Gala Nauczyciel na Medal za nami. Poznaliśmy najlepszych...

  Gala Nauczyciel na Medal za nami. Poznaliśmy najlepszych nauczycieli w świętokrzyskim (WIDEO, zdjęcia)

  Mateusz Dudek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gala Nauczyciel na Medal za nami. Poznaliśmy najlepszych nauczycieli w świętokrzyskim (WIDEO, zdjęcia)
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Krogulec

  W sobotę, 8 grudnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Gala Plebiscytu Nauczyciel na Medal. Na szczeblu powiatowym i wojewódzkim wybierani byli najlepsi nauczyciele klas 1-3, 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo na szczeblu wojewódzkim wybrany został najlepszy nauczyciel akademicki i po raz pierwszy najlepsza szkoła.
  Przybyłych na galę gości widowiskiem artystycznym „Paris by night” powitał zespół tancerzy z kieleckiego Studia Tańca i Stylu „Rewanż”. Jak wspomniała potem prowadząca galę Aleksandra Gronek-Piotrowska młodzi artyści za tą właśnie choreografię kilkanaście dni temu zdobyli tytuł Mistrzów Świata na międzynarodowych mistrzostwach w Czeskim Libercu.  Następnie na scenie pojawili się m.in.
  redaktor naczelny świętokrzyskiego Echa Dnia Stanisław Wróbel, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek czy Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Sama jestem z zawodu nauczycielem i zawsze mówiłam, że żadne krzyże zasługi i medale nie dają tyle radości co sami uczniowie i praca z nimi. Jeżeli nauczyciel otrzymuje od swoich podziękowania w formie chociażby głosowania w takim plebiscycie jak mamy dziś to jest to znak, że jest się dobrym nauczycielem i taką drogą należy dalej podążać – powiedziała Agata Wojtyszek. – Gratuluję wam i wiem, że wszyscy nauczyciele, którzy się tutaj dzisiaj pojawili są przyjaciółmi młodzieży. Nauczyciel to zawód najważniejszy i od nauczyciela wszystko się zaczyna. Fakt, że pani wojewoda czy pan marszałek województwa są z wykształcenia nauczycielami potwierdza, że od nauczyciela zależy wszystko – przyznał z kolei Stanisław Wróbel.

  Po wystąpieniach gości nadszedł czas na najważniejsze czyli ogłoszenie wyników na najlepszych nauczycieli klas 1-3, 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych na szczeblu powiatowym. Na zakończenie pierwszej części gali na scenie pojawiła się Julia Pałgan, która zaprezentowała zgromadzonym swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne.

  Po muzycznym przerywniku nadszedł moment na ogłoszenie wyników na szczeblu wojewódzkim. Najlepszym nauczycielem klas 1-3 została Marzena Piwowarczyk, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach. – Ta nagroda to dla mnie niesamowite wyróżnienie i inspiracja na przyszłość, że warto i trzeba dalej pracować jak dotychczas. Mówi się, że jeśli ktoś kocha to co lubi to nigdy nie jest w pracy i właśnie teraz zdałam sobie sprawę, że ja chyba nie dostanę emerytury bo nigdy nie czuje się jakbym była w pracy – powiedziała nam.

  W kategorii klas 4-8 i gimnazjów pierwsze miejsce zajął Damian Niebudek, nauczyciel języka polskiego i rosyjskiego w Gimnazjum nr 3 w Kielcach i Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach – Kluczem w moim podejściu do uczniów jest otwartość i stawianie się w roli ich przyjaciela, choćby poprzez bycie otwartym na ich problemy bo szkoła to nie tylko edukacja ale i wychowanie. Należy jednak pamiętać aby zachować przy tym konsekwencję – przyznał.

  Zwyciężczynią w kategorii nauczyciel szkół ponadpodstawowych została z kolei Katarzyna Mazur-Suska nauczyciel w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu. – Ta nagroda to dla mnie coś wyjątkowego. Oznacza, że zaufali mi nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrekcja szkoły w której pracuje. Chcę w dalszym ciągu sprawdzać się jako terapeuta, nauczyciel ale przede wszystkim jako człowiek. Kluczem w mojej pracy z uczniami jest atmosfera, która powinna zawsze być komfortowa zarówno dla mnie jak i dla nich. Wszystko musi nas łączyć i nic nie dzielić – powiedziała.

  Na gali przyznana została także Nagroda Nauczyciela Akademickiego roku, która trafiła w ręce dr Tomasza Banasika, adiunkta Katedry Ekonomii i Finansów Politechniki Świętokrzyskiej. Po raz pierwszy wręczono za to nagrodę dla najlepszej szkoły w województwie świętokrzyskim. Tytuł ten trafił w ręce Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach, a nagrodę odebrał dyrektor placówki, mgr inż. Władysław Zaucha.

  Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy gali przenieśli się do Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury gdzie czekał na nich między innymi ogromny tort i lampka wina. Była to też doskonała okazja do wymienienia się spostrzeżeniami i doświadczeniami w pracy pomiędzy najlepszymi nauczycielami w naszym województwie.  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce