Efektowna inauguracja sezonu Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice (ZDJĘCIA)

Sławomir Sijer
Bardzo efektownie wypadła inauguracja rozgrywek w III grupie piłkarskiej klasy A, w której w niedzielę, 25 sierpnia, zadebiutował zespół Familijnego Klubu Sportowego Łazy ze Starachowic. Do pełni szczęścia zabrakło tylko wygranej gospodarzy w derbowym meczu z Arką Pawłów.

Mecz rozgrywany w niedzielne popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Szkolnej oglądało ponad 200 sympatyków futbolu. Zanim się rozpoczął odbyła się krótka uroczystość, bowiem puchar za awans do klasy A przywiózł do Starachowic wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Domaradzki.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno sędziego piłkarskiego Kamila Pastuszki i zaczęły się emocje trwające aż do 93 minuty.

W przerwie czekała na wszystkich niespodzianka w postaci występu znanej piosenkarki Pauli "Curly" Kucharskiej. Podczas swojego mini recitalu wykonała między innymi "To nie ja" ze swojej debiutanckiej płyty oraz premierowy utwór "Pokaż swoją twarz". - Prezes Konrad Rączka musiał się trochę pomęczyć namawiając mnie na ten występ. Zajęło mu to jakieś... 30 sekund - mówiła z uśmiechem Paula. A na odchodne rzuciła: - Będzie 2:2.

Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie strzelili dwa gole. I gdy wydawało się, że zaczną sezon od zwycięstwa, w ostatniej akcji meczu Arka wyrównała na... 2:2.

Oto skład drużyny FKS Łazy w pierwszym meczu w klasie A: Hubert Chrząstowski, Paweł Sadkowski, Damian Dobrucki, Sebastian Żak, Grzegorz Wójcik, Emil Madejski, Karol Maciąg, Maciej Grudniewski, Kacper Podzielny, Hubert Ciepluch, Tomasz Gralec.
Trener Paweł Brzozowski, II trener Przemysław Krzewicki.

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?