Festiwal goli w meczu beniaminków IV ligi. Granat Skarżysko-Kamienna rozgromił Klimontowiankę Klimontów

Paweł Wełpa
W sobotnim meczu w Skarżysku-Kamiennej spotkali się beniaminkowie tegorocznych rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej. Gospodarze, podobnie jak w zeszłym sezonie, rozgromili na własnym boisku Klimontowiankę, ale w jeszcze wyższych rozmiarach, bo aż 8:1.

Obu zespołom wiedzie się w IV lidze zupełnie odmiennie. Granat jest blisko czołówki, u siebie jeszcze nie przegrał, a porażki, jaki poniósł, były nieznaczne. Klimontowianka z kolei zajmuje ostanie miejsce z jednym zwycięstwem na koncie.

Choć można było się spodziewać pewnego zwycięstwa gospodarzy, to chyba nikt nie liczył aż na taką liczbę goli, szczególnie że z powodu kontuzji nie zagrał najlepszy strzelec Granatu Błażej Miller.

Granat rozpoczął kanonadę już w 3. minucie po golu Tomasza Bartosiaka. On sam dołożył jeszcze dwa trafienia przed przerwą, a jedno – Kamil Uciński. Goście strzelali do siatki dwukrotnie, w tym raz do własnej, a uczynił to golkiper.

Po przerwie, gdy losy meczu były już w zasadzie przesądzone, gospodarze nieco spuścili z tonu, ale i tak wbili gościom jeszcze trzy gole. Wszystkie zdobył Krzysztof Rzeszowski i zaliczył hat-tricka.

Mimo wysokiej wygranej trener Granatu Dominik Rokita wolałby ten mecz zakończyć bez straty gola. – W dalszym ciągu twierdza Skarżysko jest niezdobyta. Trzeba się cieszyć, choć można było uzyskać dwucyfrowy wynik. Chciałem, żebyśmy zagrali na zero z tyłu. Zależy mi, żebyśmy nie popełniali głupich błędów w obronie – powiedział.

W następnej kolejce IV ligi świętokrzyskiej Granat Skarżysko-Kamienna zagra na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa, a Klimontowianka Klimontów u siebie z Partyzantem Radoszyce.

Wcześniej, bo w środę, 3 października, oba zespoły zagrają w czwartej rundzie Pucharu Polski. Klimontowianka zagra na wyjeździe z GKS-em Rudki, a Granat w Starachowicach ze Starem.

Granat Skarżysko-Kamienna – Klimontowianka Klimontów 8:1 (5:1)