MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2024 matematyka. Oto odpowiedzi i arkusz CKE. Jak uczniom poszedł test? Rozwiązania będziemy mieć około godziny 13

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Wideo
od 12 lat
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024 MATEMATYKA. PUBLIKUJEMY ODPOWIEDZI. W środę, 15 maja ósmoklasiści z całego kraju zmagali z testem z matematyki w ramach tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Matematyka, podobnie jak na maturze, zawsze budzi wśród zdających największy stres. Dla wszystkich, którzy chcą jak najszybciej sprawdzić swój wynik egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki opublikujemy sugerowane odpowiedzi przygotowane przez egzaminatorów i nauczycieli z renomowanych szkół w regionie. Zobacz rozwiązania i sprawdź jak Ci poszło!

sc]Egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki: Publikujemy ODPOWIEDZI oraz ARKUSZ CKE

W galerii poniżej publikujemy ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA I ARKUSZ CKE egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki.

W galerii publikujemy pierwsze odpowiedzi i arkusz egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki. Kolejne odpowiedzi na następnych slajdach już wkrótce. Konieczne jest odświeżanie strony

Egzamin ósmoklasisty 2024 matematyka. Oto odpowiedzi i arkus...

lub kliknij w poniższy link

Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki: ODPOWIEDZI i ARKUSZ CKE

Odpowiedzi opracowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowa im. J. Verne'a w Kielcach
----------------------- --------------------

W tym artykule publikujemy odpowiedzi wraz z arkuszem z egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyka około godziny 13

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki w serwisie Strefa Edukacji na ECHODNIA.EU

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w 2024 roku w całej Polsce będzie pisało ponad 500 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Już tego samego dnia, w którym odbywa się egzamin, będą mogli sprawdzić, jak im poszło! W naszym serwisie Strefa Edukacji na portalu ECHODNIA.EU każdego dnia publikować będziemy arkusze i odpowiedzi z egzaminów z matematyki. A już teraz życzymy powodzenia!

Termin egzaminu ósmoklasisty już czwarty rok z rzędu odbywa się w maju. Cztery lata temu z powodu pandemii przeprowadzony został w czerwcu. Wcześniej, podobnie jak test gimnazjalny, odbywał się w kwietniu.

Szkoły i samorządy życzą powodzenia na egzaminie ósmoklasisty 2024

Za powodzenie na egzaminach najbardziej kciuki trzymają oczywiście rodziny ósmoklasistów. Ale powodzenia życzą im również szkoły i samorządy. Na profilach facebookowych wielu instytucji pojawiło się ostatnio wiele życzeń:

Egzamin ósmoklasisty 2024. Harmonogram

Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym odbędzie się od 14 do 16 maja 2024 roku. Uczniowie zobowiązani są do przystąpienia do trzech przedmiotów w formie pisemnej. Informuje o tym Centralna Komisja Egzaminacyjna

  • 14 maja 2023 (wtorek) - język polski, godz. 9:00, czas trwania 120 minut
  • 15 maja 2023 (środa) - matematyka, godz. 9:00, czas trwania 100 minut
  • 16 maja 2023 (czwartek) - język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski, godz. 9:00, czas trwania 90 minut

Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca 2024 roku w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl. Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji to 6 lipca 2024 roku.

Egzamin 8-ósmoklasisty. Nie można go nie zdać

Dla egzaminu ósmoklasisty nie został określony minimalny próg zdawalności, co oznacza, że nie można go nie zdać. Wyniki są jednak ważne podczas rekrutacji do liceum, technikum lub szkoły zawodowej.

Co zabrać ze sobą na egzamin ósmoklasisty 2024?

Na egzamin uczniowie powinni przynieść długopis lub pióro z czarnym tuszem, linijkę niezbędną podczas pisania egzaminu z matematyki. Należy zaznaczyć, że podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno korzystać ze słowników, kalkulatora ani urządzeń telekomunikacyjnych.

Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki prawdopodobnie będzie miał około 19-20 zadań, wśród których znajdą się pytanie otwarte i zamknięte. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać, to 25.

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z matematyki?

Uczniowie ósmych klas szkół mają 100 minut na rozwiązywanie zadań, a egzamin zacznie się o godzinie 9:00. Przystępujący do testu uczniowie muszą mieć ze sobą niezbędne przybory: długopis lub piór z czarnym tuszem oraz linijkę. Nie wolno korzystać z kalkulatora, lub telefonu.

Egzamin 2024 z matematyki. Wymagania

Jakie są wymagania na egzaminie 2023 z matematyki? Sprawdź, czego można się spodziewać na podstawie dotychczasowych arkuszy:

  • Z reguł działań na potęgach wynika, że [obliczenia] Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych...;
  • Czy iloczyn dowolnych pięciu kolejnych liczb całkowitych jest podzielny przez 10? Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie;
  • Do liczby (− √10) dodajemy 5. Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych;
  • W trójkącie ABC narysowano dwie wysokości: CD i AE, jak na rysunku. Kąt rozwarty pomiędzy tymi wysokościami jest równy 138°. Jaką miarę ma kąt α zaznaczony na rysunku? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki: arkusz CKE i odpowiedzi

Tuż po godzinie 13 w tym miejscu opublikujemy arkusz CKE i odpowiedzi do egzaminu 2023 ósmoklasisty z matematyki. Czy egzamin był trudny? Masz wątpliwości, co do swoich odpowiedzi? Sprawdź szczegóły:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie