Eliot, piesek z Buska-Zdroju, szuka nowego domu. To ostatnia...

  Eliot, piesek z Buska-Zdroju, szuka nowego domu. To ostatnia szansa, żeby nie trafił do schroniska

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Eliot, piesek z Buska-Zdroju, szuka nowego domu. To ostatnia szansa, żeby nie trafił do schroniska
  Eliot to niewielki psiak, który został znaleziony w okolicach Nowego Korczyna (powiat buski), w krzakach, z dala od zabudowań, zapewne został wyrzucony z samochodu.
  Eliot, piesek z Buska-Zdroju, szuka nowego domu. To ostatnia szansa, żeby nie trafił do schroniska
  Piesek przybłąkał się do jednej z rodzin, najprawdopodobniej zwabiony zapachem jedzenia. Do tej pory mieszkał z osobami, które go znalazły ale nowi właściciele lada dzień przeprowadzą się do miasta i nie będą mieli możliwości trzymania pieska w bloku dlatego szukają dla Eliota dobrego domu. Zapewniają, że są nawet w stanie dowieść pieska do Kielc lub innego miejsca w którym będzie czekała na niego kochająca zwierzęta osoba.  Jaki jest Eliot? Opowiadają osoby, które go znalazły

  Pies ma około półtora roku, jest zdrowy (zaszczepiony i odrobaczony) i pełen energii. Lubi biegać, ale potrafi też chodzić na smyczy. To pierwsza natura Eliota. Ale drzemie też w nim – nomen omen – wielki śpioch. Potrafi przespać cały dzień (najchętniej na jakimś krześle, stole – generalnie im wyżej, tym lepiej). Eliot nie przepada za jazdą samochodem (być może to kwestia złych wspomnień), choć po kilkunastu minutach przyzwyczaja się i uspokaja. Nie wiemy wiele na temat tego, jak reaguje na dzieci (wizyta naszych znajomych z dwu- i czterolatką skończyła się obwąchaniem dzieci i zachowaniem dystansu – pies pozostał na swoim posłaniu, podczas gdy dziewczyny piszczały, biegając dookoła domu. Na płacz niemowlaka nie reaguje). Wiemy natomiast, że Eliot nie przepada za kotami – nie interesuje go jednak ptasi inwentarz (kury, kaczki i tym podobne). Z innymi psami dogaduje się różnie – kwestia charakterów. Wobec suk uległy, szarmancki i zalotny. Wobec silniejszych samców także spokojny. Z psami w swojej wadze czasem próbuje okazać wyższość, zwłaszcza na swoim podwórku.

  Marzeniem Eliota nie jest raczej mieszkanie w bloku – mimo że pies jest średnich gabarytów (około 15 kilogramów), to nie przepada za samotnością w czterech ścianach. Jeśli już, woli samotność na świeżym powietrzu. Eliot nie jest wymagający – wystarczy mu dobre towarzystwo i dużo smyrasków (jest pieszczochem). Mieszkając na podwórku obszczeka listonosza (zwłaszcza listonosza!), ale gdy ktoś wejdzie na posesję nie okaże agresji – na szczekaniu się kończy. Eliot będzie musiał w tym tygodniu opuścić dom, w którym tymczasowo zamieszkał - czeka go schronisko, gdzie będzie marniał w oczach. To dobra psina, która potrzebuje jedynie, aby poświecić jej trochę czasu, a na pewno okaże swoim nowym właścicielom wdzięczność i przywiązanie.

  Kontakt w sprawie adopcji – Przemek 500 790 206
  Właściciele nie wydadzą psa na łańcuchu.


  Obecni właściciele mają też do oddania 10 kilogramów suchej karmy, która wystarczy na około 3 miesiące.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  Osoby o tych imionach zdradzają częściej. Twoje imię znalazło się na liście?

  Top 10 restauracji w Kielcach według portalu TripAdvisor [ZDJĘCIA]

  O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

  Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

  Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]

  ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski. Najważniejsze informacje z kraju. Jeden zlecił, drugi zabił. Poszło o kobietę  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo