Finał Regionalnego Pucharu Polski na Suzuki Arenie. KSZO 1929 Ostrowiec - Czarni Połaniec 4:3 [ZAPIS TRANSMISJI, ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu. W emocjonującym finale na Suzuki Arenie pokonali Czarnych Połaniec 4:3. Decydującą bramkę zdobył w dogrywce Szymon Stanisławski z rzutu karnego.

Czarni Połaniec - KSZO 1929 Ostrowiec 3:4 (3:3, 0:2)
Bramka: 0:1 Tomasz Persona 10, 0:2 Fuad Bayramov 20, 1:2 Damian Bawor 67, 2:2 Maciej Witek 81, Szymon Stanisławski 90+2, 3:3 Filip Krępa 90+4, 3:4 Szymon Stanisławski 100 z karnego.
Czarni: Saracen - Smoleń, Krępa, Witek (119. Skiba), Bażant - Ferens, Hul (116. Śledź), Meszek (46. Misztal), Wątróbski (90+3 Kamiński), Bawor (76. Dziedzic) - Gębalski.
KSZO 1929: Lipiec - Głaz (86. Ziółkowski), Mężyk, Dwórzyński, Persona - Zalewski (61. Kraśniewski), Zaklika (70. P. Kaczmarek), Patyka, Bayramov (86. Chrzanowski), Paluch (86. Smuczyński) - Stanisławski.
Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc.
Żółte kartki: Bażant, Misztal, Witek, Śledź (Czarni), Chrzanowski (KSZO 1929).

Mecz dobrze rozpoczął zespół KSZO 1929, obrońca tego trofeum, w szeregach którego zabrakło kontuzjowanego Marcina Kaczmarka, byłego reprezentanta Polski. W 10 minucie technicznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Persona i zaskoczył Bartłomieja Saracena. W 20 minucie podopieczni Tadeusza Krawca prowadzili już 2:0. Efektowną bramkę zdobył Fuad Bayramov - po jego uderzeniu piłka wylądowała w okienku.
W przerwie odbyła się miła uroczystość. Ryszard Binensztok, były członek zarządu KSZO i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, otrzymał wyróżnienie honorowego członka zarządu PZPN. Wręczyli je Marek Koźmiński i Mirosław Malinowski. Po przerwie odważniej zaczęli grać piłkarze Czarnych, którzy wysokim pressingiem starali się odebrać piłkę ekipie z Ostrowca. W 67 minucie po składnej akcji sam na sam wyszedł Damian Bawor i zdobył pierwszą bramkę dla Czarnych. W 81 minucie zespół z Połańca wyrównał - z kilku metrów do siatki trafił Maciej Witek. Końcówka była niezwykle emocjonująca, dwie bramki padły w doliczonym czasie gry. W 90+2 minucie na 3:2 dla KSZO strzałem z kilku metrów podwyższył Szymon Stanisławski, a w 90+4 minucie wyrównał Filip Krępa.

W dogrywce bramkę z rzutu karnego zdobył Szymon Stanisławski, zapewniając wygraną KSZO 1929. Po zakończeniu spotkania zdobycia pucharu gratulowali ostrowieckiej drużynie Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.