Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Korona Kielce 3:1 [ZAPIS RELACJI LIVE]

Damian Wiśniewski
W pierwszym meczu z Odrą Opole Piotr Malarczyk (żółto-czerwony strój) strzelił dla Korony Kielce jednego gola, a ta wygrała 2:1 Kamil Bielaszewski
W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce przegrała w Opolu z Odrą 1:3.

ZAPIS RELACJI LIVE

Odra Opole - Korona Kielce 3:1 (1:0)
Bramki:
Antoni Klimek 44, Tomas Mikinić 46, Dawid Czapliński 66 - Adrian Danek 84.
Żółte kartki: Szrek - Petrov (dwie), Corral, Błanik, Zarandia.
Czerwona kartka: Petrov 45+3.
Odra: Sapielak - Żemło, Kostrzycki, Kędziora (83. Tkocz), Spychała (35. Szrek) - Niziołek, Trojak, Klimek, Mikinić (82. Janus) - Nowak (82. Wróbel), Czapliński (82. Hreben).
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Petrov, Corral - Gąsior (58. Zarandia), Zebić, Sewerzyński (73. Takać), Łukowski (58. Górski) - Błanik (58. Szpakowski), Szykawka (58. Frączczak).
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

90+4'
KONIEC! Wysoka porażka Korony w Opolu.

90+3'
Po błędzie obrońców Odry na czystą pozycję wychodził Frączczak, ale napastnik Korony się potknął i zgubił piłkę.

90+2'
Takać dośrodkował z rzutu wolnego, a niecelny strzał głową oddał Malarczyk.

90+1'
Żółta kartka dla Szreka z Odry po faulu na Corralu.

90'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.

89'
Hreben oddał strzał z dystansu, ale po rykoszecie piłka minęła bramkę Korony.

87'
Corral wybił piłkę z pola karnego Korony po dośrodkowaniu.

86'
Szpakowski faulował Trojaka na lewej stronie boiska.

85'
Po podaniu Frączczaka z bliskiej odległości bramkarza Odry zaskoczył Danek. Grę od środka wznawiają gospodarze.

84'
GOOOOL! Adrian Danek strzela pierwszego gola dla Korony.

83'
I jeszcze jedna zmiana w Odrze. Schodzi Kędziora, wchodzi Tkocz.

82'
Trzy zmiany w Odrze. Wchodzą Hreben, Janus, Wróbel. Schodzą: Czapliński, Mikinić, Nowak

81'Klimek minął kilku zawodników Korony, ale ostateczni został powstrzymany pod polem karnym. Doznał przy tym jakiegoś urazu.

80'
Goalkeeper Korony jest już gotowy do gry i wprowadził piłkę na boisko.

79'
Mamy przerwę w grze, ponieważ urazu doznał Forenc. Korona nie ma już żadnej dostępnej zmiany.

78'
I znowu blisko gola dla Odry. Tym razem z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Mikinicia głową przestrzelił Czapliński

77'
Kolejna świetna akcja Odry. Piłkarze gospodarzy wymienili podania na wysokości pola karnego Korony, Mikinić zagrał górą do Nowaka, ten oddał minimalnie niecelny strzał głową.

75'
Niecelny strzał z dystansu na bramkę Korony, grę od bramki wznowi Konrad Forenc.

73'
Piąta zmiana w Koronie, Dalibor Takać wchodzi za Oskara Sewerzyńskiego.

72'
Mikinić dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Korony, wypiąstkował piłkę.

71'
Niecelny strzał Klimka na bramkę Korony.

70'
Znowu dobra okazja dla Odry, Czapliński oddał jednak niecelny strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne.

69'
Trojak oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Korony. Chwilę wcześniej kapitalnie z obrońcami Korony zabawił się Szrek, który minął pary rywali i podał do Trojaka.

68'
Korona otworzyła się próbując odrabiać straty i nadziewa się na kontrataki. Tym razem Górski wybił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

66'
Górski stracił piłkę w środkowej strefie boiska, co stworzyło okazję do kontrataku dla gospodarzy. Nowak wpadł w pole karne, zagrał do Czaplińskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi.

65'
GOOOOL! 3:0 dla Odry, Czapliński sfinalizował kapitalną kontrę gospodarzy.

65'
Kielczanie krótko wykonali rzut rożny, potem dośrodkował Danek, ale Frączczaka w polu karnym gospodarzy uprzedził obrońca.

64'
Rzut rożny dla Korony wywalczył Danek.

62'
To mogła być bramka dla Odry! Korona się otworzyła i gospodarze błyskawiczną kontrą wykorzystali przestrzeń w środkowej strefie boiska, Nowak wyszedł niemal sam na sam z Forencem, ale uderzył za wysoko.

60'
Zachęcamy do obejrzenia galerii z meczu:

W piątek szóstego maja Korona Kielce zagrała na wyjeździe z Odrą Opole. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Korona Kielce 3:1. Coraz mniejs...

58'
Aż cztery zmiany w Koronie. Schodzą: Szykawka, Błanik, Gąsior, Łukowski. Wchodzą Frączczak, Szpakowski, Zarandia, Górski. Zarandia wchodzi z żółtą kartką kartką, jaką dostał w przerwie meczu za dyskusję z sędzią.

57'
Mikinić trafił do bramki Korony, ale wcześniej był na spalonym, co nie uszło uwadze arbitra. Gol nie został uznany.

56'
Klimek dostał piłkę w polu karnym Korony, ale nie zdołał czysto w nią trafić i ostatecznie dobrze interweniowali obrońcy kieleckiego zespołu.

54'
Dobra szansa dla Korony! Po podaniu Łukowskiego blisko oddania strzału z okolic piątego metra był Szykawka, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Żemło.

53'
Błanik upadł w polu karnym Odry po starciu z Kostrzyckim, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

52'
Corral dośrodkował z lewej strony boiska, piłkę złapał bramkarz Odry.

50'
Trojak oddał strzał z dystansu, piłka minęła bramkę Korony.

49'
Danek faulował Niziołka, rzut wolny dla Odry.

48'
Trojak oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka daleko minęła bramkę kieleckiego zespołu.

47'
Fantastyczny początek drugiej połowy w wykonaniu Odry. Z prawej strony boiska dośrodkował Szrek, a Mikinić uprzedził w polu karnym Korony Malarczyka i strzałem głową zaskoczył Forenca.

46'
GOOOL! 2:0 dla Odry, Tomas Mikinić!

46'
Zaczynamy drugą połowę, od środka kielczanie.

21:24
Korona Kielce oddała tylko trzy strzały w pierwszej połowie i żaden z nich nie był celny.

21:23
Po zakończeniu pierwszej połowy za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę dostał Zarandia.

45+7'
Koniec pierwszej połowy spotkania.

45+6'
Malarczyk oddał strzał z okolicy 40. metra od bramki gospodarzy, ale nie trafił w jej światło.

45+5'
Jeszcze żółta kartka dla Błanika i wracamy do gry.

45+3'
Czerwona kartka dla Kyrylo Petrova! Obrońca Korony zaatakował łokciem Mikinicia w środkowej strefie boiska i dostał za to drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę!

45+1'
Sześć minut doliczono do pierwszej połowy.

45'
Błyskawicznia kontra Odry przyniosła jej bramkę. Trojak podał na lewą stronę do Klimka, ten zwodem "na raz" minął Malarczyka, a potem strzałem w długi róg zaskoczył Forenca.

44'
GOOOOL! Antoni Klimek dał prowadzenie Odrze!

43'
Niedokładne zagranie Zebicia w kierunku Danka, grę od bramki wznowi bramkarz Odry.

41'
Błąnik przewrócił się w polu karnym Odry po dośrodkowaniu Gąsiora z rzutu wolnego, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

39'
Szykawka został powstrzymany przez obrońców Odry.

38'
Łukowski dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale obrońcy i bramkarz Odry wspólnie zapobiegli zagrożeniu.

37'
Mocny strzał Klimka na bramkę Korony, odbił jednak piłkę Forenc

35'
Zmiana w Odrze, Jakub Szrek wchodzi na murawę za Mateusza Spychałę.

35'
Spychała znów leży na murawie, prawdopodobnie będzie potrzebne zastępstwo dla zawodnika Odry i byłego piłkarza Korony

33'
Żemło oddał strzał na bramkę Korony, nie trafił w światło bramki.

32'
Wracamy do gry, rzut wolny dla Odry w środkowej strefie boiska.

31'
Spychała wciąż leży na murawie, trwa przerwa w grze.

29'
Spychała zwija się po faulu Corrala. Zawodnik Korony dostał za faul żółtą kartkę.

27'
Sewerzyński z Korony był faulowany w środkowej strefie boiska.

25'
Naciska Odra. Po podaniu Trojaka Czapliński wyszedł sam na sam z Forencem, ale ten wybił mu piłkę z pod nóg.

23'
Sychała dostał piłkę w polu karnym Korony, ale tam skutecznie powstrzymał go Corral.

22'
Klimek dośrodkował w pole karne Korony, ale naciskany przez Petrova Czapliński oddał niecelny strzał głową.

20'
Efektownie zapowiadała się akcja Szykawki, który założył Kostrzyckiemu siatkę w polu karnym Odry, ale po chwili stracił piłkę.

19'
Spychała wywalczył piłkę w polu karnym Korony, zagrał w jego głąb, ale tam dobrze interweniował Petrov.

18'
Niedokładne zagranie z głębi pola w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Czaplińskiego, grę od bramki wznowi Forenc

16'
Łukowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale znów dobrze we własnym polu karnym interweniowali opolanie.

15'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Odry wybili piłkę z własnego pola karnego.

13'
Wracamy do gry. Sewerzyński stracił piłkę na prawej stronie boiska, aut dla Odry.

12'
Przerwa w grze, Kędziora z Odry doznał urazu i leży na murawie

11'
Błanik dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Odry, ale tam dobrze interweniowali jej obrońcy, którzy wybili piłkę.

10'
Zaatakowała Korona. Łukowski na prawej stronie boiska wygrał pojedynek jeden na jeden, dośrodkował, ale piłkę ze swojego pola karnego wybił Trojak.

8'
Żemło dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Korony, ale tam dobrze interweniował Forenc, który złapał piłkę.

7'
Spychała próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam powstrzymał go Corral.

5'
Groźna akcja Odry. Najpierw w polu karnym Korony Petrov na wślizgu powstrzymał Spychałę, a po chwili nieznacznie niecelnie uderzył Mikinić.

4'
Szykawka zaatakował prawą stroną boiska, ale pod polem karnym Odry został zatrzymany przez Kędziorę.

3'
Mikinić oddał strzał z rzutu wolnego na bramkę Korony, a Forenc wypiąstkował piłkę na aut.

1'
Szybka żółta kartka dla Petrova, który faulował Spychałę na wysokości pola karnego Korony.

1'
Sędzia dał znak, mecz zaczęli gospodarze.

20:08
W zespole Korony brakuje między innymi Jacka Podgórskiego, który pauzuje z powodu nadmiaru otrzymanych żółtych kartek. W dzisiejszym meczu zagrożeni są natomiast: Filipe Oliveira (zaczyna mecz na ławce), Mario Zebić, Zvone Petrović oraz Piotr Malarczyk

19:47
Znamy też już skład gospodarzy (u góry strony).

Ławka rezerwowych: Kuchta, Kamiński, Tkocz, Szrek, Pawlik, Janus, Hreben, Wróbel, Żak.

19:44
Zachęcamy do zapoznania się ze składem kieleckiego zespołu u góry strony.

Ławka rezerwowych jest następująca: Zapytowski, Seweryś, Frączczak, Kiełb, Takać, Szpakowski, Oliveira, Zarandia, Górski.

19:40
Zapraszamy na relację live z meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Odrą Opole.

***

Pewna awansu do ekstraklasy jest już jedna drużyna, Miedź Legnica. Lider tabeli ma przewagę 11 punktów nad trzecią drużyną, a do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki.

O drugie miejsce, które również daje bezpośredni awans, rywalizują trzy zespoły: drugi w ligowej klasyfikacji Widzew Łódź, trzecia Arka Gdynia oraz czwarta Korona Kielce. Pierwszy z nich ma na swoim koncie 59 punktów, kolejny 57, a jeszcze następny 55. W najgorszej sytuacji z tej trójki są kielczanie, którzy by zachować szanse na zajęcie drugiej lokaty po zakończeniu sezonu zasadniczego, powinni wygrać w Opolu z Odrą. W innym przypadku będą musieli liczyć na to, że w sobotę Widzew straci punkty w pojedynku z rzeszowską Apklan Resovią. Arka zagra natomiast z Miedzią w niedzielę.

Żółto-czerwoni będą więc chcieli zgarnąć komplet punktów, ale Odra również podejdzie do meczu z Koroną bardzo zmobilizowana. Opolanie znajdują się na siódmym miejscu w tabeli, ale mają dokładnie tyle samo zdobytych punktów (45), co szósta Sandecja Nowy Sącz. Wciąż mają więc bardzo duże szanse na udział w barażach o awans do ekstraklasy.

W 2022 roku Odra radzi sobie bardzo dobrze i przegrała tylko jeden mecz z siedmiu rozegranych. Ostatnio pokonała 3:1 GKS Jastrzębie po golach Remigiusza Borkały (samobójczy), Tomasa Mikinicia oraz Mateusza Spychały, który w sezonie 2019/2020 występował w Koronie. Zagrał w jej barwach 24 meczów na poziomie ekstraklasy (22 zaczynał w pierwszym składzie), zanotował jedną asystę, dostał osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Klasę swojego przeciwnika docenia trener Korony, Leszek Ojrzyński. - To dobry zespół, którego celem jest miejsce w czołowej szóstce, a ostatnio wygrał swój mecz spokojnie. Jest tam kilku ciekawych, ambitnych zawodników, ale przede wszystkim jest drużyna ze zmiennikami o wysokiej jakości. Dobrze, że będzie to przeciwnik grający o swój cel. Dla nas również poprzeczka jest wysoko ustawiona, ale jeśli marzymy o ekstraklasie, to musimy takie mecze wygrywać. Trzeba sprostać wyzwaniu i tyle w temacie - powiedział na konferencji prasowej przed spotkaniem.

Korona w ostatniej serii spotkań na własnym boisku pokonała 2:1 Górnika Polkowice. Gola na 1:0 dla gości w 33. minucie meczu strzelił Robert Hehedosz, a na początku drugiej połowy wyrównał Roberto Corral. W samej końcówce zwycięstwo kielczanom zapewnił natomiast Marcin Szpakowski.

W pierwszym meczu z Odrą Korona wygrała 2:1, a bramki zdobyli dla niej Piotr Malarczyk i Jacek Podgórski, który w rewanżu nie zagra z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek. Gola dla gości strzelił Konrad Nowak.

Rewanż odbędzie się w Opolu.

Odra Opole - Korona Kielce NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Odra - Korona odbędzie się w piątek szóstego maja, początek o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport News, a online będzie można go śledzić na platformie Polsat Box Go.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani