Dziesięć goli w Kielcach!. Korona II – Kamienna Brody 8:2. Mecz ocenił Vanja Marković [ZDJĘCIA]

Sławomir Stachura
Oktawian Skrzecz zdobył dwie bramki i zaliczył asystę
Oktawian Skrzecz zdobył dwie bramki i zaliczył asystę Sławomir Stachura
Prawdziwy festiwal bramek obejrzeli kibice w Kielcach, gdzie lider czwartej ligi – Korona II Kielce, pokonała Kamienną Brody 8:2. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, gdy kielczanie prowadzili 5:1.

Korona II Kielce – Kamienna Brody 8:2 (5:1)
Bramki:
Ernest Jopkiewicz 5, Oktawian Skrzecz 10 i 25, Artur Piróg 34, Maciej Górski 44, Jakub Górski 75), Zvonimir Petrović 89 i 90 – Konrad Dziedzic 39, Przemysław Rzepa 46.
Korona II: Miśkiewicz – Skrzecz (46. Więckowski), Pierzchała, Kloc, Kallaste (46. Rybus) – Gurski (57. Szelągowski) , Jopkiewicz, Dziubek, Piróg (70. Petrović), Szałas – M. Górski (46. J. Górski)
Kamienna: Niedbała – Jagieła, Małaczek, Franus, Trela – Zalewski (70. Macias), Rzepa, Pocheć, Dziewięcki, Dziedzic (46. Soboń) - Nowak (73. Maciejczak).

Kielczanie już po 10 minutach tego spotkania prowadziła 2:0. Wyższość gospodarzy była widoczna bardzo wyraźnie i mogli wygrać jeszcze wyżej. Grający trener Kamiennej Brody Krzysztof Trela starał się mobilizować swoich piłkarzy, ale różnica w umiejętnościach była zbyt duża. Już w 5 minucie Koronie dał prowadzenie kapitan Ernest Jopkiewicz, a potem dwa razy trafił wyróżniający się na boisku Oktawian Skrzecz i było właściwie po meczu. Goście zdołali jednak dwa razy oszukać obronę Korony, najpierw po ładnej akcji wykończonej przez Konrada Dziedzica, a potem w pierwszej akcji drugiej części, gdy ładnie główkował Przemysław Rzepa.
Ozdobą meczu było trafienie Artura Piróga w 34 minucie gdy trafił w samo okienko z 16 metrów , a w ostatnich dwóch minutach meczu dwukrotnie trafił do siatki Zvonimir Petrović i ustalił wynik.

- Już do przerwy powinno być osiem bramek. Różnica w umiejętnościach była bardzo duża – ocenił grający kiedyś w Koronie Serb Vanja Marković, który oglądał mecz z trybun. Przebywa teraz w Kielcach, bo ma wolne po tym jak rozwiązał kontrakt z portugalskim SC Farense.

– Nie dogadałem się w sprawach kontraktowych, więc rozwiązałem umowę. Grałem w Farense cały czas, więc nie powinno być kłopotów ze znalezieniem nowego klubu – stwierdził Marković.