Fatalna końcówka i porażka Wisły Sandomierz z Karpatami Krosno

Wisła przed meczem z Karpatami, przegranym 2:3.
Wisła przed meczem z Karpatami, przegranym 2:3. Piotr Chorab
Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali …wygrany mecz z Karpatami Krosno 2:3.

Karpaty Krosno – Wisła Sandomierz 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Marcin Sudy 7, 1:1 Dawid Cempa 36, 1:2 Arkadiusz Drapsa 64, 2:2 Cempa 90, 3:2 Cempa 90+3.

Karpaty: Krawczyk – Świech (64. Nowak), Kołodziej, Gawle, Dudek – Cempa, Kantor, Wawoczny, Białasik (76. Wcisło) – Kuliga, Mordec.

Wisła: Drzymała - Korona, Wilk, Górski Ż, Ziółek - Piątkowski, Nikanowycz (88. Beszczyński), Sudy, Jakóbczyk (57. Piechniak) – Juda Ż (67. Michalski), Drapsa (84. Łata).

Sędziował: Maciej Łamaś z Jarosławia. Widzów: 250.

Wisła zagrała bez kontuzjowanego Daniela Choroba i Michała Mokrzyckiego, który pauzował za żółte kartki. I można stwierdzić, że przegrała wygrany mecz. Sytuacje z końcówki spotkania zawodnikom i trenerowi z Sandomierza z pewnością długo będą się śnić po nocach.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Wisły. W 7 minucie Marcin Sudy wyprowadził ją na prowadzenie. W 18 minucie z 20 metrów ładnie uderzył Damian Juda i bramkarz Wisły z dużymi problemami wybił piłkę na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu Jarosława Piątkowskiego z rzutu rożnego główkował Juda – minimalnie obok spojenia bramki Karpat. W 30 minucie ponownie strzelał Juda – bramkarz Karpat był na posterunku.

W 36 minucie gospodarze wyrównali po strzale Dawida Cempy. Do przerwy było 1:1. W 63 minucie po bardzo dobrym strzale Kacpra Piechniaka z trudem interweniował bramkarz Karpat. W 64 minucie Wisła ponownie wyszła na prowadzenie po strzale Arkadiusza Drapsy. W 73 minucie zespół z Sandomierza miał okazję do zdobycia trzeciej bramki – po dośrodkowaniu Piątkowskiego w boczną siatkę uderzył Dawid Korona.

I gdy wydawało się, że Wisła wywalczy komplet punktów, dwa ciosy w końcówce zadali gospodarze. W 90 minucie wyrównał Dawid Cempa, ten sam zawodnik w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył dla Karpat zwycięską bramkę.

(Źródło:gk24.pl)