Giełda szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach pełna atrakcji....

  Giełda szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach pełna atrakcji. Kusili uczniów tańcem, słodyczami, bronią

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku przywieźli ze sobą sokoła. Ofertę szkoły przeglądały gimnazjalistki Julia i Olga.
  1/4
  przejdź do galerii

  Przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku przywieźli ze sobą sokoła. Ofertę szkoły przeglądały gimnazjalistki Julia i Olga. ©Dawid Łukasik

  W czwartek Szkoła Podstawowa Integracyjna numer 11 w Kielcach zapełniła się rzeszami gimnazjalistów, którzy przyszli zapoznać się z najciekawszymi ofertami siedemnastu szkół średnich z terenu całego województwa.  Młodzież, wybierając przyszłą szkołę, będzie miała niesamowicie twardy orzech do zgryzienia, bo wszystkie placówki pokazały się z najlepszej strony.
  Dziewczyny z kieleckich liceów - „Słowaka”, „Śniadka” i „Norwida” tańczące w zespole „Rewanż” dały pokaz umiejętności. Z kolei uczniowie klas mundurowych Szkół Zakładu Doskonalenia w Kielcach prezentowali broń i umundurowanie. Zaś przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku przywieźli ze sobą sokoła.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej numer 11 w Kielcach, Dorota Szpaderska wyjaśniała, że celem czwartkowej giełdy jest zaprezentowanie się szkół ponadpodstawowych i pomoc uczniom trzecich klas gimnazjów w wyborze właściwej drogi edukacyjnej i życiowej.

  O znaczącej roli giełdy szkół mówił także dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk. – Uczeń, który świadomie wybierze szkołę, na pewno będzie dobrym fachowcem. My, jako Wojewódzki Urząd Pracy wspieramy tę imprezę poprzez spotkania z doradcami zawodowymi, którzy dzisiaj mogą pomóc w wyborze, którego za chwilę będą dokonywać gimnazjaliści – mówił dyrektor. Zaznaczał, że to pierwsza, najważniejsza decyzja młodzieży. Uczniowie niebawem wejdą na rynek pracy, dlatego absolutnie nie powinna być przypadkowa.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce