Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galerie sztuki w Kielcach znów otwarte. Oferują wiele nowości. Gdzie warto się wybrać?

Lidia Cichocka
Na zdjęciu praca Grzegorza Drozda
Na zdjęciu praca Grzegorza Drozda
Na osobisty kontakt z widzami liczą otwarte od ubiegłego tygodnia galerie sztuki, organizują kolejne wystawy.

Biuro Wystaw Artystycznych
Biuro Wystaw Artystycznych oraz Dorota i Tomasza Tworkowie od soboty 13 lutego zapraszają na wystawę „Dwanaście kalendarzy, dwunastu artystów 2010-2021”, która jest podsumowaniem projektu „Kalendarze artystyczne” realizowanego przez Fundację Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki od 2010 roku.

Będzie można oglądać 144 prace współcześnie tworzących artystów: Radka Szlagi, Maurycego Gomulickiego, Grzegorza Drozda, Łodzi Kaliskiej, Jakuba Ciężkiego, Kuby Bąkowskiego, Ignacego Czwartosa, Bartosza Kokosińskiego, Alicji Łukasiak, Marty Antoniak, Małgorzaty Szymankiewicz, Kingi Nowak. Łącznie zaprezentowane zostaną 144 prace – po 12 dzieł każdego twórcy. To one były esencją wydawanych od 2010 roku ekskluzywnych kalendarzy. Każdy z zaproszonych twórców przygotował dwanaście prac, które były reprodukowane na poszczególnych kartach limitowanego kalendarza. Od 2018 roku kalendarze artystyczne uzupełniają przestrzeń hotelową Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju. Każdej prezentacji towarzyszy wernisaż oraz roczna wystawa. Teraz będzie można zobaczyć je w jednym miejscu.

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki"
Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" zaprasza na wystawę Joanny Trzcińskiej "Powtórzmy czas początku". Można ją oglądać od wtorku do piątku w godzinach 11 - 18, oraz w sobotę i niedzielę od 10 do 17. We wtorki zwiedzanie bezpłatne zaś w najbliższy piątek o godz 17 galeria zaprasza na oprowadzanie po wystawie z udziałem autorki prezentowanych prac - Joanny Trzcińskiej. Oprowadzanie odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. W razie grupy większej niż 15 osób odbędzie się druga tura oprowadzania.

Muzeum Dialogu Kultur
Od poniedziałku 15 lutego w Muzeum Dialogu Kultur będzie można wreszcie podziwiać wystawę, która czekała prawie rok na otwarcie – Katedra ormiańska i jej twórcy. Wystawa ma formę plansz i przestrzennych rekonstrukcji, które prezentują zarówno architekturę katedry, jak i malowidła ścienne zdobiące jej wnętrze. Ekspozycji towarzyszą materiały multimedialne z ciekawostkami dotyczącymi świątyni i jej twórców, w podcastach znajdują się także informacje dotyczące ormiańskiej historii i kultury oraz związków Ormian ze Lwowem.

Ambasada Dizajnu
Od jutra w Ambasadzie Dizajnu można oglądać ''Knot. Wystawę makramowych dywanów barwionych naturą''. Wielkoformatowe dywany są efektem kilkumiesięcznej pracy ręcznej. Kolekcja otrzymała nominację do nagrody w Green Concept Award 2021. Wystawa potrwa do 19 marca, można ją zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 10 -17.

W siedzibie Instytutu cały czas można oglądać dwie inne interesujące wystawy „przestrzeń a czasach zarazy” oraz „Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka”.

Muzeum Historii Kielc
Muzeum Historii Kielc poleca wystawę "Czesław Łagowski. Malarstwo. Grafika. Ceramika”, którą można oglądać do 28 lutego. W niedzielę 14 lutego Krzysztof Myśliński poprowadzi o godzinie 12 spotkanie z autorem oraz kuratorami wystawy: Marianem Ruminem i Darią Maroń-Ptak. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na muzealnym Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie