Dziewięć bilardowych medali dla Kielc

(SAW)
Oliwia Czupryńska zdobyła złoto w odmianie 8 bil
Oliwia Czupryńska zdobyła złoto w odmianie 8 bil Polski Związek Bilarowy
W kieleckim Hotelu Binkowski rozgrywane były od wtorku do piątku bilardowe mistrzostwa Polski. Świetnie wypadli kielczanie, którzy wywalczyli dziewięć medali, w tym aż cztery złote!

Mistrzostwa rozgrywane były z udziałem całej krajowej czołówki w odmianach 8 bil, 9 bil i 10 bil. Kielczanie oddali tylko podium w odmianie 9 bil w kategorii mężczyzn.

W odmianie 8 bil mężczyzn finał był kielecki. Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce pokonał swojego klubowego kolegę Karola Skowerskiego 8-4.

Podobnie było też w kategorii kobiet w „ósemce”. Oliwia Czupryńska (Nosan) zwyciężyła 5-2 z Katarzyną Wesołowską (Idoslubu.pl – TVsports.pl Kielce).

W odmianie 10 bil także najlepsi byli kielczanie. Karol Skowerski zdobył złoto, już piąte w historii swoich startów w finałach Mistrzostw Polski. W finale pokonał 7-5 Mariusza Skonecznego (Duet Tomaszów Mazowiecki).

Katarzyna Wesołowska w odmianie 10 bil zdobyła złoto pokonując 5-3 Monikę Ząbek (ERG FOLIE Bieruń ). Dla Wesołowskiej to już siódme złoto w karierze. Brązowy medal w tej odmianie wywalczyła Oliwia Czupryńska.

W odmianie 9 bil, która rozgrywana była nas koniec mistrzostw srebro wywalczyła Oliwia Czupryńska, a brąz Katarzyna Wesołowska.

W mistrzostwach kielczanie wywalczyli dziewięć medali - cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska ocenione zostały jako najlepsze zawodniczki mistrzostw, a za najlepszego w kategorii mężczyzn uznano Karola Skowerskiego.

Targi Kielce mają 25 lat. Zobacz jak zmieniały się w nowoczesne ośrodek konferencyjno-wystawienniczy