Efektowna wygrana Korony. Trzy gole strzelił Górski, dwa Brown Forbes z Kostaryki

dor
Felicio Brown Forbes zdobył dwie bramki dla Korony w sparingu z Górnikiem Łęczna Fot. Krzysztof Krogulec
W meczu kontrolnym rozegranym na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach piłkarze Korony wygrali z drugoligowym Górnikiem Łęczna 6:2. Grano 4x30 minut.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:2
Bramki: Ivan Jukić 45, Maciej Górski 48, 52, 66, Felicio Brown Forbes 97, 116 – Igor Korczakowski 68, zawodnik testowany 112.

Korona: Hamrol (31. Sokół) – Kosakiewicz (75. Rymaniak), Malarczyk (75. Kovacević), Pierzchała (75. Diaw), Kallaste (47. Kordas, 75. Gardawski) – Skrzecz (49. Firlej) (75. Możdżeń), Dziubek (75. Żubrowski), Piróg (75. Petrak), Arweładze (75 Janjić), Jukić (55. Długosz, 75.Soriano) - Górski (75. Brown Forbes).

Górnik: Prusak - Sasin, Pajnowski, Zagórski, Tymosiak - Sosnowski, Łuszkiewicz, Zuber, Szysz, dwóch zawodników testowanych. Grali także: Podleśny, Pisarczyk, Waleńcik, Kurukowicz, Aftyka, Przybycień, Korczakowski, Chrzanowski.

Dobra dyspozycję zaprezentował Maciej Górski, który zapisał na swoim koncie hat-tricka. Pierwszą bramkę zdobył w 48 minucie w sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem, drugą ładnym strzałem w 52 minucie, a trzecią w 66 minucie w zamieszaniu podbramkowym.

W ostatniej części gry Korona znowu zaatakowała z impetem. W 96. minucie ładnym strzałem popisał się Mateusz Możdżeń, ale trafił w słupek. Minutę później Felicio Brown Forbes trafił do siatki, popisując się ładnym strzałem z około 20 metrów. W 116 minucie testowany zawodnik z Kostaryki zapisał na swoim koncie drugie trafie, a w sumie szóste dla Korony.

W kieleckim zespole testowani byli trzej piłkarze - wspomniany Felicio Brown Forbes z Kostaryki, który ostatnio grał w klubie Amkar Perm, Oktawian Skrzecz z GKS Katowice i Kornel Kordas ze Stali Rzeszów.

- Bardzo pozytywnie oceniam ten sparing. Było dużo lepiej niż w poprzednich meczach kontrolnych. Nie tylko bramki cieszą, ale również gra. W końcu wygraliśmy. Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia. Możemy trochę odetchnąć. W pierwszych dwóch kwartach grali młodsi zawodnicy, którzy dostali szansę. Później my weszliśmy, mieliśmy ułatwione zadanie, bo przeciwnik był rozbity. Od następnego tygodnia będziemy już łapać świeżość. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy półtora tygodnia, żeby doszlifować elementy, które jeszcze szwankują - powiedział Bartosz Rymaniak, obrońca Korony.