawiedliwości. Na boisku zabawa, na trybunach pomoc

Bartłomiej Bitner
Zaktualizowano
W towarzyskim meczu w Bielinach drużyna Kieleckie Media (na zdjęciu) pokonała Temidę 2:1. Bartłomiej Bitner
Była zabawa, ale przede wszystkim była pomoc. W sobotę, 23 czerwca, w Bielinach odbył się mecz towarzyski dziennikarzy z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. W jego trakcie zebrano 2374 złote na leczenie zmagającego się z ciężką chorobą Damiana Wójcika. Żurnaliści ograli przeciwników 2:1.

Można śmiało powiedzieć, że to już świętokrzyska tradycja. Od 2000 roku w czerwcu odbywają się spotkania dziennikarzy z kieleckich mediów z oldbojami lokalnych drużyn lub reprezentującymi dane środowisko zawodowe. W sobotę taki mecz odbył się już po raz 19., po raz kolejny w Bielinach. Tym razem – podobnie jak dwanaście miesięcy temu – zmierzyły się drużyny Kieleckie Media i Temida.

Grano dwa razy po 40 minut. W pierwszej połowie pojedynek tylko przez kilkanaście minut był wyrównany. Potem przewagę osiągnęli gracze Kieleckich Mediów, którzy zaczęli oblegać bramkę rywala. Wiązało się to oczywiście z tym, że skład tej drużyny był znacznie młodszy niż przeciwników.

Pierwsza bramka padła jednak dopiero w 36 minucie. Warto było na nią czekać, bo okazała się najładniejszą w całym meczu. Marcin Deszczka, korzystając z ogromu miejsca, jakie zostawili mu gracze Temidy, huknął z 30 metrów w samo okienko. Gol tak się spodobał oglądającym mecz dzieciom z bielińskiej szkoły, że od tej pory bardziej dopingowały żurnalistów. Ci po chwili, tuż przed gwizdkiem Krzysztofa Adacha na przerwę, podwyższyli rezultat. Dobre prostopadłe podanie wykorzystał strzelając pod poprzeczkę Mateusz Żelazny.

W drugiej połowie gra z obu stron „siadła”. Nie było już takiej intensywności, jak wcześniej, ale to dziennikarze wciąż częściej utrzymywali się przy piłce. Mimo to byli nieskuteczni, a Temida strzeliła kontaktową bramkę – konkretnie w 60 minucie uczynił to Karol Jakubczyk. Potem przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości (sędziowie, adwokaci, prokuratorzy i kuratorzy) mieli pecha, bo po jednym ze strzałów piłka trafiła w słupek i wygrali dziennikarze.

Mecz – tak jak co roku – miał charakter charytatywny. Tym razem w jego trakcie na trybunach prowadzono zbiórkę na rzecz Damiana Wójcika. To mieszkaniec gminy Bieliny, który zmaga się z chorobą nowotworową. Podczas spotkania zebrano 2374 złote na jego leczenie.

- Bardzo się cieszę, że tradycji stało się zadość. Znów spotkaliśmy się na stadionie w Bielinach, by zobaczyć, jak na boisku radzą sobie dziennikarze z przedstawicielami świętokrzyskiej temidy, ale także po to, by pomóc. Cieszę się, że wsparliśmy kolejnego naszego mieszkańca będącego w potrzebie – powiedział Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny.

- To było fajne popołudnie. Mogliśmy się spotkać i pograć w piłkę, kibicom dać nieco zabawy, a jednego z okolicznych mieszkańców wesprzeć – podsumował Mateusz Żelazny, kapitan drużyny Kieleckie Media.

- Na boisku walczyliśmy jak równy z równym. Było blisko uniknięcia porażki, ale jesteśmy zadowoleni i ze strzelonej bramki, i z tego, że mogliśmy towarzysko spędzić dzień. Za rok postaramy się co najmniej zremisować. Natomiast cieszy fakt, że na stadionie, jako kibice, pokazaliśmy serca – podkreślił sędzia Sądu Okręgowego w Kielcach Wojciech Merta, kapitan Temidy.

W drużynie Kieleckich Mediów wystąpili: Bartłomiej Bitner, Tomasz Brzoza, Marcin Deszczka, Daniel Jagodzki, Marcin Janus, Sebastian Parkita, Dawid Surowiec, Michał Śledź, Łukasz Tutaj, Krzysztof Węglarczyk, Szymon Żaba-Żabiński i Mateusz Żelazny.

Skład ekipy Temidy tworzyli: Mateusz Brzeziński, Jerzy Bukowski, Daniel Czerwiak, Paweł Domagała, Piotr Domański, Dariusz Dryjas, Karol Jakubczyk, Tomasz Jamka, Adam Jończyk, Maciej Kabziński, Piotr Kołba, Wojciech Merta, Dominik Moskal, Tomasz Piechota, Paweł Piętak, Damian Piwowarczyk, Krzysztof Sójka, Wiesław Stępniak, Bartłomiej Szeląg, Jakub Szewczyk i Arkadiusz Ziembaczewski.