Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filmy "Gabriel" oraz "Świętokrzyskie sztetle" w kinie "Muza" we Włoszczowie

rab
Tomasz Sapryk zagrał w filmie "Gabriel"
Tomasz Sapryk zagrał w filmie "Gabriel" zoom
Filmy "Gabriel" oraz "Świętokrzyskie sztetle" obejrzymy w piątek, sobotę i niedzielę, 8,9,10 czerwca we włoszczowskim kinie "Muza"

Kieleckie kino studyjne Fenomen zaprosiło włoszczowskie kino studyjne Muza do swojego autorskiego projektu "Świętokrzyskie Spotkania Filmowe", które są częścią jubileuszu 20-lecia naszego województwa.

Z tej okazji, w piątek, sobotę i niedzielę, 8,9,10 czerwca zobaczymy w Muzie dwa filmy, które częściowo lub w całości zrealizowano na terenie naszego regionu. Są to: „Gabriel” (godzina 15) oraz „Świętokrzyskie Sztetle” (godzina 19). Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Gabriel
O czym opowiada film "Gabriel"? Pasją dwunastoletniego Tomka jest motoryzacja, dlatego cały wolny czas spędza w warsztacie samochodowym. Pod czujną opieką mechanika - Raszyńskiego - odkrywa tajniki budowy aut. Pewnego dnia chłopak ucieka z domu dziadków, z którymi mieszka od śmierci matki i rusza na poszukiwania ojca. Już na początku swojej eskapady wpada w tarapaty, z których wychodzi cało dzięki pomocy nowo poznanego kolegi, Gabrysia. Mimo trudnego początku ich znajomości chłopcy zaprzyjaźniają się. Coraz częściej, ujawniają się też, nadnaturalne zdolności Gabrysia. W ślad za Tomkiem wyrusza Raszyński. Z każdą chwilą Tomek przybliża się do poznania swojego ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

W filmie występuje wielu znanych aktorów: Tomasz Sapryk, Sławomir Orzechowski, Paweł Królikowski, Cezary Kosiński, Przemysław
Bluszcz, Krzysztof Globisz, Zbigniew Zamachowski, Sylwia Gliwa.

Świętokrzyskie sztetle

Film w reżyserii polskiego reżysera z Los Angeles i kielczanina z pochodzenia – Pawła Guli dofinansowany przez Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Artystyczno-Filmowego. Jego głównym przesłaniem jest "odczarowanie" negatywnych skojarzeń na świecie – utożsamiania ze słowami "Kielce" i "Kielecczyzna" pogromu i antysemityzmu. Osią dokumentu jest spotkanie grup młodzieży – polskiej i izraelskiej, która zawiązuje przyjaźnie, odkrywając nowe oblicze Kielecczyzny, a prywatnie – wiele życzliwości. Pomysłodawcy tego filmowego przedsięwzięcia chcieliby, żeby film zachęcał Żydów do odwiedzenia Kielc, Kielecczyzny i zatrzymania się tutaj na dłużej, tym bardziej, że jest wiele pamiątek zachowanych po dawnych kielczanach narodowości żydowskiej.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie