Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów bez straty seta wygrywa mecz I ligi tenisa stołowego i bez straty punktu lideruje w lidze

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Zespół tenisa stołowego Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wysoko pokonał drużynę Lewart AGS Lubartów. Z dwoma zwycięstwami suchedniowianie zostali liderem tabeli I ligi po dwóch kolejkach.

Po wygranej w pierwszej kolejce z Dąbrowiakiem Dąbrowa Górnicza 10:0, w drugiej suchedniowianie znów spotkali się beniaminkiem I ligi. Zespół Lewart AGS Lubartów rozgromili w najwyższym możliwym stosunku – 10:0.

Pingpongiści suchedniowskiego klubu nie stracili w tym spotkaniu ani jednego seta, wszystkie mecze rozstrzygając wynikiem 3:0.
Przed zawodami prezes klubu Maciej Glijer podziękował za grę Maciejowi Karmolińskiemu, który przed sezonem odszedł z klubu. Były już gracz suchedniowskiej drużyny powiedział, że lata spędzone w klubie były jego najlepszymi w karierze.

Podziękowania były przyszykowane też dla innego zawodnika, który także opuścił Suchedniów, Carlosa Franco Mediny, ale ten nie był obecny na meczu.

W trzeciej kolejce suchedniowian czekać będzie już znacznie cięższa przeprawa. Rywalem Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów będzie Villa Verde Olesno, zespół zaliczany do grona faworytów ligi, aktualnie zajmujący w tabeli drugą pozycję, również z dwoma zwycięstwami na koncie. Oba zespoły są w tej chwili już jedynymi z kompletem zwycięstw.

Mecz Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Villa Verde Olesno odbędzie się 3 października 2020 r. w Suchedniowie.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Lewart AGS Lubartów 10:0

Daniel Bąk - Jakub Sagan 3:0 (11:4, 11:5, 11:7)
Jakub Perek - Norbert Jóźwiak 3:0 (11:4, 11:5, 11:4)
Bąk - Jóźwiak 3:0 (11:2, 11:5, 11:4)
Perek - Sagan 3:0 (11:1, 11:6, 11:6)
Bąk/Perek - Sagan/Kowalczyk 3:0 (11:5, 11:8, 11:3)
Łukasz Nadolski - Mateusz Jurewicz 3:0 (11:7, 11:9, 11:4)
Damian Kreft - Bartosz Kowalczyk 3:0 (11:5, 11:2, 11:6)
Nadolski - Kowalczyk 3:0 (11:3, 11:2, 11:6)