Futbolistki KSP Kielce mistrzem województwa świętokrzyskiego w kategorii do 13 lat

dor
W Kielcach rozegrane zostały mistrzostwa województwa dziewcząt w kategorii U-13. Turniej był jednocześnie eliminacjami do rozgrywek makroregionalnych. Mistrzem zostało KSP Kielce. Fot. KSP Kielce
W Kielcach rozegrane zostały mistrzostwa województwa dziewcząt w kategorii U-13. Turniej był jednocześnie eliminacjami do rozgrywek makroregionalnych, które mają ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

W zawodach finałowych do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: LUKS Wisła Nowy Korczyn (trener Henryk Pabijańczyk), KSP Kielce (Monika Czerwiak) i Łysica Bodzentyn (Mirosław Rubinkiewicz).
Wyniki:
KSP – Wisła 4:0 (bramki: Gabriela Kowalicka 2, Blanka Bujnowska, Beata Pietrzyk), KSP Łysica 4:0 (Bujnowska 2, Pietrzyk, Gabriela Osuch), Wisła – Łysica 0:2.
Ostateczna kolejność: 1. KSP, 2. Łysica, 3. Wisła.
Na dalszym etapie rozgrywek województwo świętokrzyskie reprezentować będą: KSP i Łysica.
- Nasze zwycięstwo w mistrzostwach województwa, w tej kategorii wiekowej nie jest dziełem przypadku. Dzięki sumiennym i systematycznym treningom dziewczynki potrafią już prowadzić grę – podsumowała Monika Czerwiak, opiekunka drużyny kieleckiej.
Zadowolony był po turnieju, wiceprezes ŚZPN ds. szkoleniowych, Marcin Gawron: - Najważniejsze, że młode dziewczęta lubią kopać piłkę. Że nie przestraszyły się listopadowej aury stawiając się do rywalizacji – podsumował wiceprezes Gawron.