Finał mistrzostw świata nie dla zawodników Łomża Vive Kielce (zdjęcia)

Hiszpania przegrała półfinał z Danią. Z numerem 59 Daniel Dujszebajew.
Hiszpania przegrała półfinał z Danią. Z numerem 59 Daniel Dujszebajew. ihf.info/Egypt 2021
Francja Nicolasa Tournata oraz Hiszpania Alexa Dujszebajewa, Daniela Dujszebajewa i Angela Fernandeza nie zagrają w niedzielnym finale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Drużyny zawodników Łomża Vive Kielce przegrały piątkowe półfinały i zagrają ze sobą o brązowy medal. O złoto walczyć będą Dania i Szwecja.

Piątkowe półfinały nie przyniosły spodziewanych emocji. W meczu Francja - Szwecja ta pierwsza drużyna tylko raz wyszła na prowadzenie, 7:6 w 14 minucie. Od tego momentu straciła jednak cztery bramki z rzędu i "Trzy Korony" objęły kontrolę nad meczem. Szwedzi powiększyli prowadzenie do czterech bramek, a w drugiej połowie, grając poukładaną i skuteczną piłkę ręczną, praktycznie cały czas prowadziły bezpieczną różnicą goli.

Jedną z podstawowych przyczyn porażki "Tricolores" była dramatycznie słaba jakość gry ich bramkarzy - Vincent Gerard i Yann Genty odbili łącznie tylko 4 z 36 rzutów, co daje skuteczność 11 procent.

Dwie bramki dla Francji zdobył w tym spotkaniu obrotowy Łomża Vive Kielce, Nicolas Tournat.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew poprowadził trening AZS UJK Kielce (zdjęcia)

Nieco więcej emocji było w pojedynku Hiszpanii z Danią, mimo że Hiszpanie nie prowadzili w tym meczu ani raz. Dania szybko objęła prowadzenie, a w 18 minucie wygrywała już 13:8. Świetnie w tym zespole spisywał się Mikkel Hansen, który w całym meczu zdobył 12 bramek.

Przed przerwą "Los Hispanos" zmniejszyli straty do dwóch bramek, w dużej mierze dzięki zawodnikowi mistrza Polski, Danielowi Dujszebajewowi, który rozegrał swój najlepszy mecz w kadrze, z siedmioma bramkami był najlepszym strzelcem zespołu.

Po przerwie drużyna ze Skandynawii znów odskoczyła na cztery bramki, bo Hiszpanie popełniali sporo błędów w ataku, a ich obrona była nieszczelna. Raz za razem korzystał z tego Hansen. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego kilka razy łapała kontakt bramkowy, w 52 minucie przegrywała tylko 29:30, ale drużyna trenera Nikolaja Jacobsena odpowiedziała serią trzech trafień.

ZOBACZ>>> Niezwykły fant na WOŚP. Wylicytuj trening z zawodnikiem Łomża Vive Kielce

Półtorej minuty przed końcem, po trafieniu Daniego Dujszebajewa było 33:34, a za chwilę, po interwencji bramkarza Gonzalo Pereza de Vargasa, Hiszpanie pozyskali piłkę. Zmarnowali jednak akcję, bo obrotowy Ruben Marchan trafił w poprzeczkę. W ostatnich sekundach kolejnym golem obrońcy mistrzowskiego tytułu przypieczętowali awans do finału.

I tu również bramkarze nie stanęli na wysokości zadania - Gonzalo Perez de Vargas i Rodrigo Corrales obronili łącznie 7 z 42 rzutów i osiągnęli 17 procent skuteczności, z drugiej strony duńscy bramkarze bronili na 21 procent.

Starszy brat Daniela, Alex Dujszebajew, zdobył w tym meczu 4 bramki i miał 7 asyst, a trzeci z graczy Łomża Vive Kielce, Angel Fernandez, nie wpisał się na listę strzelców.

Mecze o medale odbędą się w niedzielę.

Wyniki półfinałów
Francja - Szwecja 26:32 (13:16)
Nicolas Tournat
(Francja), 2 bramki/2 rzuty, czas gry 10:53.

Hiszpania - Dania 33:35 (16:18)
Angel Fernandez
(Hiszpania), 0/1, czas gry: 30:00
Alex Dujszebajew (Hiszpania), 4/8, 7 asyst, 1 strata, czas gry: 22:08
Daniel Dujszebajew (Hiszpania), 7/10, 1 asysta, 1 przechwyt, czas gry: 40:27.

PLAN FINAŁÓW (niedziela, 31. stycznia)
O 3. miejsce - Francja - Hiszpania (godz.14.30)
O 1. miejsce - Dania - Szwecja (godz.17.30)

• 32. Wyspy Zielonego Przylądka

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: