Europejska Noc Muzeów w Kielcach. Będzie mnóstwo atrakcji!...

  Europejska Noc Muzeów w Kielcach. Będzie mnóstwo atrakcji! Sprawdź!

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Europejska Noc Muzeów w Kielcach. Będzie mnóstwo atrakcji! Sprawdź!

  ©archiwum

  W czasie Europejskiej Nocy Muzeów w Kielcach z soboty na niedzielę, 19 na 20 maja, zaprasza nie tylko każda instytucja kulturalna w mieście, ale nawet i Sąd Okręgowy.
  Europejska Noc Muzeów w Kielcach. Będzie mnóstwo atrakcji! Sprawdź!

  ©archiwum

  Muzeum Historii Kielc otwarte będzie dla zwiedzających od godziny 19 do 24. W tym czasie, o godzinie 19.30 zaprasza na wykład Elżbiety Jeżewskiej „Zabytkoznawcy i muzealnicy - Kielecczyzna XIX i XX wieku” oraz do udziału w Muzeaice - grze terenowej organizowanej we współpracy przez kieleckie instytucje kultury, każda przygotowała po trzy zadania. Jej temat to: Gdzie. Wzorem ubiegłych lat karty gry będą dostępne w uczestniczących instytucjach.
  Istnieje także możliwość ich samodzielnego pobrania ze stron internetowych od godziny 19 w dniu Europejskiej Nocy Muzeów, w tym ze strony Muzeum Historii Kielc. Wypełnioną kartę złożyć można w dowolnej instytucji do godzinie 23.30. Podanie wyników i rozdanie nagród kolejnego dnia.

  Wystawy i filmy

  Muzeum Narodowe poza udostępnieniem do zwiedzania (od godziny 19 do 24) wystaw we wszystkich swoich oddziałach (w Wiślicy do godziny 20) zaprasza do pałacu projekcję filmu z cyklu „Muzeum utracone przywraca pamięć” poświęconego odzyskiwaniu utraconych dzieł sztuki.

  Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na wystawę czasową Ojczyzna duszy - Stefana Żeromskiego idea regionalizmu z obrazami i rzeźbami ukazującymi obyczaje i obrzędy ludowe ważne dla życia wsi.

  Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na pokazy filmu „Polonez” (reż. Agnieszka Elbanowska, 17 min) zapowiadające 16. edycję Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS, który odbędzie się w dniach 24–29 maja oraz na wystawę Sztuka fotoreportażu - zdjęcia Newshy Tavakolian, pochodzącej z Teheranu młodej fotoreporterki.

  Także Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do odwiedzenia Dworku Laszczyków, na gości czeka wystawa „Dwa światy”, a w kinie letnim zaprezentuje filmy edukacyjne oraz „Muzeum utracone”.

  Na rozprawę albo do dołka

  Sąd Okręgowy w Kielcach po raz drugi weźmie udział w obchodach „Nocy Muzeów”. Na gości czeka wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie budynku przy ulicy Seminaryjskiej 12a oraz pokoju dla konwojowanych (tzw. „dołek”). Zwiedzający będą mogli obejrzeć stroje urzędowe sędziego, prawników z korporacji prawniczych, a także strojów osadzonych w Areszcie Śledczym.

  Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w symulowanych rozprawach karnych, które odbędą się w godzinach: 19, 20, 21 i w rozprawach cywilnych, realizowanych w godzinach 18.30, 19.30, 20.30.

  Nadto, przewidziane są prezentacje biegłych sądowych z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach „Sprawdź czy nadajesz się na wiarygodnego świadka”, „Medycyna sądowa i rekonstrukcja wypadków drogowych”.

  Milonga na Wzgórzu

  Wzgórze Zamkowe zaprasza w godz. 18 – 24 do wszystkich placówek: Instytutu Dizajnu, Ambasady Dizajnu i Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie oprócz bezpłatnego zwiedzania ekspozycji czekają inne atrakcje.

  W Instytucie Dizajnu będzie to specjalny pokaz tanga argentyńskiego. Co ma wspólnego wystawa i milongi? Przełom XIX i XX wieku to czas popularności tego tańca i działalności Wojciecha Salwy, to wspólny klimat ówczesnej bohemy. Gospodarzem wieczoru będzie Paweł Cheda, od strony muzycznej milongę poprowadzi Dj Caballo. Zapraszamy w godzinach od 20 do 22 do holu Instytutu Dizajnu.

  Podczas Nocy Muzeów zapraszamy również do Ambasady Dizajnu. W pracowni tkaniny przy ulicy Wesołej 38 od godziny 18 aż do północy, każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach Torby Bumerangi.

  Do celi z IPN-em

  W sobotni wieczór w godzinach od 18 do 24 Delegatura IPN w Kielcach zaprasza na noc pełną atrakcji historycznych. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska ekspozycji przedstawiającej karykatury antyhitlerowskie, autorstwa Stanisława Toegla, a w podziemiach zobaczyć zaaranżowany pokój biura paszportowego i celę więzienną. Będzie można zapoznać z przedmiotami związanymi z działalnością NSZZ „Solidarność”. Goście zobaczą magazyn główny oraz pracownię reprograficzną IPN, gdzie prezentowane są urządzenia wykorzystywane w procesie digitalizacji.

  Na gości czekać będą też inne atrakcje: pokaz filmów historycznych, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami oraz prezentacja gier planszowych i puzzli edukacyjnych. W punkcie archiwalnym pracownicy udzielą zainteresowanym informacji o zasobie archiwalnym Instytutu i o zasadach udostępniania dokumentów.

  Naukowo w Geoparku i KPT

  Geopark Kielce Geopark Kielce proponuje zwiedzanie wystawy „Podróż przez dzieje Ziemi” w godzinach 19 - 23, a w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego czekają: interaktywna wystawa, laboratorium „Generator mocy”, kameralne kino 3D, Energetyczny Ogród. Chętni, którzy chcą zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki KPT, muszą wcześniej zarezerwować miejsce pod numerem 41-278-72-50. Wejścia na wystawę będą odbywać się o godzinach 19, 20 oraz 21. Do Energetycznego Ogrodu nie obowiązuje rezerwacja.

  Bez zapowiedzi można zwiedzać bardzo interesujące fotograficzne wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych, poświęcone m.in. Pawłowi Pierścińskiemu. Galeria Winda zaprasza od godziny 19 do północy na wystawę towarzyszącą OFF Fashion Wokół mistrza Antoine`a.


  Na wszystkie atrakcje wstęp wolny.


  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko
  ZOBACZ TAKŻE: TopMuzyczny. Aguilera. Celine. Lewis. Zobacz WOLNE nowości

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda