Fortuna Puchar Polski. Korona Kielce - Stomil Olsztyn 2:1. Awans żółto-czerwonych do 1/8 finału (ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI LIVE)

Damian Wiśniewski
Dorota Kułaga
W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Korona Kielce pokonała 2:1 Stomil Olsztyn. Gole dla żółto-czerwonych strzelili Jacek Podgórski i Mario Zebić, a bramkę dla Stomilu zdobył Hubert Szramka.

ZAPIS RELACJI LIVE

Korona Kielce - Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)
Bramki:
Jacek Podgórski 13, Mario Zebić 34 - Hubert Szramka 89.
Żółte kartki: Nowak (trener Korony), Szpakowski - Shibata, Stawski (trener Stomilu).
Korona: Zapytowski – Danek (62. Łukowski), Szarek, Zebić, Koj - Podgórski (62. Szpakowski), Petrović, Strzeboński (68. Pervan), Sewerzyński, Górski (68. Bortniczuk) - Lewandowski
Stomil: Bakowski – Ciechanowski, Remis, Czajka, Straus, Pyrdoł (62. Moneta), Spychała (62. Reiman), Shibata, Fundambu (46. Szramka), Galach (46. Żwir), Mysiorski (62. Mikita)
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Widzów: 1972.

90+3'
Koniec! Korona zagra w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

90+1'
Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy. Dał też żółtą kartkę trenerowi Stomilu, Adrianowi Stawskiemu.

90'
Zawodnik Stomilu skorzystał z dośrodkowania Reimana i dał nadzieję swojej drużynie na osiągnięcie dobrego wyniku.

89'
GOOOOL! Hubert Szramka, gol kontaktowy dla gości!

87'
Żwir oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka poleciała daleko od bramki Korony.

86'
Żółta kartka dla Szpakowskiego za faul na jednym z rywali

84'
To mogła być bramka dla Korony! Po indywidualnym rajdzie Łukowskiego i interwencji bramkarza po jego uderzeniu strzał na bramkę oddał Pervan, ale został zablokowany!

82'
Dobre zagranie Reimana z głębi pola w kierunku Monety, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Zapytowski.

81'
Petrović starł się ze Szramką przy linii bocznej boiska i obaj zawodnicy otrzymali słowną reprymendę od sędziego.

79'
Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym piłkę w polu karnym gości otrzymał Szpakowski. Jego strzał został zablokowany.

78'
Shibata faulował Sewerzyńskiego i dostał za to żółtą kartkę.

76'
1972 widzów ogląda to spotkanie na Suzuki Arenie

74'
Łukowski był faulowany na lewej stronie boiska.

72'
Żwir dośrodkował w pole karne Korony, a tam Moneta faulował Zapytowskiego.

69'
Moneta oddał strzał z ostrego kąta na bramkę Korony, odbił jednak piłkę Zapytowski.

68'
Dwie zmiany w Koronie. Bortniczuk wszedł za Górskiego, a a Pervan za Strzebońskiego.

66'
Strzał głową na bramkę Korony po dośrodkowaniu Shibaty, ale piłka minęła bramkę Zapytowskiego.

64'
Żółta kartka dla trenera Korony, Dominika Nowaka, za dyskusję z arbitrem.

62'
Trzy zmiany w Stomilu: Moneta wszedł za Pyrdoła, Reiman za Spychałę i Mikita za Mysiorskiego.

Dwie zmiany też w Koronie: Szpakowski za Podgórskiego i Łukowski za Danka.

60'
Powtórka pokazała, że Sewerzyński był na spalonym w momencie strzału Koja. Dlatego gol nie został uznany.

59'
Nie ma gola. Po analizie VAR anulowano bramkę Oskara Sewerzyńskiego

57'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Koj trafił strzałem głową w poprzeczkę, a następniej Sewerzyński wygrał pojedynek z obrońcą Stomilu i wpakował piłkę do bramki!

Sędziowie sprawdzają jednak tę sytuacje na wideoweryfikacji pod kątem ewentualnego faulu Sewerzyńskiego na obrońcy Stomilu

56'
GOOOOL! Oskar Sewerzyński, 3:0 dla Korony!

54'
Strzeboński zagrał prostopadłe podanie w kierunku Lewandowskiego, ale ten nie zdołał dobiec do piłki i przejęli ją olsztynianie.

52'
Odpowiada Korona - Strzeboński odebrał piłkę rywalowi na wysokości pola karnego, oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki.

50'
Stomil dobrze zaczął drugą połowę, stara się atakować bramkę Korony, ale brakuje mu dokładności przy finalizacji akcji lub ostatnim podaniu.

47'
Niezła pierwsza akcja gości w drugiej połowie. Mysiorski oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i trafił w boczną siatkę. Gdyby jednak piłka wpadła do bramki, to gol nie zostałby uznany, bo sędzia odgwizdał spalonego

46'
Dwie zmiany w Stomilu - Szramka wszedł za Fundambu, a Żwir za Galacha

46'
Zaczynamy drugą połowę.

45'
Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

43'
Spokojniejszy fragment gry, Korona ma przewagę, ale nie ma z tego konkretnego zagrożenia pod bramką gości

39'
Akcja Korony zakończona spalonym Lewandowskiego

38'
Fundambu zagrał prostopadłą podanie do Pyrdoła, ale zrobił to za mocno i zawodnik Stomilu nie doszedł do piłki

36'
Ciechanowski ze Stomilu potrzebował chwili na dojście do siebie po ostatnim rzucie rożnym Korony, ale wydaje się, że jest już zdolny do gry.

35'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małej przebitce piłka spadła pod nogi Zebicia, a ten wpakował ją do bramki!

34'
GOOOOOL! 2:0, Mario Zebić!

33'
Sewrzyński oddał strzał z rzutu wolnego, a po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

32'
Próba ataku lewą stroną boiska w wykonaniu Korony, ale dobrze poradzili sobie obrońcy Stomilu.

30'
Sewerzyński potrzebował chwili na dojście do siebie po starciu z Fundambu, ale już jest gotowy do wejścia na boisko.

28'
Danek dośrodkował z prawej strony boiska, a olsztynianie wybili piłkę z własnego pola karnego.

26'
Koj uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka minęła bramkę gości

25'
Podgórski oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki gości

24'
Strzeboński dośrodkował z prawej strony w pole karne gości, złapał jednak piłkę bramkarz Stomilu.

22'
Mateusz Lewandowski zatrzymany pod polem karnym Stolmilu.

21'
Zawodnik Korony jest już gotowy do kontynuowania meczu, gramy.

20'
Koroniarze poradzili sobie z zagrożeniem przy tym stałym fragmencie gry, ale jakiegoś urazu doznał chyba Lewandowski.

18'
Shibata zaatakował indywidualnie na bramkę Korony i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

17'
Sewerzyński zaatakował bokiem boiska, ale został szybko powstrzymany przez jednego z rywali.

15'
Atakuje Korona. Podgórski kapitalnym zwodem zgubił uwagę obrońcy, podał do Zvonimira Petrovicia, a jego strzał sprzed pola karnego z trudem obronił bramkarz.

14'
Jakub Górski oddał niezły strzał sprzed pola karnego, ale przy tej sytuacji bramkarz Stomilu odbił piłkę. Dopadł do niej po chwili Jacek Podórski i wpakował do bramki!

13'
GOOOOL! 1:0 dla Korony, Jacek Podgórski!

11'
Fundambu oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

10'
Zawodnicy Korony domagają się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką przez rywala. Piłka faktycznie odbiła się od ręki zawodnika z Olsztyna, ale sędzia pokazuje że nie ma mowy o rzucie karnym.

9'
Danek zaatakował prawą strona boiska, dośrodkował, ale został zablokowany

7'
Kolejna próba ataku w wykonaniu Korony, ale zabrakło dokładności Strzebońskiemu. Rywale z Olsztyna odebrali mu futbolówkę

5'
Podgórski dośrodkował w pole karne gości z rzutu wolnego, ale obrońcy Stomilu wybili piłkę.

3'
Lewandowski dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła poza pole karne.

2'
Próba ataku lewą stroną boiska w wykonaniu Korony, ale na spalonym był Lewandowski

1'
Od środka zaczęli kielczanie, gramy!

16:00
Piłkarze obu drużyn są na murawie, za chwilkę początek meczu

15:58
Na rozgrzewce urazu doznał Piotr Malarczyk. Jego miejsce w składzie zajmuje Mario Zebić.

15:55
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

15:50
Witamy i zapraszamy na relację live z meczu Korona Kielce - Stomil Olsztyn w Fortuna Pucharze Polski

***

Sytuacja kadrowa Korony jest trudna, ale jak powiedział trener Dominik Nowak, sztab szkoleniowy przyzwyczaił się już do takiego stanu rzeczy.

- Pojawiło się jednak trochę optymizmu i jest szansa na powrót niektórych kontuzjowanych ostatnio zawodników. Być może już w środę. Ja nie narzekam, staram się wydobyć jak najwięcej pozytywów z tych zawodników, których będziemy mieli do dyspozycji - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Dominik Nowak.

Dodał, że po operacji jest już Dawid Lisowski, który doznał poważnej kontuzji w spotkaniu z Odrą Opole. - To dla nas bardzo duża strata. Bardzo to przeżywam. Ostatnio pracowaliśmy z nim dużo indywidualnie. Dawid dał bardzo dobrą zmianę. Widać było u niego energię. Wchodząc na bardziej typową dla siebie pozycję, czyli lewą pomoc, poczuł się silniejszy. Rozmawiałem z nim, wspieramy go. Wiem, że wyjdzie z tego silniejszy. Dawid, głowa do góry. Wrócisz do nas silniejszy, już w ekstraklasie - dodał Dominik Nowak.

Oprócz Dawida Lisowskiego w tym roku na boisku nie zobaczymy też Jacka Kiełba, Filipe Oliveiry i Janusza Nojszewskiego. Nie w w pełni zdrowia jest jeszcze Grzegorz Szymusik. Być może w tym tygodniu dojdzie któryś z zawodników - Adam Frączczak, Łukasz Sierpina, Dawid Błanik. Jeśli nie na Fortuna Puchar Polski, to na mecz ligowy z GKS Katowice.

Stomil to ostatni zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi, na koncie ma 10 punktów. -Mają słabszy moment, ale to jest Puchar Polski. Dla nas to są ważne, prestiżowe rozgrywki. Pojawi się najlepsza jedenastka, jaka będzie możliwa na ten moment, zarówno pod względem dyspozycji i stanu zdrowia. Każdy piłkarz, który wyjdzie, musi być na sto procent gotowy do gry. Jesteśmy faworytem, ale musimy być w pełni skoncentrowani. Zapraszamy kibiców i zachęcamy, żeby nas wspierali w tym meczu - powiedział trener Korony Dominik Nowak.

Bramki Korony w meczu ze Stomilem Olsztyn będzie strzegł Marceli Zapytowski. - Chcę wycisnąć z tego meczu jak najwięcej. Nie patrzymy na to, które miejsce w tabeli ma Stomil. Chcemy wyjść i pokazać na co nas stać. Naszym celem jest przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski - powiedział na konferencji prasowej Marceli Zapytowski.

Oprócz sprzedaży online na stronie internetowej Korony Kielce bilety i karnety na mecz można też kupić w następujących miejscach: Sklepie Kibica przy ulicy Ściegiennego 8 (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00); kasach stadionowych od ulicy Ściegiennego (w dniu meczowym od 10.00); kasach stadionowych od Al. Legionów (w dniu meczowym od godziny 10.00); Rozgrzewka Sport Pub przy ulicy Wesołej 9, bilety na Młyn sprzedawane są w D3G Fan Store przy ulicy Warszawskiej 10/12 oraz w wybranych salonikach prasowych Kolportera.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn NA ŻYWO. Transmisja tv i online
Mecz Korona - Stomil w Fortuna Pucharze Polski zostanie rozegrany w środę trzeciego listopada, a transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport. Online będzie można go śledzić na platformie Polsat Box GO,