KONIEC! Wygrana Korony w pierwszym meczu nowego sezonu!

Zmiana w Koronie i jeszcze jeden debiut: Janusz Nojszewski za Kiełba

Mariusz Stromecki oddał lekki strzał sprzed pola karnego, Forenc złapał piłkę.

85'
Żółta kartka dla Mariusza Holika ze Skry.

83'
Znów blisko pokonania Forenca był kapitan Skry, Nocoń. Tym razem uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka nieznacznie minęła bramkę Korony

82'
Kolejny debiut w Koronie - Adrian Danek wchodzi na boisko za Łukowskiego

81'
Po dośrodkowaniu Stromeckiego groźne głową uderzył Nocoń, ale znów skutecznie interweniował Forenc

79'
Jacek Kiełb oddał strzał z dystansu, ale posłał piłkę daleko od bramki Sujeckiego.

76'
Marcin Szpakowski uderzył z okolic linii pola karnego, ale przestrzelił

71'
Inicjatywa jest teraz po stronie gości. Przed chwilą posłali kolejną wrzutkę w pole karne Korony, ale gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki.

69'
Oskar Krzyżak ze Skry dostał żółtą kartkę.

68'
Zmiana w Koronie: Zvonimir Petrović wchodzi za Jacka Podgórskiego.

68'
I znów świetnie Forenc! Bramkarz Korony odbił piłkę w sytuacji sam na sam z Noconiem!

67'
Dobra interwencja Forencja, którego sprytnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Holik

65'
Druga zmiana w Skrze: Kamil Wojtyras wchodzi za Macieja Masa

62'
Holik oddal strzał na bramkę Korony, ale został zablokowany

60'
Adam Frączczak upadł w polu karnym Skry i kielczanie domagają się podyktowania rzutu karnego. Gwizdek arbitra jednak milczy.

58'
Zmiana w Skrze: za Krzystofa Naporę wchodzi były piłkarz Korony, Mikołaj Kwietniewski.

57'
Piotr Malarczyk oddał strzał głową po dosrodkowaniu z zutu rożnego, ale piłka wyszła na aut bramkowy

55'
Dość rwany jest początek drugiej połowy, żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy. Przed chwilą faulowany na własnej połowie był piłkarz Skry, Szymański.

51'
Żółta kartka dla Napory ze Skry za faul na Sierpinie. Piłkarz Korony nieco ucierpiał, ale już wrócił do gry.

49'
Żółta kartka dla Sierpiny

48'
Kielczanie posłali z obu skrzydeł kilka dośrodkowań w pole karne gości, ale za każdym razem dobrze interweniowali defensorzy Skry.

46'
Arbiter dał znak kielczanie zaczęli drugą połowę meczu

45+2'
Koniec pierwszej połowy, Korona prowadzi ze Skrą 2:0!

45+2'
Sprytny strzał po długim rogu oddał Jakub Łukowski i bramkarz Skry nie dał rady skutecznie interweniować.

45+1'
GOOOOOL! 2:0 dla Korony, Łukowski!

45'
Jedna minuta doliczona do drugiej połowy

44'
Po strzale Jacka Kiełba Nikodem Sujecki sparował piłkę na słupek, ale z dobitką Marcina Szpakowskiego sobie nie poradził!

43'
GOOOOL! 1:0 dla Korony, Szpakowski!

39'
Po dośrodkowaniu Noconia z rzutu wolnego groźny strzał na bramkę Korony oddał Holik, ale gdyby nawet zdobył bramkę, to nie zostałaby ona uznana. Sędzia dopatrzył się spalonego.

34'
Po wymianie kilku podań na wysokości pola karnego gości przez kielczan strzał na bramkę oddał Szymusik, ale futbolówka nie trafiła w jej światło

29'
Było blisko gola, ale... tylko boczna siatka! Po efektownym zagraniu piętą od Jacka Kiełba sam na sam z bramkarzem wyszedł Jakub Łukowski, ale nieznacznie się pomylił.

25'
Nocoń zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę Korony w bezpiecznej odległości

23'
Sierpina sprzed pola karnego oddał strzał z woleja, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Sujeckiego.

21'
Teraz mieliśmy małe zamieszanie w polu karnym częstochowian, skończone niedokładnym uderzeniem Podgórskiego

20'
Szymański oddał strzał sprzed pola karnego, piłka minęła bramkę gospodarzy

17'
Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego strzał na bramkę Korony oddał Nocoń, ale piłka poleciała nad bramką Forenca.

16'
Żółta kartka dla Podgórskiego za taktyczny faul na Noconiu

15'
Niezły strzał sprzed pola karnego oddał Łukowski, ale piłka minęła prawy słupek bramki Sujeckiego.

13'
Podgórski faulował w ataku Szymańskiego

9'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniowali jej obrońcy

7'
Przez chwilę mieliśmy spokojniejszy fragment meczu, w którym kielczanie wymieniali podania, ale robili to daleko od pola karnego rywali. Potem niecelny strzał z dystansu oddał Jakub Łukowski.

3'
Marcin Szpakowski oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Skry

2'
Pierwsza akcja Korony. Po dośrodkowaniu Szymusika z prawej strony boiska goście wybili jednak piłkę z własnej szesnastki

1'
Sędzia Jacek Małyszek dał znak i mecz zaczęli goście!

19:59
Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci bohaterów powstania warszawskiego, którego rocznica wybuchu będzie 1 sierpnia.

19:57
Piłkarze obu zespołów są już na murawie, za chwilkę zaczynamy spotkanie!

19:55

W piątek 30 lipca Korona Kielce rozpocznie nowy sezon w Fortuna 1 Lidze. Mający ambicje awansu do wyższej ligi żółto-czerwoni zmierzą się w roli gospodarzy ze Skrą Częstochowa.Zobacz jaką kadrą dysponuje Korona na ten mecz i całą rundę jesienną. To ci piłkarze i trenerzy powalczą o powrót do PKO BP Ekstraklasy!

Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - kadra na sezon 2021/2022. To...

19:53
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn. W zespole Korony mamy kilka debiutów w oficjalnych spotkaniach. Nowymi piłkarzami są: Konrad Forenc, Michał Koj i Adam Frączczak. Po kilku latach ponownie żółto-czerwony strój założą natomiast Piotr Malarczyk i Łukasz Sierpina.

19:50
Witamy i zapraszamy na relację live ze spotkania Korona Kielce - Skra Częstochowa, które zainauguruje sezon 2020/2021 w Fortuna 1 Lidze.

***

Korona Kielce zaczyna sezon 2021/2022 w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Już dzisiaj (piątek) na Suzuki Arenie Żółto-Czerwoni rozegrają pierwsze spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie beniaminek, Skra Częstochowa.

Korona podczas letniego okienka transferowego przeszła dość sporo zmian kadrowych. Do klubu przyszło ośmiu nowych zawodników, a dyrektor sportowy, Paweł Golański, uważa że nie będą oni jedynie uzupełnieniem składu, ale jego wzmocnieniem.

Wierzą w swoje umiejętności

Prezes Suzuki Motor Poland i członek rady nadzorczej klubu, Piotr Dulnik, powiedział natomiast, że celem na sezon 2021/22 jest wyłącznie awans. Inny scenariusz mógłby być kłopotliwy w kontekście przyszłości kieleckiego klubu.

W swoje możliwości wierzą również zawodnicy, w tym ofensywny pomocnik Korony, Jakub Łukowski. - Na pewno mamy bardzo dobry zespół i dużo jakości, wierzymy w swoje umiejętności, ale stawianie w roli faworyta nie jest najlepsze. Nastroje są dobre, wiemy, na co nas stać i o jakie cele możemy grać. Humory w szatni są pozytywne. Każdy jest nastawiony dobrze przed meczem - powiedział przed spotkaniem ze Skrą.

Jednym z nowych piłkarzy w Koronie jest Adam Frączczak. Były zawodnik Pogoni Szczecin strzelił trzy gole w sparingach i widać było jego rozwijającą się współpracę z kolegami z nowego zespołu. Wespół z Jakubem Łukowskim doprowadził do zdobycia dwóch bramek w meczu z ŁKS Łódź.

- Nie szukamy się specjalnie na boisku (z Łukowskim - przyp. red.), wszystko wychodzi nam naturalnie. W ofensywie mamy wielu zawodników, z którymi można zagrać fajną kombinacyjną akcję. Każdy czuje grę i to jest fajne - powiedział przed dzisiejszym meczem.

Na start sensacyjny beniaminek

Pierwszy mecz w nowym sezonie Korona zagra z beniaminkiem, Skrą Częstochowa. Mało kto przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu brał ją pod uwagę w kontekście rozważań dotyczących awansu - skromny budżet i z trudem uratowane utrzymanie w poprzednich rozgrywkach nie wskazywały na to, by częstochowianie mieli walczyć o grę na zapleczu ekstraklasy.

Skra po pierwszej części sezonu zajmowała szóste miejsce w tabeli, co pozwoliło jej na grę w barażach. W tych ogrywała kolejno 1:0 Chojniczankę Chojnice i 3:0 KKS 1925 Kalisz, co dało jej awans. I choć do Fortuna 1 Ligi wchodzi jako kopciuszek to piłkarze Korony jej nie lekceważą.

- To na pewno nie będzie łatwy mecz i formalność. Będziemy się starali narzucić swój styl gry, ale nie wiemy, czego się po Skrze spodziewać. Oglądaliśmy jedynie ich mecze z drugiej ligi, a to będzie nowy sezon z nowymi zawodnikami - powiedział Łukowski.

Korona Kielce - Skra Częstochowa NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Skra w Fortuna 1 Lidze odbędzie się w piątek 30 lipca. Transmisja z niego będzie dostępna jedynie za pośrednictwem platformy ipla.tv.