Żółte kartki: Zebić, Gąsior, Szpakowski, Danek, Sierpina - Hanousek, Danielak, Dejewski, Montini, Karasek, Letniowski (dwie).
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Błanik (68. Pervan), Szpakowski (68. Nojszewski), Gąsior, Zebić (78. Petrović), Podgórski - Łukowski.
Widzew: Wrąbel - Letniowski, Nowak (41. Dejewski), Danielak (89. Mucha), Kun, Zieliński, Hanousek, Tanżyna, Karasek (59. Michalski), Montini (59. Guzdek), Stępiński.
Widzów: 7254.

22:35
Z naszej strony to wszystko, dziękujemy za wspólne śledzenie relacji live i zachęcamy do przeglądania naszych pomeczowych materiałów, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

22:34
Korona przegrała z liderem tabeli i jej strata do pierwszego miejsca urosła do siedmiu punktów.

90+5'
Koniec meczu! Korona przegrała z Widzewem 0:1.

90+4'
Żółta kartka dla członka sztabu szkoleniowego Widzewa.

90+4'
I znowu groźnie pod bramką Widzewa! Teraz uderzał Danek, ale znowu świetnie obronił Wrąbel!

90+3'
Petrović upadł w polu karnym gości i kielczanie domagali się podyktowania rzutu karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

90+2'
Świetną szansę miała Korona! Po dośrodkowaniu Sierpiny z lewej strony boiska i interwencji obrońcy Widzewa piłka spadła pod nogi Koja, ale ten nie potrafił trafić w światło bramki.

90+1'
Malarczyk oddał strzał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę daleko od bramki gości.

90'
Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

89'
Zmiana u gości, Mucha wchodzi za Dejewskiego.

89'
Blisko gola dla Korony! Petrović z piątego metra od bramki uderzył, a świetna interwenja Wrąbla ratuje Widzew!

88'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska, łodzianie wybili piłkę.

87'
Nojszewski oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka poleciała obok bramki Widzewa.

85'
Niedokładne zagranie Nojszewskiego na lewej stronie pola karnego gości i Korona straciła piłkę.

84'
Teraz głową po wrzutce z rzutu rożnego uderzył Koj, ale piłka minęła wyraźnie prawy słupek bramki Wrąbla.

84'
Naciska Korona. Podgórski oddał mocny strzał sprzed pola karnego, a bramkarz Widzewa wybił piłkę na rzut rożny.

83'
Dobra akcja Łukowskiego! Zawodnik Korony minął rywala w polu karnym Widzewa i oddał strzał, ale świetni obronił go Wrąbel

82'
Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to nieco za mocno i piłka minęła szesnastkę Widzewa.

80'
Podgórski zagrał piłkę w pole karne Widzewa w kierunku Łukowskiego, ale posłał futbolówkę nieco za mocno i napastnik kieleckiego zespołu nie zdołał do niej dobiec.

79'
Koj oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka poleciała nad bramką gości.

78'
Zmiana w Koronie - za Zebicia wchodzi Petrović

78'
Żółta kartka dla Sierpiny za faul taktyczny.

77'
Nojszewski ograł dwóch piłkarzy w polu karnym Widzewa, ale ostatecznie łódzcy obrońcy odebrali mu piłkę

76'
Widzew próbował wyjść z kontrą , ale świetnie jednego z rywali powstrzymał Michał Koj.

75'
Malarczyk faulował Wrąbla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

74'
Korona w "hokejowym zamku" zamknęła Widzew w okolicach jego pola karnego, ale brakuje jej nieco dokładności, by doprowadzić do wyrównania. Widzew broni się bardzo głęboko.

72'
7254 kibiców śledzi dzisiaj to spotkanie na Suzuki Arenie.

71'
Marcel Gąsior był faulowany na połowie gospodarzy.

70'
Korona była blisko gola wyrównującego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Malarczyk, a piłka nieznacznie minęła bramkę łódzkiego zespołu!

69'
Po dośrodkowaniu w pole karne Nojszewski składał się do strzału na bramkę Widzewa, ale został zablokowany.

68'
Dwie zmiany w Koronie. Pervan wchodzi za Błanika, a Nojszewski za Szpakowskiego.

67'
Widzew zaatakował prawą stroną boiska, ale po zagraniu wzdłuż pola karnego Michalski nie opanował piłki. Na szczęście dla Korony, bo mógł mieć dobrą okazję do strzału.

65'
A tak prezentowała się oprawa kibiców Korony w pierwszej połowie:

Zobaczcie oprawę kibiców z Młyna w czasie meczu Korony Kielc...

63'
Widzew będzie kończył mecz w osłabieniu! Juliusz Letnowski dostał za faul w środkowej strefie boiska drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

62'
Michalski dośrodkował z lewej strony w pole karne Korony, tam jednak dobrze interweniował Malarczyk

60'
Żółta kartka dla Letniowskiego za faul na Danku na połowie Korony.

60'
Niezły strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Zielińskiego, ale piłka minęła bramkę Forenca.

59'
Dwie zmiany w Widzewie. Za Montiniego i Karaska wchodzą Guzdek i Michalski.

59'
Zebić oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka daleko minęła bramkę gości.

58'
Łukowski oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w jednego z przeciwników.

57'
Karasek faulował urywającego mu się w środkowej strefie boiska Danka i dostał za to żółtą kartkę.

56'
Letniowski popisał się bardzo dobrym górnym podaniem w pole karne Korony, a tam obrońcy kieleckiej drużyny powstrzymali Zielińskiego.

55'
Kun dostał piłkę w polu karnym Korony i próbował oddać strzał, ale został zablokowany.

54'
Mattia Montini został ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie we wprowadzeniu piłki do gry Konradowi Forencowi. Bramkarz Korony chwilę wcześniej obronił strzał sprzed pola karnego.

53'
Łukowski zagrał piłkę z lewej strony boiska przed pola karne Widzewa, a tam zablokowany został Michał Koj.

52'
Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, żadna z drużyn nie potrafi dłużej przy piłce.

50'
Łukowski zaatakował prawą stroną boiska, ale został zatrzymany przez Dejewskiego.

49'
A teraz żółta kartka dla Dejewskiego za taktyczny faul w środkowej strefie boiska.

48'
Danek został ukarany żółtą kartką za faul na Karasku. Żółty kartonik dostał też jeden z członków sztabu szkoleniowego Korony,

47'
Sierpina oddał strzał z rzutu wolnego, a piłka poleciała nad bramką gości.

46'
Podgórski był faulowany na połowie Widzewa.

46'
Zaczęła się druga połowa. Od środka gospodarze.

21:39
Zawodnicy Korony są już na murawie i czekają na rywali z Łodzi. Za chwilkę zaczynamy drugą połowę spotkana.

Żółte kartki 3 - 2

45+7'
Koniec pierwszej połowy meczu, Korona przegrywa z Widzewem 0:1.

45+6'
Żółta kartka dla Danielaka za niesportowe zachowanie. Zawodnik Widzewa przeszkadzał Koronie we wznowieniu gry.

45+5'
Faul Marcina Szpakowskiego, który dostał za to przewinienie żółtą kartkę.

45+3'
Długie zagranie z głębi pola pod szesnastkę Widzewa, ale łodzianie spokojnie poradzili sobie z zagrożeniem.

45+1'
Sześć minut doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'
GOOOOL! 1:0 dla Widzewa, Juliusz Letniowski. Zawodnik łódzkiego klubu oddał strzał z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

44'
Gąsior faulował jednego z rywali blisko pola karnego kielczan

43'
Karasek dostał piłkę w posłał piłkę w polu karnym Korony, a tam, choć nie bez problemów, powstrzymał go Danek.

41'
Tymczasem zmiana w Widzewie. Krystian Nowak nie wróci już na boisko, a w jego miejsce na murawę wszedł Tomasz Dejewski.

40'
Żółta kartka dla Gąsiora za faul na Danielaku i dyskusję z arbitrem.

39'
Na razie Nowak zszedł za linię boczną i wracamy do gry. Widzew na boisku jest w dziesięciu.

38'
Krystian Nowak z Widzewa potrzebuje pomocy lekarskiej i znów mam przerwę w grze.

37'
Świetną okazję mieli teraz kielczanie! Błanik ograł na lewej stronie boiska Nowaka, zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale żaden piłkarz kieleckiego zespołu nie zdołał przeciąć podania i strzelić gola.

36'
Niedokładne podanie do Błanika na lewej stronie boiska, piłka wyszła na aut bramkowy i grę wznowią łodzianie.

35'
Wracamy do gry.

33'
Sędzia Tomasz Kwiatkowski uznał, że dym nad murawą jest za gęsty i w takich warunkach nie można kontynuować gry. Mamy przerwę w spotaniu.

32'
Z goalkeeperem kieleckiego zespołu wszystko jest już w porządku, wracamy do gry.

31'
Kolejna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Korony, złapał piłkę Forenc. Bramkarz Korony doznał jednak jakiegoś urazu i potrzebuje chwili na dojście do siebie.

30'
Tymczasem kibice Korony odpalili na młynie środki pirotechniczne i nieco zadymili boisko. Gra jest jednak kontyunowana.

29'
Letniowski dośrodkował z rzutu wolnego, a kielczanie wybili piłkę z własnego pola karnego.

27'
Kun dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka trafiła pod nogi Montiniego. Ten został natomiast zablokowany przez obrońców Korony.

25'
Letniowski dośrodkował rzutu wolnego, a po małej przebitce kielczanie wybili piłkę z własnej szesnastki.

24'
Żółta kartka dla Mario Zebicia za faul na własnej połowie boiska

24'
Dwa rzuty rożne z rzędu mieli gospodarze, ale po żadnym z nich nie zdołali nawet oddać strzału.

22'
Kolejna skrzydłowa akcja Korony, ale znów dobrze dobrze interweniowali obrońcy Widzewa. Tym razem po dośrodkowaniu Danka.

20'
Podgórski dośrodkował z prawej strony boiska, ale Tanżyna wybił piłkę z szesnastki gości.

18'
Sierpina dośrodkował z rzutu rożnego, a Gąsior próbował oddać strzał głową. Nie trafił jednak czysto w piłkę i ta wyszła poza pole karne Widzewa

17'
Zachęcamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z tego spotkania.

Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (ZDJĘCIA, ZA...

16'
Błanik zaatakował lewą stroną boiska, ale został zablokowany przez łódzkich obrońców.

15'
Paweł Zieliński miał małe problemy zdrowotne po starciu w bocznym sektorze boiska, ale wszystko jest już z nim w porządku i Widzew w komplecie kontynuuje grę.

13'
Kielczanie posłali piłkę z rzutu wolnego w pole karne gości, ale ci spokojnie poradzili sobie z zagrożeniem

12'
Żółta kartka dla Marka Hanouska za faul na połowie gospodarzy

10'
Dobrą szansę mieli przed chwilą kielczanie. Po ładnym podaniu Jakuba Łukowskiego Jacek Podgórski wpadł z piłką w pole karne, chciał zwodem minąć bramkarza, ale ten wyłuskał mu piłkę spod nóg.

9'
Jakub Łukowski oddał strzał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę daleko od bramki Wrąbla

8'
Malarczyk oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale uderzenie było za lekkie i piłkę wybił obrońca Widzewa.

7'
Naciska Korona. Błanik zaatakował prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

5'
Odpowiadają goście, którzy przeprowadzili kontratak prawą stroną boiska. Skończył się on jednak niedokładnym dośrodkowaniem Danielaka. Po interwencji Forenca piłkę przejęli kielczanie.

4'
Poprzeczka! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Adrian Danek, a piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości!

2'
Pierwsza akcja Korony, Błanik wszedł z piłką w pole karne, ale tam zatrzymali go obrońcy Widzewa.

1'
Zaczynamy!

20:29
Piłkarze obu wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy spotkanie!

20:26
Na Suzuki Arenie zasiądzie dzisiaj prawdopodobnie rekordowa liczba kibiców, jeśli chodzi o sezon 2021/2022. Przed rozpoczęciem spotkania Korona Kielce sprzedała około siedem tysięcy biletów.

20:22
Dostępne są już składy obu zespołów, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

20:18
Zapraszamy na relację live z meczu Korona Kielce - Widzew Łódź!

***

To hit kolejki, a być może też całej rundy jesiennej

Zapewne w piątek na Suzuki Arenie padnie rekord frekwencji w tym sezonie. Ale trudno się dziwić, bo jest to hit 13. kolejki Fortuna 1 Ligi, a być może również całej rundy jesiennej.

Zmierzą się dwie drużyny, których celem jest awans do PKO Ekstraklasy. Widzew jest liderem, w dwunastu kolejkach wywalczył 29 punktów. Korona plasuje się na drugiej pozycji w tabeli - do tej pory zgromadziła 25 punktów.

- Fajny mecz na szczycie. Na pewno dopiszą kibice. Nie możemy się doczekać tego spotkania. Będzie gorąca atmosfera. Wierzymy, że frekwencja będzie bardzo wysoka - mówi Dominik Nowak, trener Korony.

Wraca Malarczyk, Frączczak niepewny, bez Szymusika

Po pauzie za kartki do składu Korony wraca środkowy obrońca Piotr Malarczyk. W meczu z Widzewem Łódź zabranie Grzegorza Szymusika i Jacka Kiełba. Adam Frączczak trenuje indywidualnie.

-Robimy wszystko, żeby doszedł na to spotkanie. Może być niespodzianka dla rywala - dodaje Dominik Nowak, trener Korony.

Korona chce przerwać dobrą passę lidera z Łodzi

Kielecki zespół nie wygrał od czterech kolejek, a w piątek stanie przed trudnym zadaniem. Zmierzy się z liderem i zespołem, który nie przegrał dziewięciu spotkań z rzędu, licząc też Puchar Polski.

-Mamy swój plan na zatrzymanie lidera, bo naszym celem jest zwycięstwo - zaznacza Dominik Nowak. -Ostatnio pokazaliśmy w Gdyni, że mimo osłabień, możemy dobrze grać. Nigdy nie szukam wymówek. Bez względu na to, kto wyjdzie na boisko, będzie gotowy w stu procentach gotowy i sprosta temu zadaniu. Zawsze chcielibyśmy mieć wszystkich do dyspozycji, ale czasami kontuzja jednego, co zawsze jest bolesne, jest szansą dla drugiego. Wchodzi inny piłkarz i zrobi wszystko, żeby wykorzystać swoją szansę. Spodziewamy się dobrego spotkania z naszej strony - mówi szkoleniowiec wicelidera.

Chcą wykorzystać słabsze punkty Widzewa w obronie

Jak trener Dominik Nowak ocenia lidera? - To zespół, który chce grać ofensywnie, dużą ilością zawodników. Stara się grać krótkimi podaniami. Mamy swoje przemyślenia. Obserwowałem ich ostatnie spotkanie z GKS Jastrzębiem, poprzednie też przeanalizowaliśmy. Mamy dużą porcję informacji, również na temat stałych fragmentów gry. Widzew chce atakować, ale z drugiej strony w obronie nie prezentuje takiego monolitu. Ma słabsze punkty i na pewno będziemy chcieli to wykorzystać. Musimy wykazać się dużą cierpliwością i spokojem, ważna będzie też dynamika. A jeśli chodzi o presję, to w piłce nie może być presji, musi być logika na boisku - dodaje.

Korona Kielce - Widzew Łódź NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Widzew odbędzie się w piątek, a transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport News. Online spotkanie będzie można śledzić za pośrednictwem platformy Polsat Box Go. Początek meczu o godzinie 20:30.