Ekstraklasa. Korona walczyła, ale przegrała ważny mecz z Cracovią 1:2. "Cios" Cabrery w doliczonym czasie z karnego [ZDJĘCIA]

dor
Felicio Brown Forbes zdobył wyrównującą bramkę dla Korony Kielce w meczu z Cracovią.
Felicio Brown Forbes zdobył wyrównującą bramkę dla Korony Kielce w meczu z Cracovią. Fot. Mateusz Kępiński/Anna Kaczmarz, Polska Press
Piłkarze Korony Kielce przegrali bardzo ważny mecz w ekstraklasie z Cracovią 1:2. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył były napastnik Korony Airam Cabrera z rzutu karnego.

Cracovia - Korona Kielce 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Filip Piszczek 19, 1:1 Felicio Brown Forbes 49, 2:1 Airam Cabrera 90+3 z karnego.
Cracovia: Pesković - Diego (46. Rapa), Helik Ż, Dytiatjew, Siplak - Piszczek (74. Hanca), Dąbrowski, Serafin (55. Hernandez), Wdowiak - Cabrera.
Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Marquez, Gardawski - Petrak Ż, Żubrowski - Kosakiewicz (46. Soriano), Arweladze (76. Jukić), Pućko (46. Bjelica) - Brown Forbes.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 8076.

Piłkarze Cracovii też uczcili 14. rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Na rozgrzewkę wyszli w białych koszulkach z podobizną Papieża. Z przodu był napis Ojcze Święty pamiętamy, a z tyłu Jan Paweł II. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra zabrzmiała „Barka”, ulubiona pieść naszego Ojca Świętego. A po 21 minutach i 37 sekundach była krótka przerwa w grze. Kibice przez minutę na stojąco bili brawo i uczcili pamięć naszego Papieża, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37.

Dąbrowski trafił w słupek, ale dobitka Piszczka skuteczna
Jako pierwsi bliscy zdobycia bramki byli piłkarze Cracovii. Było to w 7 minucie po nieporozumieniu Matthiasa Hamrola i Adnana Kovacevicia. Na szczęście dla Korony na uderzenie z pierwszej piłki nie zdecydował się Jakub Serafin i Ivan Marquez zażegnał niebezpieczeństwo.

W 19 minucie było już jednak 1:0 dla Cracovii. Damian Dąbrowski miał dużo czasu, żeby przymierzyć z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka, pierwszy znalazł się przy niej Filip Piszczek i ponownie przy biernej postawie obrony skierował ją do siatki. To był czternasty gol stracony przez Koronę w tym roku w ekstraklasie.

Chwilę później ładnie uderzył Mateusz Wdowiak, ale Hamrol był na posterunku. W 30 minucie sędzia Krzysztof Jakubik zdecydował się na VAR - Korona domagała się karnego, twierdząc, że Matej Pućko był faulowany przez Diego Ferraresso. „Jedenastki” jednak nie było.

Korona przycisnęła, ale nie udało jej się wyrównać
W 32 minucie Wdowiak był sam na sam z Hamrolem, ale przegrał ten pojedynek. W końcówce pierwszej połowy przycisnęła Korona. W 39 minucie główkował Felicio Brown Forbes. Wydawało się, że piłka przy słupku wpadnie do bramki, ale 37-letni Michal Pesković wyciągnął się jak struna i instynktownie odbił futbolówkę.

W 43 minucie po strzale Wato Arweladze piłka zmierzała do bramki. Po drodze trafiła jednak w Browna Forbsa, który był na spalonym i gola nie mógł zostać uznany. Trener Gino Lettieri po tej akcji z niedowierzaniem złapał się za głowę.

Asystował Arweladze, a gola strzelił Brown Forbes
Na druga połowę nie wyszli już Matej Pućko i Łukasz Kosakiewicz. Ich miejsce zajęli Elia Soriano i Aleksandar Bjelica. Korona zaczęła odważnie i w 49 minucie cieszyła się z wyrównania. Świetne dośrodkowanie Wato Arweladze z rzutu rożnego, Brown Forbes uderzył głową i piłka wpadła tuz przy słupku. Tym razem Pesković był bez szans.

Korona wciąż miała inicjatywę. Pesković z trudem obronił strzał Bjelicy z rzutu wolnego, a po chwili uderzenie Arweladze.
W 90 minucie po akcji Cracovii piłka trafiła w rękę Adnana Kovacevicia. Sędzia zdecydował się na VAR i po chwili wskazał na jedenasty metr. Do piłki podbiegł najlepszy strzelec Cracovii - Hiszpan Airam Cabrera. Wprawdzie Matthias Hamrol wyczuł jego intencje, ale strzał był na tyle precyzyjny, że nie był w stanie odbić piłki. To był jedenasty gol Cabrery w tym sezonie. Były napastnik Korony pogrążył swój były zespół, ponieważ szanse Korony na miejsce w pierwszej ósemce po tym meczu znacząco zmalały. W rundzie zasadniczej kielczanom pozostały do rozegrania dwa spotkania - w piątek z Zagłębiem Lubin u siebie i 13 kwietnia na wyjeździe z Piastem Gliwice. Obecnie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów.