Gra 1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec przegrał w Krakowie

W weekend 29-20.2022 gra 1. liga piłkarzy ręcznych.
W weekend 29-20.2022 gra 1. liga piłkarzy ręcznych. Kamil Bielaszewski
W weekend 29-20.2022 gra 1. liga piłkarzy ręcznych. W piątkowym mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał w Krakowie z AZS AGH.

AZS AGH Kraków - KSZO Ostrowiec Św. 31:28 (20:12)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 3 (1), Sobut 3, Kogutowicz 3, Konwicki, Majchrzak 5 (2), Zadrożny, Chudzik, Skuciński 3 (2), Smulski, Świstak, Wojkowski 11.

O porażce Ostrowieckich Wojowników zadecydowała słaba w ich wykonaniu pierwsza połowa, w której kulała przede wszystkim gra defensywna gości. "Akademicy" szybko powiększali prowadzenie - w 11 minucie wygrywali 8:3, w 20 - 14:6. Po zmianie goście poprawili grę w każdym elemencie i odrabiali straty, w 48 minucie zespół z Krakowa prowadził różnicą tylko dwóch trafień (25:23), ale pogoń kosztowała dużo sił, co w końcówce odbiło się na skuteczności zawodników KSZO.

SMS ZPRP I Kielce - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 34:36 po karnych (32:32, 16:13)
SMS ZPRP I: Wysocki, Drożdż - Wleklak 1, Rybarczyk 3, Wrona 6, Wasiak 10 (7), Welcz 3, Wierzbicki 3, Sarnowski 3, Jurasik 3, Zając, Bojarczuk.

W pierwszej połowie najpierw prowadzili goście (6 minuta 2:5), potem gospodarze (20 min. 11:8, 24 - 13:9). W drugiej połowie - odwrotnie. Jeszcze w 58 minucie SMS ZPRP przegrywała 30:32, ale po golach Franciszka Wierzbickiego i Patryka Wasiaka z karnego doprowadziła do konkursu "siódemek". W nim zespół z Kielc zaliczył dwie pomyłki i zdobył jeden punkt.

Wisła Sandomierz - SMS ZPRP II Kielce 31:26 (14:16)
Wisła: Skowron, Ciepliński - Szklarski, Malinowski 3, Wiącek 6, Sapielak 1, Stypa, Werstler 6, Pawelczyk 3, Rosowski 3, Nowak, Radwański 9 (1).
SMS ZPRP II: Popielecki, Sowiak - Luksa, Aksamit, Mielczarski 5, Cacak 2, Korus 8 (3), Bujok 1, Olczyk 3, Burzyński 2, Rodak 1, Markowski 3, Pilz 1.

Faworytem tego meczu byli kielczanie, którzy ostatnio zwykle wygrywali. Potwierdzała to pierwsza połowa, po której prowadzili. W drugiej połowie jednak goście stracili skuteczność, do czego w dużej mierze przyczynił się bramkarz Wisły, Daniel Skowron. Między 39 a 51 minutą dał się on pokonać tylko raz, dzięki czemu jego drużyna z wyniku 16:19 wyciągnęła na 25:20 i już nie oddała prowadzenia.

Viret CMC Zawiercie - ASPR Zawadzkie 38:28 (19:9)
Orzeł Przeworsk- Luxiona AZS UMCS Lublin 35:30 (18:16)