Festyn rodzinny i "Kosynierskie podchody" dla dzieci w...

  Festyn rodzinny i "Kosynierskie podchody" dla dzieci w Połańcu [DUŻO ZDJĘĆ]

  dor

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Połańcu odbył się festyn rodzinny i "Kosynierskie podchody". Było mnóstwo atrakcji dla dzieci.
  1/30
  przejdź do galerii

  W Połańcu odbył się festyn rodzinny i "Kosynierskie podchody". Było mnóstwo atrakcji dla dzieci. ©Fot. Archiwum organizatora

  W ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu „Z Kościuszką po niepodległość” odbył się Festyn Rodzinny dla przedszkolaków. W tym właśnie dniu dzieci z grup 6-letnich wraz z rodzicami i nauczycielami brały udział w „Kosynierskich podchodach”.
  Festyn rozpoczął się lekcją historii regionalnej przeprowadzoną przez członków Towarzystwa Kościuszkowskiego, podczas której dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat ubioru kosyniera oraz miejsc związanych z Tadeuszem Kościuszką. Następnie dzieci zostały podzielone na trzy zespoły, a każdy z nich miał odnaleźć zaginione kosynierskie atrybuty: czapkę rogatywkę, kosę oraz torbę. Każda grupa szła wyznaczonym szlakiem, na którym napotykały leśne postacie, które miały dla dzieci przygotowane zadania do wykonania. Poszukiwania ukrytych w lesie przedmiotów dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Z radością wykonywały wszystkie polecenia.

  Na końcu trasy na każdego uczestnika czekała niespodzianka – pieczone kiełbaski oraz zabawy przy muzyce. Dzieci również, za wykazanie się wiedzą, otrzymały nagrodę, którą były gry planszowe ufundowane przez Towarzystwo Kościuszkowskie. Ten dzień na pewno zostanie dzieciom na długo w pamięci.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszcza  Uroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


  60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
  Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo