Ginekologia estetyczna to sprawdzony sposób na kobiece dolegliwości

PG
Dynamiczny postęp medycyny estetycznej i kosmetologii nie ominął również tych intymnych okolic naszego ciała. Naprzeciw tej grupie kobiet wychodzi ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna - specjalizacja z pogranicza klasycznej ginekologii i medycyny estetycznej.

Kobiecość po menopauzie
Wraz z wiekiem u każdej kobiety dochodzi do stałego obniżania aktywności jajników i zmniejszania się poziomów estrogenów - żeńskich hormonów płciowych. Apogeum tego procesu jest menopauza. Efektem „wyłączenia” się jajników jest pogorszenie stanu skóry, a także zaniku i skłonności do uszkodzeń wyścielającej pochwę błony śluzowej. Dodatkowo w okolicy sromu pojawiają się nieestetyczne przebarwienia. Do niedawna jedynym rozwiązaniem tych problemów była uciążliwa i obciążona licznymi skutkami ubocznymi terapia hormonalna. Nowoczesna ginekologia estetyczna ma do zaproponowania alternatywę w postaci krótkiego zabiegu laserowego lub też terapii kwasem hialuronowym.

Rewitalizacja po porodzie
Macierzyństwo jest przez wszystkie kobiety postrzegane jako jeden z najlepszych momentów w życiu. Niestety poród wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Pochwa staje się luźniejsza, co istotnie pogarsza jakość życia intymnego. Klasyczna ginekologia proponuje w takiej sytuacji leczenie operacyjne. Lekarze zajmujący się ginekologią estetyczną mają do zaproponowania dużo szerszy wachlarz znacznie mniej inwazyjnych rozwiązań. Wejście do pochwy można poprawić przy pomocy nici poprawiających napięcie tkanek, blizny i przebarwienia można zredukować przy użyciu lasera.

Nietrzymanie moczu
Trudno uwierzyć, ale ponad 1/3 kobiet boryka się z tym wyjątkowo uciążliwym i wstydliwym problemem. Początkowo objawy są sporadyczne - pojawiają się głównie przy wysiłku fizycznym, kaszlu, czy kichaniu. Z pomocą przychodzą przede wszystkim techniki laserowe. Odpowiednia stymulacja tkanek, powoduje syntezę kolagenu i poprawę podparcia dla cewki i pęcherza moczowego, a to z kolei u większości kobiet wystarcza do całkowitego usunięcia problemu. Zignorowanie pierwszych objawów prowadzi do ich znacznego nasilenia, a wtedy jedynym rozwiązanie pozostaje zabieg operacyjny.

Poprawić naturę
Ginekologia estetyczna, podobnie jak inne gałęzie medycyny estetycznej, czy plastycznej, zajmuje się również poprawianiem wrodzonych niedoskonałości kobiecego ciała. Panie mają do wyboru szeroki wachlarz usług - zmniejszanie, czy korygowanie kształtu warg sromowych mniejszych, modelowanie wzgórka łonowego oraz powiększanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym. Możliwe są również zabiegi rozjaśniania skóry sromu i okolic odbytu czy poprawiające doznania seksualne - powiększanie punktu G.
Większość tych zabiegów wykonywana jest małoinwazyjnymi metodami, nie zaburza aktywności zawodowej, a efekty są widoczne niemal natychmiast.

Szeroki zakres zabiegów ginekologii estetycznej oferuje Centrum Medycyny Intymnej Gemma przy ulicy Podklasztornej 120/2 w Kielcach. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 602 182 321 lub na www.gemma-intima.pl.

Wideo

Dodaj ogłoszenie