Fortuna 1 Liga. Korona Kielce zremisowała u siebie z Miedzią Legnica. Nie przegrała po raz trzeci z rzędu (RELACJA, ZAPIS RELACJI LIVE)

Damian Wiśniewski
Dorota Kułaga
twitter.com / Korona Kielce
Fortuna 1 Liga. W meczu 22. kolejki Korona Kielce zremisowała u siebie bezbramkowo z Miedzią Legnica. Dla podopiecznych trenera Kamila Kuzery był to trzeci mecz bez porażki z rzędu.

Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0
Żółte kartki: Łukowski, Lisowski - Biernat, Makuch.
Korona: Kozioł - Szymusik, Szarek, Kobryń, Podgórski - Pervan (56. Łysiak), Oliveira, Gąsior, Lisowski, Łukowski (81. Kiełb) - Thiakane (72. Rodriguez).
Miedź: Lenarcik - Biernat, Matuszek, Drzazga (69. Lehaire), Pinillos, Kaczmarek (80. Śliwa), Zapolnik (80. Roman), Tront, Zieliński, Mijusković, Makuch.
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Korona Kielce podeszła do tego spotkania po dwóch udanych meczach pod wodzą Kamila Kuzery. Żółto-czerwoni ostatnio pokonywali po 1:0 Puszczę Niepołomice i Górnika Łęczna. W starciu z Miedzią Legnica znów zachowali czyste konto, jednak tym razem nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

A okazji do tego im nie brakowało. Kielczanie oddali 17 strzałów na bramkę gości w tym pięć celnych i jeszcze przed przerwą byli parokrotnie blisko tego, by strzelić gola. Trzykrotnie mieli ku temu dobre okazje: strzał Marcela Gąsiora świetnie obronił jednak bramkarz, uderzenie nożycami w wykonaniu Jakuba Łukowskiego było nieznacznie niecelne, a Emile Thiakane wyraźnie przestrzelił w sytuacji sam na sam.

Drużyna z Legnicy starała się odgryzać, a najbliżej pokonania Marka Kozioła pod koniec drugiej połowy był Patryk Makuch. Goalkeeper kieleckiej drużyny nie dał się jednak zaskoczyć po strzale przewrotkę w wykonaniu rywala.

W drugiej części gry pierwszą niezłą szansę mieli goście z Legnicy - Mateusz Kaczmarek starał się przelobować bramkarza żółto-czerwonych, ale ten znów dobrze interweniował.

Korona miała więcej klarownych sytuacji. Wprowadzony z ławki rezerwowych Paweł Łysiak był blisko strzelenia gola, podobnie jak Podgórski, jednak żaden z nich nie zdołał wpakować piłki do bramki. Dobre wrażenie zrobił w tym meczu Portugalczyk Filipe Oliveira, który starał się dyrygować ofensywnymi poczynaniami Korony.

Żaden gol jednak nie został strzelony. Kolejny mecz Korona Kielce rozegra trzeciego kwietnia na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Żółte kartki: 2 - 2.

90+3'
Koniec meczu, w Kielcach nie padła ani jedna bramka.

90+3'
Szymusik zagrał w pole karne z prawej strony boiska, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę.

90+2'
Niezła próba Podgórskiego, ale po rykoszecie piłkę złapał Lenarcik.

90+1'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

90'
Śliwa dostał piłkę w polu karnym, ale był na spalonym.

88'
Bardzo słabe zagranie Kiełba z rzutu wolnego, piłka wyszła za linię końcową boiska.

87'
Tront faulował Gąsiora na połowie Miedzi

85'
Śliwa dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Kozioł.

83'
Podgórski zszedł z prawego skrzydła z piłką w pole karne Miedzi, ale tam stracił futbolówkę.

81'
Zmiana też w Koronie, Kiełb wchodzi za Łukowskiego.

80'
Dwie zmiany w Miedzi. Schodzą Zapolnik i Kaczmarek, wchodzą Śliwa i Roman.

77'
Makuch próbował wymusić rzut karny dla zespołu Miedzi, ale sędzia nie nabrał się na jego symulkę i pokazał mu żółtą kartkę.

75'
Niecelny strzał Szymusika na bramkę Miedzi.

74'
Łukowski oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka minęła bramkę gości

72'
Hugo Diaz Rodriguez wchodzi na boisko, schodzi Emile Thiakane.

71'
Żółta kartka dla Biernata za faul pod polem karnym Miedzi na Łukowskim.

69'
Zmiana w miedzy Mehdi Lehaire wchodzi za Drzazgę.

68'
Żółta kartka dla Lisowskiego za faul na Makuchu.

67'
Dobra okazja dla Korony! Po podaniu Oliveiry Podgórski stanął przed bardzo dobrą szansą do pokonania bramkarza, ale ten nie dał się zaskoczyć!

66'
Szymusik był faulowany przez Kaczmarka

64'
Oliveira oddał niezły strzał z dystansu na bramkę Miedzi, ale Lenarcik spokojnie złapał piłkę.

62'
Niezłe podanie prostopadłe od Thiakane'a do Łukowskiego, ale ten drugi nie opanował piłki i kielczanie ją stracili.

61'
Niedokładnie wykonany stały fragment gry przez Koronę, ale piłka szybko wróciła do jej piłkarzy.

60'
Pinillos faulował Podgórskiego na połowie Miedzi.

58'
Dobra okazja Korony! Łysiak dostał piłkę w polu karnym gości, oddał strzał i nieznacznie się pomylił

57'
Łysiak starał się oddać strzał na bramkę Miedzi, ale został zablokowany przez Matuszka. Po chwili niedokładnie w szesnastkę gości dośrodkował Oliveira.

56'
Zmiana w Koronie, Łysiak wszedł za Pervana.

55'
Groźnie pod bramką Korony! Kaczmarek dostał piłkę w polu karnym kielczan i starał się przelobować Kozioła, ale ten zdołał dobrze interweniować.

54'
Pinillos dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne Korony, a tam niecelny strzał oddał Matuszek.

53'
Szarek dobrze zatrzymał Drzazgę na lewej stronie boiska.

51'
Miedź zaatakowała wyżej, ale nie potrafiła sobie stworzyć realnej szansy na zagrożenie bramce Korony. W końcu na strzał zdecydował się Tront, ale nie trafił on w światło bramki.

49'
Pinillos zagrał długą piłkę z głębi pola w kierunku Makucha, ale tego skutecznie uprzedził Lisowski.

48'
Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Miedzi, ale tam skuteczni interweniowali obrońcy zespołu gości

46'
Arbiter dał znak i goście zaczęli drugą połowę.

45+2'
Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy.

44'
Groźnie pod bramką Korony! Świetny strzał przewrotką oddał Makuch, ale Kozioł odbił piłkę!

43'
Makuch oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale piłka minęła bramkę Korony.

41'
Emile Thiakane przebiegł pół boiska z piłką i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił.

39'
Oliveira zagrał w pole karne Miedzi piłkę w kierunku Łukowskiego, ale zrobił to za mocno i futbolówkę złapał Lenarcik.

38'
Z obu stron gra w ostatnich minutach jest bardzo rwana. Żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce i skonstruować ciekawej akcji.

35'
Zapolnik zagrał ręką pod bramką Korony, kielczanie otrzymali piłkę.

34'
Pinillos dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Kozioł.

32'
Matuszek zagrał ręką w środkowej strefie boiska i Korona otrzymała piłkę.

30'
Kaczmarek zaatakował lewą stroną boiska, ale nie opanował piłki i ta wyszła na aut.

29'
Podgórski oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie się pomylił. Grę od bramki wznowią goście.

28'
Pervan wdał się w drybling w polu karnym Miedzi i stracił piłkę.

26'
Pinillos wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale tam nikt jej nie dotknął i spokojnie złapał ją Kozioł.

25'
Lisowski faulował Makucha na połowie Korony

24'
Łukowski! Efektowny strzał nożycami zawodnika Korony, jednak piłka przeleciała ponad bramką Miedzi

23'
Korona jest teraz dłużej przy piłce, ale ma problem z przedostaniem się pod pole karne gości.

21'
Zapolnik oddał strzał z rzutu wolnego po krótkim rozegraniu, ale trafił prosto w mur

20'
Szymusik zagrał ręką pod własnym polem karnym

19'
Dobra interwencja Kozioła, który w odpowiednim momencie uprzedził Biernata.

18'
Pierwszy celny strzał na bramkę Miedzi. Po dośrodkowaniu z autu głową uderzył Gąsior, a Lenarcik złapał piłkę.

17'
Pinillos dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Korony dobrze interweniowali we własnym polu karnym

16'
Łukowski faulował Zielińskiego na połowie Korony i dostał za to żółtą kartkę.

15'
Długie zagranie z głębi pola w kierunku Zapolnika, ale ten nie opanował piłki i ta wpadła w ręce Kozioła.

13'
Drzazga dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Korony, jednak tam kielczanie dobrze interweniowali i wybili piłkę.

11'
Goście z Legnicy utrzymują się teraz nieco dłużej przy piłce, jednak wymieniają podania dość daleko od bramki Korony.

9'
Łukowski oddał strzał z dystansu, jednak posłał piłkę dość daleko od bramki Miedzi.

8'
Oliveira zagrał długą piłkę z głębi pola w kierunku Lisowskiego, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Grę od bramki wznowi Lenarcik.

7'
Pervan zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Zielińskiego.

6'
Pervan dośrodkował z lewej strony boiska w szesnastkę gości, ale tam dobrze interweniował Pervan.

5'
Kaczmarek dośrodkował w pole karne Korony w kierunku Zapolnika, ale ten był na spalonym

5'
Oliveira był faulowany na własnej połowie boiska przez Matuszka.

3'
Spokojny początek spotkania, na razie żadna z drużyn nie zdecydowała się na atak na bramkę przeciwnika.

1'
Arbiter Łukasz Szczech daje znak i gospodarze rozpoczynają spotkanie!

20:32
Przed meczem odbędzie się jeszcze minuta ciszy poświęcona zmarłemu niedawno Włodzimierzowi Sterkowiczowi.

20:25
Zapraszamy do śledzenia relacji live z meczu Korona Kielce - Miedź Legnica.

***

Pod wodzą Kamila Kuzery Korona pokonała Puszczę Niepołomice 1:0 i Górnika Łęczna 1:0. W piątek zmierzy się w Kielcach z Miedzią Legnica. Zabraknie kontuzjowanego Kornela Kordasa i pauzującego za cztery żółte kartki Mario Zebicia. Poza tymi zawodnikami wszyscy są gotowi do gry.

-Na moje statystyki, jako trenera , nie patrzę. Skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przepracować każdy trening i przygotować się do meczu z Miedzią. Tylko solidny codzienny trening daje nam szansę na to, żeby móc rywalizować o punkty i wygrywać. Pomysł na ten mecz mamy - mówił Kamil Kuzera, pełniący obowiązki trenera pierwszej drużyny Korony.

Pojawiają się głosy, że w czwartek może zostać wprowadzony twardy lockdown. -Na razie nie mamy jasnych sygnałów, ze rozgrywki miałyby zostać wstrzymane. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to przechodziliśmy to już w zeszłym roku. Jesteśmy doświadczeni w tym temacie i jeśli taka sytuacja się powtórzy, to zareagujemy w odpowiedni sposób - dodał Kamil Kuzera.

Piłkarz Korony Marcel Gąsior mówił o tym, że w zespole jest dobra atmosfera. -Wiadomo, że atmosferę budują wyniki. Dwa ostatnie wygrane mecze pokazały, że w naszym zespole jest duży potencjał. Teraz przyjeżdża Miedź Legnica i będziemy chcieli, żeby trzy punkty zostały w Kielcach. Ale ważna jest też pokora, bo liga jest nieobliczalna - mówił pomocnik Korony Marcel Gąsior.

-Potrzebowaliśmy czasu, żeby ten zespół zaczął wygrywać, bo doszło wielu zawodników. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby punktować i seryjnie wygrywać mecze. Czujemy pewność siebie, mentalnie jesteśmy mocniejsi. Dwa ostatnie mecze pokazały, że idziemy w dobrym kierunku i będziemy chcieli te passę podtrzymać w spotkaniu z Miedzią - dodał Marcel Gąsior.

Ostatnia konfrontacja obu zespołów zakończyła się podziałem punktów. Korona wyszła na prowadzenie w 2. minucie spotkania, kiedy Hewelta pokonał Gąsior. Gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Kamila Zapolnika, który wykorzystał rzut karny.

- Jedziemy na spotkanie z Koroną pamiętając o tym, jak ciężko rywalizowało nam się z nimi u siebie. To zespół, który cały czas w swoim składzie ma sporo zawodników z doświadczeniem ekstraklasowym. Ma też swoje ambicje, na pewno nie mniejsze niż nasze. Stąd Korony nikt w Fortuna 1 Lidze nie może lekceważyć - mówił Jarosław Skrobacz, trener Miedzi, dla oficjalnej klubowej strony. Jego podopieczni wiosna na wyjeździe jeszcze nie wygrali. Liczą na to w Kielcach, ale Korona również liczy na 3 punkty.

- Na początku sezonu porównywałem nasze zespoły. Było u nich sporo zmian, choć u nas chyba nawet więcej. Jesteśmy już po analizie gry Korony, oglądaliśmy ich ostatnie spotkania. Mamy swoje pomysły jak ten mecz trzeba rozegrać, by go wygrać. Tylko zawsze jest to „ale”, czyli kwestia tego czy uda nam się to wykonać. Wiele zależy od dyspozycji dnia, od dyspozycji danego zawodnika. Myślę, że nie inaczej będzie w tym meczu - dodał dla oficjalnej strony trener Jarosław Skrobacz.

Sędzią głównym spotkania będzie Łukasz Szczech z Warszawy. Piątkowy mecz na Suzuki Arenie odbędzie się, oczywiście, bez udziału publiczności. Sa to obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa.

Korona Kielce - Miedź Legnica NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Korona - Miedź w Fortuna 1 Lidze odbędzie się w piątek 26 marca. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport News, online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy ipla.tv.