Galeria Echo otwarta dla klientów - były tłumy! Oblężone...

  Galeria Echo otwarta dla klientów - były tłumy! Oblężone sklepy. Korki! (zdjęcia, video)

  Marzena Smoręda, Elżbieta Święcka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tłum przed sklepem H&M.

  Tłum przed sklepem H&M. ©Dawid Łukasik

  W piątek o godzinie 9 rano po raz pierwszy została otwarta dla klientów nowa Galeria Echo, pod względem liczby sklepów - największa w Polsce. Wiele osób liczyła na promocje dla pierwszych klientów - więc pierwsi chętni na zakupy pojawili się już o godzinie 5! Po 16 ulice wokół galerii zostały zakorokowane.
  Tłum przed sklepem H&M.

  Tłum przed sklepem H&M. ©Dawid Łukasik

  [galeria_glowna]
  Po godzinie 12.00 na Alei Solidarności zaczęły tworzyć się korki. Dawid Łukasik

  Po godzinie 12.00 na Alei Solidarności zaczęły tworzyć się korki.
  (fot. Dawid Łukasik)

  O 8.30, pół godziny przed otwarciem Galerii przed wejściem od strony Alei Solidarności czekało około 250 osób. Ich liczba bardzo szybko się powiększała. Na drogach dojazdowych nie tworzyły się korki.

  O 8.45 przed Galerią było już co najmniej 1000 osób i tłum rośnie z każdą minutą. Ciasno zrobiło się też na drogach dojazdowych.

  O 8.55 przed wejściem jest już kilka tysięcy ludzi. Mnóstwo osób wysiada z autobusów - tłum powiększa się z każda chwilą.

  Punktualnie o 9 otworzyły się drzwi wejściowe - w pierwszych chwilach napór tłumu wyglądał niebezpiecznie, ale po otwarciu kolejnych wejść sytuacja wydaje się być opanowana.

  Coraz więcej ludzi napływa do Galerii Echo. Szaleństwo w sklepie TK Maxx. Kampania reklamowa - znajdź wieszak oznaczający kupon rabatowy okazała się wyjątkowo skuteczna - sklep przeżywa od pierwszych chwil po otwarciu prawdziwe oblężenie.

  Najbardziej wytrwali przyszli pod galerię już o 5 rano. Wielu przyjechało spoza Kielc. Czekali na otwarcie, siedząc na ziemi i układali trasę po sklepach. Przyciągnęły ich prezenty, promocje i ciekawość nowego miejsca.  Patrząc na kilkutysięczny tłum, czekający przed galerią, trudno nie domyślić się, kto w naszym regionie najchętniej robi zakupy. Nastolatki - bo to one były bohaterami otwarcia - wydadzą w piątek w sklepach grubą kasę.

  - Zabrałyśmy całe kieszonkowe w gotówce - mówiły Marcelina, Aga i Ewelina, które czekały przed sklepem już od 5 rano, ale mamy jeszcze karty kredytowe. - Przyszliśmy tu tak wcześnie, bo liczymy na dobre zakupy - dodał Dawid. - Zapowiadali tyle prezentów i promocji, że trudno się oprzeć i nie próbować szukać wyjątkowych okazji - dodały Marcelina i Roksana. - Liczymy na czerwony wieszak.

  Z minuty na minutę tłum przed galerią gęstniał, autobusy dowoziły coraz to nowych ludzi. Zjeżdżały się samochody z całego województwa. W gęstym tłumie w napięciu czekali aż wybije 9.

  Punktualnie o 9 ruszyły obrotowe drzwi przy wejściach od strony alei Solidarności. Tłum zaczął wdzierać się do sklepu i... zablokował mechanizm. Podniósł się krzyk, ale drzwi za moment ponownie ruszyły. Otwarto kolejne wejścia i wszyscy dostali się do środka i rozbiegli po sklepach. Mniej tłoczno było przy wejściach do galerii od ulicy Świętokrzyskiej i strony parkingu. Ruchome schody woziły bez przerwy pełen komplet klientów w górę i w dół.

  Zaczęło się nerwowe kupowanie. Od razu zapełniły się TKMaxx, House czy Bershka. Przed popularnym H&M tłum ludzi został zatrzymany jeszcze przez kwadrans przed drzwiami, by odliczać minutę po minucie do otwarcia i klaszcząc w rytm muzyki, oczekiwać na wejście. Na korytarzach centrum handlowego biegano od sklepu do sklepu.

  Inne znane sklepy sieciowe też nie mogły narzekać na brak zainteresowania. New Look, Zara, Kappahl czy C&A też były zatłoczone. Ich klienci zgodnie podkreślali, że bardzo cieszą się z otwarcia tak okazałego centrum handlowego jakim jest rozbudowana Galeria Echo.

  Po godzinie 12 na Alei Solidarności zaczęły tworzyć się korki, godzinę później źle było także na Warszawskiej i Jesionowej. Z każdą godziną jest gorzej. Wiele osób po wyjściu z pracy ruszyło do Galerii Echo. Około 17 wjazd samochodem na parking Galerii Echo trwał już bardzo długo, zakorokowane były wszystkie okoliczne ulice..

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (300)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (300) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018