Fortuna 1 Liga. Kibice wrócili na Suzuki Arenę i Korona Kielce pewnie pokonała GKS Bełchatów 3:0. Jacek Kiełb goni Henryka Kiszkisa

Dorota Kułaga
Korona Kielce pokonała GKS Bełchatów 3:0.
Korona Kielce pokonała GKS Bełchatów 3:0. Fot. Kamil Bielaszewski
Kibice wrócili na Suzuki Arenę i piłkarze Korony Kielce odnieśli pewne zwycięstwo z zamykającym tabelę GKS Bełchatów. Swojego 52 gola w barwach Korony zdobył Jacek Kiełb i zajmuje drugie miejsce w historii wśród najlepszych strzelców kieleckiego klubu. Liderem jest Henryk Kiszkis, który na koncie ma 61 bramek.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Marcin Szpakowski 9, 2:0 Jacek Kiełb 15, 3:0 Jacek Podgórski 42.
Korona: Zapytowski 6 - Szymusik 6 (77. Kobryń nie klas.), Zebić 6, Szarek 6, D. Lisowski 6 (77. Thiakane nie klas.) - Kiełb 7, Gąsior 6, Pervan 4 (68. Petrović 3), Szpakowski 7 (77. Bielka nie klas.), Podgórski 6 (63. Rybus 2) - Łukowski 6.
GKS: Niźnik - Sierczyński, Kunka, Magiera, Szymorek - Laskowski (46. Bator), Pawlik (46. Ryszka), Gancarczyk, Flaszka (46. Łapiński), Grzelak (80. Winsztal) - Sabala (46. Mas).
Żółta kartka: Gancarczyk (GKS).
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

Trener Dominik Nowak przed tym pojedynkiem miał fatalne statystyki. Pod jego wodzą Korona przegrała pięć z sześciu rozegranych spotkań. W sobotę na Suzuki Arenę wrócili kibice i kielecki zespół pewnie wywalczył komplet punktów.

Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy. W 9 minucie pierwszego gola strzelił Marcin Szpakowski. Młody pomocnik pozyskany ze Śląska Wrocław potwierdza, że warto na niego stawiać. W przyszłym sezonie, w którym Korona ma walczyć o powrót do ekstraklasy, powinien być jej pewnym punktem.

W 15 minucie na 2:0 podwyższył Jacek Kiełb i było to jego 52 trafienie w barwach Korony. "Ryba" wyprzedził Marka Parzyszka (51 bramek) i goni Henryka Kiszkisa, który z dorobkiem 61 goli jest liderem w klasyfikacji najlepszych strzelców Korony.

W 25 minucie powinno być 3:0. Po podaniu Jakuba Łukowskiego Marko Pervan przegrał pojedynek sam na sam z Danielem Niżnikiem. Dziesięć minut później Waldemar Gancarczyk chciał przelobować Marcela Zapytowskiego. Ten jednak nie dał się zaskoczyć. Zapytowski wrócił do bramki Korony po słabszych występach Jakuba Osobińskiego. Zawodnikiem Korony wciąż jest Marek Kozioł, ale klub stawia na młodych golkiperów. Kozioł po tym sezonie odchodzi z Korony.

W 42 minucie trzeciego gola strzelił Jacek Podgórski i przesądził o losach spotkania. Po przerwie Korona kontrolowała to, co działo się na boisku. GKS próbował odrabiać straty, ale nie miał atutów, żeby zaskoczyć defensywę gospodarzy.

Korona po przerwie mogła jeszcze podwyższyć wynik. W 52 minucie Jacek Kiełb nie zdołał "zamknąć" akcji po podaniu Marcina Szpakowskiego. Piłkę złapał Daniel Niżnik. Wynik nie uległ już zmianie, Korona pewnie pokonała GKS Bełchatów, odnosząc drugie zwycięstwo pod wodzą trenera Dominika Nowaka.

Zadowolony ze zwycięstwa był szkoleniowiec Korony. – Drużyna weszła energetycznie w to spotkanie. W naszych akcjach ofensywnych było kilka ciekawych rozwiązań. To nagroda dla zawodników, bo pracowaliśmy nad tymi elementami na ostatnich treningach. Każdy był zaangażowany, była duża energia, odwaga w rozwijaniu akcji ofensywnych. Cieszymy się z wygranej, ale musimy zachować spokój. Przed nami jeszcze dużo pracy - powiedział trener Dominik Nowak.

szkoleniowiec dziękował też kibicom za doping. Na Suzuki Arenie zasiadło 2260 fanów. – Dziękujemy za wsparcie od pierwszej minuty. Swoją postawą w kolejnych spotkaniach będziemy robić wszystko, żeby wrócił charakter Korony. Zrobimy wszystko, żeby kibice byli z nas zadowoleni – dodał trener Dominik Nowak.

– Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów. Z kibicami grało się zupełnie inaczej. Od początku ruszyliśmy wysokim pressingiem na rywala. Szybko strzeliliśmy dwie bramki, kontrolowaliśmy to spotkanie i grało się łatwiej - powiedział Marcin Szpakowski, pomocnik Korony.