Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elektronika i robotyka w starachowickim liceum ogólnokształcącym [ZDJĘCIA]

Kazimierz Cuch
Michał Zatorski, prezes starachowickiego oddziału Akademii Przedsiębiorczości prezentuje projekt „Akademia Programowania”.
Michał Zatorski, prezes starachowickiego oddziału Akademii Przedsiębiorczości prezentuje projekt „Akademia Programowania”. Kazimierz Cuch
Jest nowa, wyjątkowa pracownia w starachowickiej szkole średniej. Starachowickie II Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica, kosztem blisko 500 tys. złotych, otrzymało nowoczesną pracownię do nauki robotyki, elektroniki i programowania, w ramach wdrażania technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK).

Stało się to w ramach realizacji projektu „Akademia Programowania”, w głównej mierze finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Dodatkowo projekt wsparła Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”. Szkoła, jako beneficjent dołożyła do tego ponad 56 tys. złotych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szczegółowo omówiono i oceniono ten projekt, uroczyście otwarto nową pracownię. Konferencja była z udziałem: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renaty Janik, starosty starachowickiego- Piotra Babickiego, wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego, a także prezesa starachowickiego oddziału Akademii Przedsiębiorczości - Michała Zatorskiego, wiceprezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" - Miłosza Pamuły, profesora Artura Maciąga, prorektora Politechniki Świętokrzyskiej, dyrekcji II LO w Starachowicach w osobach: Ewy Sajór- Ruszczak i Norberta Kutyły, nauczycieli z tej szkoły. Zabierający głoś oficjalni goście konferencji podkreślali profesjonalność wniosku, złożonego przez szkołę i wielkie korzyści dla szkoły. W imieniu młodzieży za pracownię podziękowała Karolina Frycz, przedstawicielka samorządu uczniowskiego tej szkoły.

Wyposażenie pracowni i realizowany program
Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych 150 uczniów (w tym 90 kobiet i 60 mężczyzn) oraz 36 nauczycieli (w tym 30 kobiet i 6 mężczyzn) z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica w Starachowicach, poprzez udział w zajęciach z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych TIK. Także doposażenie bazy dydaktycznej liceum w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK do końca czerwca 2021 roku, zgodnie z potrzebami określonymi w indywidualnej diagnozie.
W ramach zadania zakupiono i dostarczono do szkoły: 20 komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem; siedem laptopów; dwa zestawy interaktywne tablica + rzutnik; monitor interaktywny na mobilnym statywie; kserokopiarkę; drukarkę 3D; drukarkę laserową; osiem głośników; 12 zestawów pomocy dydaktycznych na zajęcia elektroniki; 15 zestawów pomocy dydaktycznych na zajęcia robotyki i programowania. Zostaną zorganizowane kursy dla nauczycieli z zakresu włączania TIK do nauczania przedmiotowego .

Co to jest TIK?
TIK (technologia informacyjno-komunikacyjna) to rodzina technologii, które przetwarzają, gromadzą i przesyłają informacje w elektronicznej postaci. W praktyce oznacza to między innymi wykorzystanie programów dołączonych do tablic interaktywnych, programów komputerowych, narzędzi online albo aplikacji edukacyjnych dostępnych w internecie, czy też wymianę informacji między uczestnikami procesu edukacji lub między uczniem i urządzeniem w postaci cyfrowej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie