Fantastyczny rzut Dujszebajewa dał złoto Hiszpanom

PK
Twitter @danidujshe44
Daniel Dujszebajew, piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce, który na najbliższe dwa sezony będzie wypożyczony do Celje Pivovarnej Lasko, był bohaterem finału mistrzostw świata do 21 lat. Jego rzut zapewnił Hiszpanom złoto.

Finał rozgrywanych w Algierii mistrzostw, w którym zagrały Hiszpania i Dania, był niezwykle zacięty. Po godzinie gry było 34:34 i potrzebna była dogrywka. Duńczycy mieli szansę wygrać, ale nie wykorzystali rzutu karnego wykonywanego po upływie 60 minuty.

Rzut Dujszebajewa przez niemal całe boisko do pustej bramki, w ostatnich sekundach dogrywki dał Hiszpanii złote medale. Duńczycy mieli jeszcze kilka sekund na rozegranie akcji, ale rzut z kilkunastu metrów obronił hiszpański bramkarz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 39:38.

Dujszebajew zdobył w tym meczu 8 bramek, oddając 13 rzutów i był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. W całym turnieju zdobył 44 bramki na 76 rzutów (w dziewięciu meczach) i był drugim strzelcem swojego zespołu.

Młodszy syn trenera Talanta Dujszebajewa niedawno podpisał z Vive Tauronem pięcioletni kontrakt, ale przez najbliższe dwa sezony będzie grał w drużynie mistrza Słowenii, Celje Pivovarnej Lasko. Celje jest grupowym rywalem kieleckiego zespołu w Lidze Mistrzów.