Gra piłkarska klasa okręgowa. Bramka na urodziny, Star nie do zatrzymania, cios Orlicza w 90 minucie [WYNIKI]

dor, mir
W weekend odbywają się mecze piłkarskiej, świętokrzyskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki. Cztery spotkania zostały rozegrane w sobotę, cztery kolejne odbędą się w niedzielę.

Nidzianka Bieliny - GKS Rudki 0:1 (0:1)
Bramka: Bartosz Borowiec 3 z karnego.
Nidzianka: Bera - Maciejski, Pindral (46. Durlej), Satro, Banakiewicz - Cieślik (70. Osuch), Staniec, Kwiatek (60. Gawęcki), Kraj - Bochniak (55. Kobyłecki), Grzegorski (80. Łata).
GKS: H. Kowalski - D. Dawidowicz, Ł. Kowalski, Borowiec (82. Bednarski), Broniś - B. Wiecha, Maniara, Gryz, D. Kowalski - Lipski, Michta (67. K. Wiecha).
Decydująca dla losów spotkania akcja miała miejsce w 4 minucie. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Szymonie Michcie. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Borowiec.
- Bardzo trudny mecz, był to pojedynek derbowy. Dużo walki, zaangażowania z obu stron. W takim meczu najważniejszy jest wynik i chwała chłopakom za to, że utrzymali 1:0 do końca spotkania - powiedział Janusz Cieślak, trener GKS.
-Na tak ważny mecz derbowy powinno się wysyłać sędziów z wyższej półki - powiedział Andrzej Wiącek z Nidzianki.

Piast Stopnica - Świt Ćmielów 2:2 (1:1)
Bramki: Jakub Pitkiewicz 31, Adrian Machniak 75 - Piotr Kiljański 37, 50.
Piast: Siek - Plewa, Rajca, Guła, Wojciechowski (50. Judasz, 65. Śliski) - Jędo, Machniak, Walasek, Pitkiewicz (78. Tłuścik), Kamiński - Jędrocha (55. Bracisiewicz).
Świt: Lipka (46. Duda) - Czuba, Cichocki, H. Czerpak, Mularski (90. Wielopolski) - Cebula Sito, Kotwa (60. Kwiatkowski), Kiljański - Rudniew, Skwarliński (46. Kosowski).
Od 60 minuty Świt grał w dziesiątkę - czerwona kartkę za faul otrzymał Łukasz Cebula.
-Jak się nie potrafi wygrać, to trzeba się cieszyć z jednego punktu. Mieliśmy kilka sytuacji, żeby rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, ale w bardzo dobrej formie był bramkarza Świtu. U nas warto wyróżnić Jakuba Pitkiewicza, strzelca pierwszej bramki. W przeddzień meczu miał 18 urodziny, sprawił więc sobie miły prezent - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.

Moravia Morawica - Orlicz Suchedniów 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Kita 90.
Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Świderski, B. Młynarczyk, Kozak - Wójcik, Woś, K. Kubicki, Zawadzki - W. Młynarczyk (85. Terech), Sołtys (70. Chrabąszcz).
Orlicz: Ubysz - Niewczas, Bator (65. Tumulec), Jarząb (78. Olszewski), Boleń - Skarbek (70. Kita), Stawiak, Tacij, Kokosza - Staszewski (75. Grzejszczyk), Świtowski.
-Zmiennicy pomogli w odniesieniu zwycięstwa - podsumował Mariusz Arczewski, trener Orlicza.
-To był mecz na remis, goście stworzyli jedną sytuację i strzelili gola. Gapiostwo w końcówce sprawiło, że przegraliśmy. Szkoda, że w takich okolicznościach. Wcześniej mogliśmy się pokusić o zdobycie bramki, okazje mieli Sołtys i Młynarczyk, ale brakowało zdecydowania pod bramką przeciwnika - powiedział Krzysztof Dziubel, trener Moravii.

Star Starachowice - Zenit Chmielnik 4:0 (3:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 20, Emil Gołyski 24, Mateusz Osman 39 (samobójcza), Jakub Kania 54.
Star: Bzymek - Nowocień (63. Kosztowniak), Gębura, Kania, Chodniewicz - Gołyski, Stachura, Wójtowicz (28. Senderowski, 74. Niewczas), Horna (63. Drabik), Kidoń (60. Anduła) - Fabjański.
Star podtrzymał zwycięską passę. W meczu z Zenitem podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego pewnie zainkasowali komplet punktów. Już do przerwy losy spotkania były rozstrzygnięte, bo Star prowadził 3:0.

OKS Opatów - Piaskowianka Piaski 2:1 (1:1)
Bramki: Dawid Łabuz 30, 80 - Kamil Woliński 42.

Stal Kunów - LZS Samborzec 4:1 (2:1)
Bramki: Konrad Kijanka 25, Adam Witek 45, Marcin Dynarek 56, 80 – Kamil Bażant 35.

Astra Piekoszów - Sparta Kazimierza Wielka 4:2 (1:2)
Bramki: dla Astry Tomasz Raczyński 14, Tomasz Chochulski 72, Sebastian Blicharski 83, 90.

Sparta Dwikozy - Bucovia Bukowa 1:1 (1:1)
Bramki: dla Bucovii Łukasz Bąk 25.