Gol Dominiki Więckowskiej dla reprezentacji Polski w sparingu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski

Sławomir Stachura
Dominika Więckowska z Korony Handball Kielce zdobyła gola dla reprezentacji Polski seniorek w piłce ręcznej w sparingowym meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Kadra Leszka Krowickiego w „krajowym” składzie przez trzy dni trenowała w Piotrkowie na konsultacji. Wzięły w niej udział dwie zawodniczki Korony Handball, rozgrywające Dominika Więckowska i Honorata Syncerz. Obie początkowo znajdowały się na liście rezerwowych na tę akcję szkoleniową, ale ostatecznie Krowicki wezwał je do Piotrkowa, ponieważ w zgrupowaniu nie mogło wziąć udziału kilka zawodniczek Pogoni Szczecin, która przygotowuje się do meczu w europejskich pucharach.

ZOBACZ>>> Krzysztof Lijewski kontuzjowany podczas meczu w Kwidzynie. jak poważnie?

Na koniec konsultacji kadrowiczki zagrały sparing z drużyną PGNiG Superligi, Piotrcovią Piotrków Trybunalski, wygrywając 44:30 (15:9, 13:11, 16:10). Spotkanie było podzielone na 23-minutowe tercje. Więckowska zdobyła jednego gola, a Syncerz nie zagrała w sparingu z powodu przeziębienia.

ZOBACZ>>> Wysokie oceny dla PGE VIVE za mecz w Kwidzynie. Była nawet jedna "9"

- Ta drużyna istnieje właściwie trzy dni. Znalazło się w niej dużo debiutantek. Codziennie trenowaliśmy dwukrotnie. Jestem bardzo zadowolony z postawy podopiecznych – mówił Leszek Krowicki.
Reprezentacja Polski przygotowuje się do czerwcowych meczów play off emiminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwone zagrają o awans dwumecz z Serbią.

ZOBACZ>>> Były współpracownik Talanta Dujszebajewa trenerem reprezentacji Polski