Ernest Kisiel zdobył medal w debiucie

/dor/
Ernest Kisiel w Warszawie zdobył srebrny medal w rywalizacji kadetów.
Ernest Kisiel w Warszawie zdobył srebrny medal w rywalizacji kadetów. Fot. archiwum prywatne
Trzej zawodnicy Dragona Starachowice startowali w zawodach Pucharu Polski MMA, które odbyły się w Sochaczewie. Bardzo dobrze spisał się Ernest Kisiel, który zdobył srebrny medal.

W zawodach tych rywalizowali kadeci i juniorzy. Z grona trzech zawodników Dragona Starachowice najlepiej spisał się Ernest Kisiel, który zdobył srebrny medal wśród kadetów w kategorii 62 kilogramów. Był to jego debiut w formule MMA, podobnie było w przypadku jego dwóch klubowych kolegów. - Ernest pierwszą walkę wygrał przed czasem dźwignią na rękę. W finale przegrał przed czasem. Spisał się jednak bardzo dobrze - z zadowoleniem mówił Marek Jasiński, trener Dragona Starachowice.

Damian Chochół w kategorii juniorów do 62 kg był czwarty. Dominik Szmalec w tej samej kategorii przegrał pierwszą walkę po dogrywce. Dodajmy, że na tych zawodach dwóch przedstawicieli Dragona - Marek Jasiński i Ernest Lis - debiutowało w roli sędziów MMA.

Teraz starachowickich zawodników czeka udział w zawodach w Kopalni Soli w Bochni, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca. Będą rywalizować 250 metrów pod ziemią. Ciekawostką jest to, że będą to pierwsze zawody MMA wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.