Eliza Pytel była druga w Kielcach

Dorota Kułaga
                      Eliza Pytel  ze Starachowic z dobrej strony pokazała się na dwóch ostatnich turniejach tenisowych, które odbyły się  w Kielcach.
Eliza Pytel ze Starachowic z dobrej strony pokazała się na dwóch ostatnich turniejach tenisowych, które odbyły się w Kielcach. Archiwum prywatne
Kolejny udany występ w turnieju tenisowym ma za sobą Eliza Pytel z klubu Tenis Star Starachowice. Tym razem rywalizowała w turnieju na kortach Tęczy Społem Kielce.

Zajęła drugie miejsce w tej rywalizacji. -Był to dwudniowy turniej, Memoriał Adama Borchólskiego i Adama Krajew-skiego. Była to jubileuszowa dwudziesta edycja tej imprezy - mówi Eliza Pytel ze Starachowic.

W turnieju uczestniczyły tenisistki z województwa świętokrzyskiego, między innymi z Kielc, Starachowic, Jędrzejowa i Skarżyska-Kamiennej.

-Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po 3 dziewczyny, a później systemem pucharowym. W finale, po dwóch godzinach walki, przegrałam 3:6 6:4 4:6 z Elą Wołoszyn z Kielc. Mecz był bardzo zacięty - dodała Eliza. W ubiegłym roku w finale również spotkały się te zawodniczki i wtedy też górą była kielczanka.

Tydzień po tym turnieju Eliza Pytel rywalizowała w turnieju masters w województwie, który odbył się na obiekcie Klubu Sportowego Wschodnia Kielce. Zajęła czwarte miejsce w kategorii open.

W tenisa Eliza gra od 2006 roku, od 2013 roku regularnie uczestniczy w turniejach. Ma na koncie wiele miejsc na podium. -W domu mam trochę pucharów, ale i tak daleko mi do siostry Marysi. Ona od lat odnosi sukcesy w duathlonie. W ostatni weekend wygrała zawody w Częstochowie, wśród mężczyzn triumfował jej mąż Przemek Szymanowski - powiedziała Eliza. aą