Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ekologiczne graffiti powstanie na murze kieleckiej szkoły. Uczniowie dostali 5 tysięcy złotych

Paulina Baran
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 2 w Kielcach, Edyta Lato odbiera grant w wysokości 5 tysiecy złotych od Magdaleny Sułek – Domańskiej, dyrektora komunikacyjnego Eneris oraz Bożeny Kretuńskiej, dyrektora kieleckiego oddziału firmy.
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 2 w Kielcach, Edyta Lato odbiera grant w wysokości 5 tysiecy złotych od Magdaleny Sułek – Domańskiej, dyrektora komunikacyjnego Eneris oraz Bożeny Kretuńskiej, dyrektora kieleckiego oddziału firmy. Dawid Łukasik
Młodzież z Gimnazjum numer 23 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego mieszczących się przy ulicy Radiowej w Kielcach nie raz udowadniała, że ma rewelacyjne pomysły. Tym razem uczniowie zostali wyróżnieni przez proekologiczną firmę Eneris.

- Pogram kantowy Eneris był ogłoszony w całej Polsce, w trzynastu różnych lokalizacjach. Przyznawaliśmy granty po 5 tysięcy złotych, na łączną kwotę 65 tysięcy złotych – wyjaśnia Magdalena Sułek - Domańska, dyrektor komunikacji Eneris. Tłumaczy, że granty mają służyć z jednej strony misji ochrony środowiska, z drugiej - integrować społeczność lokalną. W sumie do konkursu napłynęło ponad sto wniosków. Pomysł wykonania graffiti z mchu zgłoszony przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych numer 2 zrobił na nas ogromne wrażenie, dlatego to właśnie tej placówce postanowiliśmy przyznać nagrodę – dodaje dyrektor Magdalena Sułek - Domańska.

Na pomysł wykonania graffiti z mchu na brzydkim murze z tyłu szkoły wpadł pan Daniel Wójcik, kierownik gospodarczy szkoły.
Na pomysł wykonania graffiti z mchu na brzydkim murze z tyłu szkoły wpadł pan Daniel Wójcik, kierownik gospodarczy szkoły. Dawid Łukasik

Dyrektor Zespołu Szkół Edyta Lato jest dumna z kreatywności swoich uczniów i…pracowników, ponieważ na pomysł wzięcia udziału w projekcie wpadł pan Daniel Wójcik, kierownik gospodarczy szkoły. – Impuls podchwycili nauczyciele biologii i postanowiliśmy szybko napisać projekt. Bardzo się cieszę, że został doceniony – mówi pani dyrektor.

Co to dokładnie za projekt? – Ekologiczne graffiti polega na malowaniu ścian specjalną substancją złożoną mchu, co jest alternatywą dla malowania budynków czy murów farbami toksycznymi.

- Nasza akcja wpisuje się w działania proekologiczne, dostarczanie zieleni w przestrzeń, która jest zabudowana – mówi dyrektor Edyta Lato. Wyjaśnia, że niebawem szkoła ogłosi konkurs na wykonanie projektu ekologicznego muralu przez uczniów. Po wybraniu najlepszych prac, ekologiczne graffiti zostanie wykonane na brzydkim murze znajdującym się z tyłu budynku, tuż obok niedawno wybudowanego wielofunkcyjnego boiska. - Choć obecnie miejsce to wygląda szaro, niebawem zmieni się w przepiękny, zielony zakątek, w którym młodzież będzie mogła wypoczywać – mówi pani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie