Fortuna Puchar Polski. Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:2 [ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI LIVE]

Damian Wiśniewski
W meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski Korona Kielce przegrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna.

ZAPIS RELACJI LIVE

Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:2 (1:0)
Bramki:
Dawid Błanik 25 - Bartosz Rymaniak 67, Bartosz Śpiączka 82.
Żółte kartki: Podgórski, Łukowski - Lokilo, Rymaniak, Śpiączka.
Korona: Zapytowski – Danek, Koj (41. Szarek), Zebić, Sierpina - Szpakowski, Gąsior, Oliveira (65. Petrović), Podgórski - Błanik (65. Łukowski)- Frączczak (79. Górski)
Górnik: Gostomski – Midzierski (46. Leandro), Rymaniak, Szcześniak, Dziwniel, Gąska (90+2. Krykun), Gol (64. Banaszak), Tymosiak (46. Serrano), Lokilo, Goliński, Śpiączka (86. Drewniak).
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

90+3'
Koniec meczu. Korona, po dobrej pierwszej połowie i znacznie słabszej drugiej, odpadła z Fortuna Pucharu Polski. Górnik wygrał 2:1.

90+2'
Zmiana w Górniku, Krykun wchodzi w miejsce Gąski.

90+2'
Żółta kartka dla Golińskiego za faul na Zebiciu.

90+1'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'
Szpakowski oddał strzał sprzed pola karnego, złapał piłkę Gostomski.

89'
Korona miała teraz rzut rożny, ale bramkarz Górnika spokojnie wypiąstkował piłkę.

87'
Z łatwością do kolejnej okazji strzeleckiej dochodzi Górnik. Tym razem sił spróbował Banaszak, ale piłka minęła bramkę Korony.

86'
Zmiana w Górniku, Drewniak wchodzi za Śpiączkę.

85'
Petrović otrzymał piłkę w polu karnym Górnika, ale tam został powtrzymany przez obrońcę rywali

83'
Po dośrodkowaniu w pole karne i strzale Bartosza Śpiączki piłka odbiła się od jednego z obrońców Korony i zmyliła Zapytowskiego.

82'
GOOOOOL! 2:1 dl gości, Bartosz Śpiączka

81'
Śpiączka faulował jednego z kielczan na połowie Korony

79'
Jakub Górski wchodzi za Frączczaka.

78'
Problem z urazem ma Adam Frączczak, prawdopodobnie zaraz będzie kolejna zmiana

77'
Kolejna akcja gości. Śpiączka zagrał a piąty metr od bramki Korony, a tam w ostatniej chwili Banaszaka uprzedził Petrović

75'
Dziwniel dośrodkował z lewej strony w pole karne Korony, po odbiciu piłki przez Frączczaka uderzył Lokilo, a piłka minęła bramkę

73'
Żółta kartka dla Łukowskiego za faul na jednym z rywali.

71'
Żółta kartka dla Śpiączki za faul na Zebiciu.

70'
Łukowski oddał strzał sprzed pola karnego, ale Gostomski spokojnie złapał piłkę.

69'
Górnik był teraz blisko objęcia prowadzenia. Niezły strzał na bramkę Zapytowskiego oddał Lokilo, ale piłka nieznaczenie minęła słupek.

68'
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kompletnie niepilnowany Rymaniak oddał strzał głową i nie dał szans bramkarzowi Korony.

67'
GOOOOOL! 1:1, Bartosz Rymaniak

66'
Szarek faulował Banaszka na własnej połowie boiska.

65'
Zmiany też w Koronie. Łukowski wchodzi za Błanika, a Petrović za Oliveirę.

64'
Zmiana w Górniku. Banaszak wchodzi za Gola

64'
Korona wreszcie odsunęła grę od własnej bramki. Najpierw sprzed pola karnego uderzył Szpakowski, ale został zablokowany. Po chwili w polu karnym gości upadł Podgórski, ale sędzia pokazał, że nie ma faulu.

62'
Lukilo oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Szpakowskiego.

60'
A teraz znów zrobiło się groźnie dla kielczan! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał głową oddał Śpiączka, a piłka odbiła się od poprzeczki!

59'
Górnik ma przewagę od początku drugiej połowy, ale w ostatnich minutach ma problem z przeprowadzeniem składnej akcji na połowie Korony. Gospodarze są skupieni głównie na obronie

56'
Szpakowski wybił piłkę z pola karnego Korony po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

54'
Śpiączka starał się oddać strzał na bramkę Korony, ale został zablokowany.

53'
Serrano oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale nie trafił w światło bramki.

51'
To mogła być bramka dla Górnika! Zapytowski minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a po strzale Janusza Gola kielczan uratował słupek!

49'
Górnik próbuje przenosić grę pod pole karne Korony. Śpiączka wywalczył przed chwilą rzut rożny.

47'
Leandro to kolejny w zespole Górnika piłkarz, który przed kilkoma laty występował w ekstraklasowej Koronie Kielce. Innymi są Maciej Gostomski (bramkarz), Bartosz Rymaniak (obrońca) i Daniel Dziwniel (obrońca).

46'
Dwie zmiany w Górniku. Leandro wchodzi w miejsce Midzierskiego, a Serrano w miejsce Tymosiaka

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45+2'
Koniec pierwszej połowy meczu. Korona zasłużenie prowadzi z Górnikiem.

45+1'
Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

45'
Śpiączka oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka poleciała wysoko ponad poprzeczkę bramki Korony.

43'
Dośrodkowanie w pole karne Korony w kierunku Śpiączki, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału na bramkę Zapytowskiego

41'
Zmiana w Koronie, Szarek wchodzi za Koja.

40'
Michał Koj potrzebuje pomocy medycznej i mamy przerwę w grze. Do wejścia na murawę szykuje się Przemysław Szarek

39'
Błanik upadł w polu karnym gości po kontakcie z Rymaniakiem, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym

37'
Gąsior oddał strzał na bramkę rywali, ale piłka wyraźnie ją minęła.

35'
Żółta kartka dla Rymaniaka

34'
Koj był blisko oddania strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił w piłkę

33'
Górnik stara się mocniej atakować, ale brakuje mu dokładności w rozegraniu piłki na połowie Korony.

31'
Podgórski stracił piłkę w bocznej strefie boiska, goście mają aut.

29'
Żółta kartka dla Podgórskiego

27'
Gąska oddał strzał na bramkę Korony, ale świetnie obronił go Zapytowski

26'
Jacek Podgórski zagrał bardzo dobre podanie z prawej strony boiska w pole karne gości, piłka minęła obrońców i dopadł do niej Błanik. Zawodnik Korony pewnie umieścił ją w bramce.

25'
GOOOOOL! 1:0 dla Korony, Dawid Błanik!

23'
Pierwsza dobra szansa Korony. Sprzed pola karnego uderzył Oliveira, ale piłka poleciała nieznacznie za wysoko.

21'
Gol faulował Frączczaka, piłkę będzie miała Korona

20'
Gąska starał się dośrodkować w pole karnym Korony, ale został zablokowany.

18'
Długa piłka w pole karne Korony, złapał ją Zapytowski

16'
Śpiączka faulował Koja na połowie Korony

15'
Małe zamieszanie wytworzyło się pod bramką Górnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarza pokonać starał się Zebić, ale Gostomski złapał piłkę.

14'
Podgórski próbował oddać strzał na bramkę gości, ale został zablokowany.

13'
Brakuje dokładności obu drużynom, żadna z nich nie potrafi przeprowadzić składnej akcji na połowie rywala.

10'
Prostopadła piłka w pole karne Górnika w kierunku Błanika, ale tego uprzedził Gostomski

8'
Spokojniejszy fragment meczu. Po początkowej przewadze gości teraz kielczanie potrafią trzymać ich w bezpiecznej odległości od własnej bramki

6'
Adam Frączczak faulował jednego z rywali w środkowej strefie boiska.

4'
Żółta kartka dla Jasona Lokilo z Górnika.

3'
Dobry początek w wykonaniu gości, kielczanie na razie są zamknięci na własnej połowie boiska.

1'
Sędzia dał znak i zaczynamy spotkanie

17:55
Zapraszamy na relację live z meczu Fortuna Pucharu Polski, w którym Korona Kielce podejmuje Górnika Łęczna

-Musimy do tego meczu podejść inaczej niż to było w konfrontacji z Puszczą Niepołomice. Można się cieszyć, że tak szybko po tym blamażu zagramy kolejne spotkanie i szybko możemy się zrehabilitować. Musimy zagrać konsekwentnie, przede wszystkim w obronie. Na początku sezonu gra w defensywie była solidna, ostatnio było inaczej - mówił Grzegorz Szymusik, obrońca Korony.

-Wiosną też była podobna sytuacja, prowadził nas trener Kamil Kuzera i była dobra seria. Mamy nadzieję, że to się powtórzy, zaczniemy wygrywać. Liczymy na to, że przejdziemy do kolejnej rundy w Fortuna Pucharze Polski, a w niedzielę wygramy z Jastrzębiem. Wierzę, że rozjedziemy się na święta w dobrych humorach i wrócimy jeszcze bardziej pozytywnie nastawieni i z nadzieją wywalczenia awansu - dodał Grzegorz Szymusik.