Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z "Echem Dnia". Rozwiąż...

  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z "Echem Dnia". Rozwiąż próbny sprawdzian!

  red, Izabela Grosicka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z "Echem Dnia". Rozwiąż próbny sprawdzian!
  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami! Najwyższy czas, by zaplanować pracę i systematycznie powtarzać materiał. Razem z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym przygotowaliśmy dla Was serie publikacji i testów z języka polskiego i matematyki - zmierzcie się z zadaniami i sprawdźcie swoją wiedzę.
  Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z "Echem Dnia". Rozwiąż próbny sprawdzian!
  Rozpoczynamy cykl powtórek z matematyki i języka polskiego przed pierwszym egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się od 15 do 17 kwietnia 2019. Kolejne zestawy zadań będą się ukazywały z "Echem Dnia" co tydzień, do 18 grudnia, naprzemiennie z języka polskiego i matematyki. Patronem cyklu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.


  Każdy z czterech publikowanych zestawów będzie skonstruowany zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Znajdą się w nim zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Na rozwiązanie prezentowanych tu zestawów zadań powinno wystarczyć 100 minut (tyle czasu będzie miał ósmoklasista podczas egzaminu).

  Pomoce dla uczniów

  Prezentowane w „Echu Dnia” zestawy stanowią świetną pomoc w przygotowaniu do egzaminów, ale zapewne w wielu wypadkach niewystarczającą. Dlatego polecamy dwie publikacje Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego: książkę „Kalendarz ósmoklasisty” oraz program dostępny online PowtórkoMat 8.

  „Kalendarz ósmoklasisty” zawiera skuteczny plan powtórzenia całego materiału. Wystarczy codziennie rozwiązywać po kilka zadań (samodzielnie lub pod opieką nauczyciela), żeby przypomnieć sobie i utrwalić wszystkie wymagane na egzaminie zagadnienia. Zastosowana w „Kalendarzu” metoda nauki sprawdza się w praktyce już od kilkunastu lat - pomogła dobrze przygotować się do różnego typu egzaminów tysiącom uczniów.

  PowtórkoMat 8 to program komputerowy, dzięki niemu można przećwiczyć wszystkie typy zadań, które pojawią się na egzaminie. Aplikacja jest wzbogacona o filmiki i komentarze z rozwiązaniami zadań krok po kroku. Umieszczono w niej też kilkanaście samo-sprawdzających testów przygotowanych na wzór egzaminu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  Pomoce dla nauczycieli

  W grudniu 2018 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. W marcu 2019 roku okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią dodatkową pulę zadań z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych, które będzie można wykorzystać podczas ostatnich powtórek przed egzaminem ósmoklasisty planowanego w kwietniu 2019 roku.


  Testy na łamach „Echa Dnia”

  wtorek 30.10 matematyka,

  wtorek 6.11 język polski,

  wtorek 13.11 matematyka,

  wtorek 20.11 język polski,

  wtorek 27.11 matematyka,

  wtorek 4.12 język polski,

  wtorek 11.12 matematyka,

  wtorek 18.12 język polski.  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]