Europejski sukces bilardzisty Karola Skowerskiego!

/SAW/
Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo zajął drugie miejsce w prestiżowym turnieju we Włoszech. Fot. Polski Związek Bilardowy
Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo Kielce został srebrnym medalistą Pucharu Europy w Bilard Euro Tour Italian Open 9 ball, które odbyły się we włoskim Treviso.

W zawodach rozpoczynających sezon wzięło udział blisko 140 zawodników z 29 państw. Tym większy to sukces Skowerskiego i całej ekipy Polaków, z których aż czterech znalazło się w pierwszej ósemce. Mateusz Śniegocki (Konsalnet Wodny Park Warszawa) oraz Tomasz Kapłan (Nosan Galeria Echo Kielce) sklasyfikowani zostali na piątej pozycji, a Radosław Babica (Nosan Galeria Echo) - na dziewiątej.

Karol po raz pierwszy w karierze zagrał w finale Euro Touru i spisał się fantastycznie. W meczu o pierwsze miejsce przegrał 5:9 (rywalizowano w odmianie 9 bil) z liderem rankingu Europy - Holendrem Nickiem van den Bergiem. Za drugie miejsce w imprezie Skowerski otrzymał nagrodę w wysokości 2.500 euro.

Końcowa klasyfikacja zawodów we Włoszech - TOP 16: 1. Nick van den Berg (Holandia) - 1000 pkt.; 2. Karol Skowerski (Polska) - 900; 3. Niels Feijen (Holandia) i Mark Gray (Wielka Brytania) - po 800; 5. Nick Ekonomopoulos (Grecja) - 700; Tomasz Kaplan (Polska), Chris Melling (Wielka Brytania) - 700; Mateusz Sniegocki (Polska) - po 700. 9. Marco Dorenburg (Niemcy), Radoslaw Babica (Polska) - po 600.

Ranking Europy w bilard po zawodach we Włoszech: 1. Nick Van den Berg (Holandia) - 3060 pkt., 2. Niels Feijen (Holandia) - 2650; 3. Tomasz Kapłan (Polska) - 2550; 4. Karol Skowerski (Polska) -2540; 6. Mateusz Śniegocki (Polska) - 2430; 9. Radosław Babica (Polska) - 2320.