Fortuna 1 Liga. Korona Kielce po słabym meczu zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Czerwona kartka dla Zebicia [ZDJĘCIA]

Redakcja Warszawa
Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
W dziesiątej kolejce Fortuna 1 Ligi Korona Kielce grała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Zremisowała 0:0, ale trzeba przyznać, że wypadła poniżej oczekiwań.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 0:0
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Podgórski (57. Lewandowski), F. Oliveira, Szpakowski (68. Petrović), Zebić, Błanik (68. Górski) - Łukowski (90+3 Szarek).
Zagłębie: Bielikow - Dalić (57. Duriska), Jończy, Kamiński, Smoleń - Ambrosiewicz, Szumilas (77. J. Oliveira), Gojny, Bryła (71. Pawłowski), Sobczak - Seedorf (77. Banaszewski).
Sędziuje: Piotr Urban z Warszawy.
Żółte kartki: Szpakowski, Zebić, Podgórski, Malarczyk, Forenc (Korona) - Sobczak, J. Oliveira (Zagłębie).
Czerwona kartka: Zebić (Korona, 89 min., za dwie żółte).

1 minuta - zaczynamy

8 - Z lewej strony pola karnego uderzał Jakub Łukowski, ale Kamil Bielikow nie dał się zaskoczyć.

9 - Żółta kartka dla Marcina Szpakowskiego za faul. Pomocnik Korony zatrzymał kontratak Zagłębia.

10- Konrad Forenc broni strzał głową Quentina Seedorfa.

12 - Wojciech Szumilas uderzył z rzutu wolnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

Podopieczni trenera Artura Skowronka grają ofensywnie, bardzo zależy im na zdobyciu kompletu punktów. Na razie mają ich na koncie zaledwie 6 i zamykają tabelę. Korona ma 22 punkty i jest wiceliderem, ale ma jeden mecz mniej od Widzewa Łódź (23 punkty w 10 spotkaniach). Dlatego Korona chce wygrać i wrócić na fotel lidera. Na razie mecz jest wyrównany.

24 - Mario Zebić ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.

29 - Błąd Piotra Malarczyka, piłkę przejął Szymon Sobczak, ale jego strzał zablokował Michał Koj.

34 - Żółta kartka dla Jacka Podgórskiego.

44 - Łukasz Sierpina centrował z rzutu rożnego, Michał Koj główkował nad poprzeczką.

45+1. Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0. W pierwszych 45 minutach Korona miała mało atutów w ofensywie, może po przerwie będzie lepiej.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

47 - Centra Dawida Gojnego z rzutu rożnego, futbolówkę wybił Michał Koj, a dobitka Quentina Seedorfa trafia w Mario Zebicia.

54 - Strzał Quentina Seedorfa w boczną siatkę.

56 - Mateusz Lewandowski wszedł za Jacka Podgórskiego. Kilkadziesiąt sekund później miał dogodna okazję do zdobycia bramki, ale przestrzelił z kilku metrów. A mógł mieć wymarzone wejście...

62 - "Gorąco" na boisku. Przepychanki między zawodnikami obu drużyn, żółte kartki dla Malarczyka i Sobczaka.

67 - Strzał Dawida Gnojnego - Konrad Forenc piąstkuje piłkę. Wciąż 0:0.

68 - Quentin Seedorf uderza z ponad 20 metrów - broni Forenc.

71 - Forenc broni strzał Kacpra Smolenia.

72 - Niecelny strzał Jakuba Łukowskiego - piłka szybuje nad poprzeczką.

Korona nadal słabo prezentuje się w Sosnowcu, zwłaszcza w ofensywie. Bez kontuzjowanego Adama Frączczaka i Jacka Kiełba siła rażenia ekipy Dominika Nowaka jest mała. Przynajmniej w dzisiejszym meczu.

79 - Strzał Dawida Gnojnego z rzutu wolnego - Forenc popisuje się udaną interwencją. Przenosi piłkę nad poprzeczką.

83 - Na strzał z 23 metrów decyduje się Filipe Oliveira, ale jest on bardzo niecelny. To nie jest najlepszy dzień Korony...Po znakomitym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski z Wisłą Płock dużo więcej można było oczekiwać od kieleckiej drużyny.

85 - Rzut wolny dla Korony. Uderza Sierpina, piłka odbija się od Banaszewskiego i wychodzi na róg.

86 - Dośrodkowanie Łukowskiego, strzał Petrovicia - nad bramką.

89 - Mario Zebić fauluje Sobczaka, dostaję drugą żółta, w konsekwencji czerwoną kartkę. I Korona musi grać w dziesiątkę.

90 - Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 5 minut.

90+5 - Strzał Petrovicia z około 23 metrów - bramkarz Zagłębia wybija piłkę na róg.

90+6 - Koniec meczu. Słaby występ Korony zakończony zdobyciem jednego punktu.