Dziewięć medali i najlepszy od dziesięciu lat występ KKL Kielce na mistrzostwach młodzików. Szkoleniowy sukces Mirosławy Sarny [ZDJĘCIA]

dor
W Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zaliczane do ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego.- Kielecki Klub Lekkoatletyczny zdobył 38 punktów, co jest najlepszym wynikiem od 10 lat. Zawodnicy kieleckiego klubu przywieźli z Łodzi 9 medali. Gratulacje dla naszych lekkoatletów i ich trenerów - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce. Medale wywalczyli: Anna Skowronek dwa złote (80 metrów przez płotki + 200 metrów przez płotki), Adam Wąchała złoto w biegu na 1000 metrów. Po srebrne medale sięgnęli: Adrianna Makuła  na 100 metrów, Nikodem Pochopień w skoku skok wzwyż, Igor Regiel w skoku w dal oraz Piotr Zając na 100 metrów.Brązowe medale zapisała na swoim koncie Alicja Borek na 80 metrów przez płotki oraz w  skoku w dal. Ponadto czwarte miejsca zajęły: Zuzanna Skucińska (rzut młotem, rzut oszczepem), Mateusz Grdeń (skok w dal), Oliwia Masternak (skok w dal), Małgorzata Małgorzata (600 metrów). Poza tym zawodnicy Hanna Jasińska, Radosław Haberko, Oliwia Kruszczak, Daniel Popow, Rafał Salus, Jakub Stachurski zdobyli punkty do klasyfikacji klubowej.Wspaniały występ lekkoatletów KKL Kielce zaprocentował trzecim miejscem w klasyfikacji klubowej makroregionu łódzko-świętokrzyskiego. Wielkie słowa uznania należą się też trenerom, którzy doprowadzili lekkoatletów do tego sukcesu w kategorii młodzików. Byli to następujący szkoleniowcy KKL Kielce: nasza olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna (5 medali podopiecznych - 2 złote i 3 srebrne), Paweł Tietierin (2 brązowe medale), Krzysztof Jóźwik (1 złoty medal),  Agnieszka Wrona (1 srebrny medal). (dor)
W Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zaliczane do ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego.- Kielecki Klub Lekkoatletyczny zdobył 38 punktów, co jest najlepszym wynikiem od 10 lat. Zawodnicy kieleckiego klubu przywieźli z Łodzi 9 medali. Gratulacje dla naszych lekkoatletów i ich trenerów - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce. Medale wywalczyli: Anna Skowronek dwa złote (80 metrów przez płotki + 200 metrów przez płotki), Adam Wąchała złoto w biegu na 1000 metrów. Po srebrne medale sięgnęli: Adrianna Makuła na 100 metrów, Nikodem Pochopień w skoku skok wzwyż, Igor Regiel w skoku w dal oraz Piotr Zając na 100 metrów.Brązowe medale zapisała na swoim koncie Alicja Borek na 80 metrów przez płotki oraz w skoku w dal. Ponadto czwarte miejsca zajęły: Zuzanna Skucińska (rzut młotem, rzut oszczepem), Mateusz Grdeń (skok w dal), Oliwia Masternak (skok w dal), Małgorzata Małgorzata (600 metrów). Poza tym zawodnicy Hanna Jasińska, Radosław Haberko, Oliwia Kruszczak, Daniel Popow, Rafał Salus, Jakub Stachurski zdobyli punkty do klasyfikacji klubowej.Wspaniały występ lekkoatletów KKL Kielce zaprocentował trzecim miejscem w klasyfikacji klubowej makroregionu łódzko-świętokrzyskiego. Wielkie słowa uznania należą się też trenerom, którzy doprowadzili lekkoatletów do tego sukcesu w kategorii młodzików. Byli to następujący szkoleniowcy KKL Kielce: nasza olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna (5 medali podopiecznych - 2 złote i 3 srebrne), Paweł Tietierin (2 brązowe medale), Krzysztof Jóźwik (1 złoty medal), Agnieszka Wrona (1 srebrny medal). (dor) Zdjęcia Archiwum prywatne/Facebook
W Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zaliczane do ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego. - Kielecki Klub Lekkoatletyczny zdobył 38 punktów, co jest najlepszym wynikiem od 10 lat. Zawodnicy kieleckiego klubu przywieźli z Łodzi 9 medali.