Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej skłaniała do... pozytywnego myślenia w kieleckim technoparku

Marta Baran
Czy myślisz pozytywnie? Na to pytanie mieli okazję odpowiedzieć sobie wszyscy, którzy we wtorkowe popołudnie skorzystali z zaproszenia Kieleckiego Parku Technologicznego i przyszli na konferencję ,,Myślę pozytywnie. Edukacja dla Zdrowia Psychicznego".

Wydarzenie skierowane szczególnie dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów cieszyło się uznaniem także w grupie rodziców. Każdy mógł zasięgnąć fachowych porad z ust specjalistów z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej o tym, jak przeciwdziałać depresji wśród dzieci i młodzieży.

W otaczającym nas pędzie współczesnego świata niejednokrotnie trudno dogonić nam własne myśli, co sprawia, że... sami nie wiedząc czemu, czujemy się przygnębieni. Kiedy nie możemy złapać tchu, bo czas najzwyczajniej przecieka nam przez palce każdy z nas odczuwa rutynę... A czy dni, rzeczywiście, są takie monotonne? Czy stale musimy powielać ten sam schemat i sami dla siebie być powodem do niezadowolenia? Jeśli zaś sami dla siebie jesteśmy, przysłowiowym ,,ciężarem" to... dobrze, ale często zdarza się , że nasze złe samopoczucie udziela się naszym najbliższym. I wówczas, z uczuciem wewnętrznej pustki i roztargnienia borykają się również nasze dzieci.. I jak wydostać się z tej pułapki uczuć lub pomóc osobom z naszego najbliższego otoczenia ,,stanąć na nogi"? O tym i o wielu innych cennych informacjach z zakresu psychologii mogli dowiedzieć się goście KTT, którzy uczestniczyli w konferencji ,,Myślę pozytywnie. Edukacja dla Zdrowia Psychicznego".

- Chociaż treść wykładu dotyczy nas wszystkich, bo psychologia jest tą dziedziną, która ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka, to treść konferencji, rzeczywiście, jest dostosowana przede wszystkim do osób, które posiadają już pewną wiedzę z tego zakresu i mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Za sprawą tych zajęć mogą on podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i dowiedzieć się, jakie są najnowsze metody i najlepsze narzędzia służące do tego, by skuteczniej i szybciej udzielać pomocy młodzieży, która boryka się ze ,,złymi myślami"- tłumaczyła Aneta Obłąkowska-Gwóźdź.

Wykładowczynie opowiadały o tym, jakie sygnały ostrzegawcze ,,mówią" pedagogom o tym, że powinni interweniować i wesprzeć młodego człowieka w zakresie zdrowia psychicznego, jak również dociekali, w jaki sposób wychowawcy powinni budować pozytywne relację w społecznościach szkolnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto