Festiwal Harcerski 2015 oficjalnie rozpoczęty. W Kielcach...

  Festiwal Harcerski 2015 oficjalnie rozpoczęty. W Kielcach gospodarze powitali gości koncertem (WIDEO, zdjęcia)

  Anna Bilska bilska@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wystrzałowym koncertem rozpoczął się Festiwal Harcerski w Kielcach. To początek atrakcji. Na zdjęciu tancerki z kieleckiego zespołu Trzpioty.

  Wystrzałowym koncertem rozpoczął się Festiwal Harcerski w Kielcach. To początek atrakcji. Na zdjęciu tancerki z kieleckiego zespołu Trzpioty. ©Aleksander Piekarski

  Niemal 450 osób wystąpiło w niedzielę na scenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach. Koncertowi "Gospodarze - Gościom" przyglądał się komplet widowni, która nie kryła podziwu i nie szczędziła oklasków. To oficjalny początek festiwalu, w ramach którego prawie tysiąc uczestników z Polski, Białorusi, Ukrainy i Estonii będzie szkolić się na warsztatach i dawać koncerty na kieleckim Rynku.
  Wystrzałowym koncertem rozpoczął się Festiwal Harcerski w Kielcach. To początek atrakcji. Na zdjęciu tancerki z kieleckiego zespołu Trzpioty.

  Wystrzałowym koncertem rozpoczął się Festiwal Harcerski w Kielcach. To początek atrakcji. Na zdjęciu tancerki z kieleckiego zespołu Trzpioty. ©Aleksander Piekarski


  Najważniejsze wydarzenia

  Zmęczone 12-godzinną podróżą, ale radosne Sandra, Karolina, Zuzia i Kinga z zespołu Da Capo al Fine odpoczywały w internacie. Dziewczynki przyjechały na festiwal pociągiem z Władysławowa. Anna Bilska

  Zmęczone 12-godzinną podróżą, ale radosne Sandra, Karolina, Zuzia i Kinga z zespołu Da Capo al Fine odpoczywały w internacie. Dziewczynki przyjechały na festiwal pociągiem z Władysławowa.
  (fot. Anna Bilska)

  Najważniejsze wydarzenia


  42. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej "Kielce 2015" trwać będzie do niedzieli, 26 lipca. Oto najciekawsze wydarzenia, jakie zaplanowano na najbliższe dni:

  Poniedziałek, 13 lipca, Korowód Festiwalowy w centrum Kielc i odebranie kluczy do miasta, wymarsz 800 uczestników z ulicy Sienkiewicza o godzinie 15.30.

  Wtorek, 14 lipca i środa, 15 lipca, godzina 19 oraz czwartek, 16 lipca o godzinie 17.30, Rynek w Kielcach - Koncerty "Zakręć się na Świętokrzyskie".

  Piątek, 17 lipca, Rynek w Kielcach, godzina 17.30 - Koncert "Świat Folkloru".

  Sobota, 18 lipca,Rynek w Kielcach, godzina 18.30- Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, koncert zespołu Old Marinners.

  Niedziela, 19 lipca, Rynek w Kielcach, godzina 17.30 - Koncert Międzypokoleniowy.

  Poniedziałek, 20 lipca, Rynek w Kielcach, godzina 19, Koncert "Zakręć się na Świętokrzyskie".

  Wtorek, 21 lipca, Rynek w Kielcach, godzina 19, Koncert zespołów muzycznych i solistów.

  Środa, 22 lipca, Rynek w Kielcach, godzina 19, Koncert "Młodzi Dobrze Rockujący" i zespołów: Sound Rush i Shapeles.

  Sobota, 25 lipca, Amfiteatr Kadzielnia, godzina 19.30. Koncert Galowy Laureatów, wręczenie Złotych, Srebrnych i Brązowych Jodeł najlepszym.

  Najlepsi młodzi artyści ze Świętokrzyskiego, zwycięzcy ważnych konkursów, utalentowani wokaliści i tancerze, powitali uczestników 42. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Scenografia, choreografia, zaangażowanie wykonawców i w dużej mierze sceneria pięknego rezerwatu sprawiły, że koncert wyglądał zjawiskowo.

  Na scenie Amfiteatru Kadzielnia zaprezentowało się 38 wykonawców - między innymi zwycięzca Must be the Music Marcin Patrzałek, Zespół Taneczny Parada z Jędrzejowa, Zespół Taneczny "Uśmiech" działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, Zespół "Trzpioty" z Kielc, czy kieleckie "Małe Skrzypeczki". Mogliśmy podziwiać też mistrzowski zespół taneczny "Rewanż" z Kielc Tomasza Rowińskiego, który zadbał o choreografię koncertu. W roli reżysera sprawdził się Arkadiusz Szostak. - Kilkanaście zespołów uczy się układu, który zatańczą w finale koncertu. Ten element jest najbardziej czasochłonny, ale za to efekt wspaniały. Pokażemy siłę kieleckiego i świętokrzyskiego tańca i wokalu - zapowiadał podczas piątkowej próby Arkadiusz Szostak, reżyser niedzielnego koncertu. Miał rację, efekt był zjawiskowy.

  Do Kielc w niedzielę przyjechali wykonawcy z różnych stron Polski, Ukrainy, Białorusi i Estonii. Artyści mniej zmęczeni podróżą od razu wyruszyli do centrum. - Podczas dwutygodniowego pobytu będą szkolić się na warsztatach, zwiedzać i korzystać z otwartego basenu przy ulicy Szczecińskiej. Wielu odwiedzi Muzeum Zabawek i Zabawy - zdradziła harcmistrz Elżbieta Kubiec, komendantka festiwalu. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Oprócz warsztatów będzie wiele koncertów. Wszystkie będą darmowe. Na finał, 25 lipca, będzie koncertowa gala - zostaną wręczone złote, srebrne i brązowe jodły. A już w poniedziałek, 13 lipca barwny korowód wszystkich uczestników ulicami Kielc. Szczegóły w ramce obok.

  "Echo Dnia" objęło festiwal patronatem medialnym. Codziennie w papierowym wydaniu strona poświęcona festiwalowi. Każdego dnia także relacje, zdjęcia i filmy na www.echodnia.eu/festiwal harcerski.  Zobacz program Festiwalu Harcerskiego


  Młodzież zakwaterowała się w internacie Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. W niedzielę dotarły tam Maja, Amelia i Julka z zespołu KrzyKaśki z Wrocławia wraz z tatą Amelii. Anna Bilska

  Młodzież zakwaterowała się w internacie Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. W niedzielę dotarły tam Maja, Amelia i Julka z zespołu KrzyKaśki z Wrocławia wraz z tatą Amelii.
  (fot. Anna Bilska)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo