GKS Futsal Nowiny w Łęczycy wywalczył awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19

Dorota Kułaga
Drużyna GKS Futsal Nowiny w Łęczycy wywalczyła awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19.

W trzeciej fazie eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w Łęczycy rywalami nowińskiej drużyny byli gospodarze turnieju KS Hurtap Łęczyca oraz MKS Trzebinia, Zdrowie Garwolin. Już w najbliższy wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego kategorii U-19. W dniach 25-27 lutego w Bochni o mistrzostwo zawalczą: BSF Bochnia, Rekord Bielsko-Biała SSA, Junior Hurtap Łęczyca, Gwiazda Ruda Śląska, SMS Solne Miasto Wieliczka, TAF Toruń, Red Dragons Pniewy, Dreman Komprachcice Opole, Constract Lubawa, Bonito Helios Białystok, GKS Futsal Nowiny, SPN Szamotuły, Beniaminek Starogard Gdański, GI Malepszy Futsal Leszno, Sośnica Gliwice, SMS JKS Jarosław.

Z kolei już w najbliższy weekend w chorzowskiej hali odbędą się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kategorii U-17 chłopców. Do turnieju finałowego awans uzyskały następujące drużyny: Marex Chorzów (gospodarz turnieju finałowego), Rekord Bielsko-Biała SSA (obrońca tytułu), PSV Łódź, OMS ZSiOT Jantar Ustka, Constract Lubawa, WEMET ,,SMS Słupsk” Kamienica Królewska, Polonia Leszno, Red Dragons Pniewy, GKS Futsal Nowiny, MOKS Białystok, Okocimski Brzesko, Futsal Team Przeworsk, Bór Regut, Clearex Chorzów, FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie, Piast Gliwice.

Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku w Wilkowicach zostały rozegrane finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13. GKS Futsal Nowiny zdobył wówczas wicemistrzostwo, a Patryk Bojek został najlepszym zawodnikiem turnieju. W finałach wystartowało 16 drużyn z całej Polski wyłonionych w dwu fazowych eliminacjach. Tytułu Mistrzowskiego broniła drużyna BTS Rekord Bielsko-Biała.