Fortuna 1 Liga. Remis Korony Kielce z Widzewem Łódź w ostatnim w tym sezonie meczu na Suzuki Arenie

Dorota Kułaga
Korona Kielce zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jacek Podgórski. Fot. Kamil Bielaszewski
Korona Kielce zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w ostatnim w tym sezonie meczu na Suzuki Arenie. Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Jacek Podgórski. Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie trenera bramkarzy Mirosława Dreszera, bramkarza Marka Kozioła i obrońcy Kornela Kordasa.

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Jacek Podgórski 42 z karnego - Karol Czubak 86.
Korona: Zapytowski - Szymusik (82. Kobryń), Zebić, Seweryś, D. Lisowski - Podgórski (82. Thiakane), Oliveira, Szpakowski (71. Rybus), Pervan (66. Petrović), Kiełb - Łukowski.
Widzew: Kudrjavcevs - Stępiński, Grudniewski, Nowak, Becht (90. Owczarek) - Możdżeń (71. Caique), Poczobut, Hanousek - Czubak, Samiec-Talar (71. Kmita), Tomczyk.
Żółte kartki: Pervan, Kiełb (Korona), Samiec-Talar, Becht (Widzew).
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

W bramce sztab szkoleniowy Korony postawił na Marceliego Zapytowskiego. Kontuzjowany jest Jakub Osobiński, a pożegnany przed meczem Marek Kozioł po tym sezonie odchodzi z Korony. Warto jeszcze odnotować występ na środku obrony 17-letniego wychowanka Korony Radosława Sewerysia, powoływanego do kadry Polski do 19 lat. W Widzewie wystąpił natomiast dobrze znany w Kielcach Mateusz Możdżeń, były pomocnik Korony.

To właśnie Widzew pierwszy stworzył dogodną okazje do zdobycia bramki. Z pięciu metrów główkował Karol Czubak, ale trafił w słupek. W odpowiedzi strzelał Jakub Łukowski w 16 minucie, ale futbolówka przeszła obok słupka. Niecelne było tez uderzenie Marko Pervana w 23 minucie i sześć minut później Marcina Szpakowskiego. Niewiele do szczęścia zabrakło Łukowskiemu w 31 minucie - piłka przeszła tuż obok słupka.

W 39 minucie z ostrego kąta uderzał Jacek Podgórski, ale jego strzał nogami obronił Vjaceslavs Kudrjavcevs. Dwie minuty później Jacek Kiełb został sfaulowany przez Patryka Stępińskiego i arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Jacek Podgórski i Korona objęła prowadzenie 1:0.

Na początku drugiej połowy Widzew mógł wyrównać, ale Paweł Tomczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Górą był Marceli Zapytowski. Bramkarz Korony popisał się też udaną interwencją w 58 minucie, broniąc strzał Tomczyka. Gdy wydawało się, że Korona utrzyma prowadzenie do końca spotkania, Widzew wyrównał. Rezerwowy Jakub Kmita wyłożył piłkę Karolowi Czubakowi, a ten zaskoczył Zapytowskiego.

Ostatni występ Korony przed własną publicznością zakończył się podziałem punktów. W ostatniej kolejce kielecki zespół zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.