MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gigantyczny korek na ulicy Lwowskiej w Sandomierzu - drodze 77. Jest apel o przeniesienie prac remontowych na godziny popołudniowe [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Remont nawierzchni na odcinku drogi krajowej  nr 77 w Sandomierzu ruszył dzisiaj rano - środa i potrwa do piątku 5 listopada. Prace na około 300-metrowym odcinku ulicy Lwowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Portową prowadzone są przy połówkowym zajęciu jezdni, co wymusiło wprowadzenie ruchu wahadłowego.
Remont nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu ruszył dzisiaj rano - środa i potrwa do piątku 5 listopada. Prace na około 300-metrowym odcinku ulicy Lwowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Portową prowadzone są przy połówkowym zajęciu jezdni, co wymusiło wprowadzenie ruchu wahadłowego. K. Tajs
Wjazd i wyjazd na most w Sandomierzu został sparaliżowany. Wszystko przez remont ulicy Lwowskiej będącą częścią drogi krajowej numer 77, który trwa do piątku, 5 listopada. - Kilometrowych korków można by uniknąć, gdyby prace przenieść na godziny popołudniowe - mówi sandomierski starosta Marcin Piwnik. Napisał w tej sprawie list do dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, która odpowiada za remont.

Remont nawierzchni odcinka ulicy Lwowskiej w Sandomierzu będącej częścią drogi krajowej numer 77 w Sandomierzu ruszył w środę, 3 listopada i potrwa do piątku, 5 listopada. Prace na około 300-metrowym odcinku ulicy Lwowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Portową prowadzone są przy połówkowym zajęciu jezdni, co wymusiło wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Wielkie korki w Sandomierzu

Ograniczenie płynności ruchu spowodowało, że już od środowego rana ulica Lwowska jest zakorkowana. Sznur samochodów zaczyna się już na ulicy Lubelskiej przy cmentarzu komunalnym. Swoje w kolejce muszą odczekać także kierowcy, którzy chcą wjechać na most od ulicy Krakowskiej, u podnóża Zamku Królewskiego.

Prośba o zmiany w pracach na Lwowskiej w Sandomierzu

W związku z ogromnymi utrudnieniami w ruchu związanymi z rozpoczętym remontem ulicy Lwowskiej w Sandomierzu zarząd powiatu w Sandomierzu skierował w środę rano pismo do dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach z prośbą o rozważenie wykonywania prac w godzinach popołudniowych, po godzinie 16.

W piśmie starosta Marcin Piwnik zwraca uwagę, że ulica Lwowska jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych w Sandomierzu, którą dziennie przejeżdża około 25 tysięcy pojazdów. Ulica ta stanowi jedyną drogę wyjazdową z Sandomierza w kierunku Rzeszowa i Przemyśla oraz w kierunku Stalowej Woli.

- Wykonywanie robót budowlanych w okresie największego natężenia ruchu, kiedy mieszkańcy dojeżdżają do pracy, a młodzież do szkół powoduje powstanie gigantycznych i wielokilometrowych korków w kierunku na Warszawę, Lublin czy Kraków. Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, uniemożliwiając przejazd karetek pogotowia i straży pożarnej

- tłumaczy Marcin Piwnik.

Ponadto starosta Piwnik zwraca uwagę, że o planach remontowych ulicy Lwowskiej władze miasta i powiatu nie zostały poinformowane. - Jest to droga krajowa, dlatego pozwolenie na remont wydał wojewoda, ani miasto ani powiat nie zostały poinformowane o planowanym remoncie - dodał starosta. - W rozmowie telefonicznej dyrektor Krzysztof Strzelczyk zapewnił mnie, że będzie rozmawiał z wykonawcą. Czy uda się zmienić godziny prowadzonych prac? Nie wiem.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie