Gra grupa czwarta trzeciej ligi [18.06.2022]. Wyniki, relacje, tabele

dor, dw
Marcin Radzimowski
W sobotę 18 czerwca gra grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. Zobacz wyniki i tabelę.

Wisłoka Dębica - Avia Świdnik 1:2 (1:0)
Bramki: Kamil Rębisz 16 - Wojciech Białek 57, Marcin Świech 85

Korona Rzeszów - Stal Stalowa Wola 0:6 (0:2)
Bramki:
Oskar Wojtysiak 5, Volodymyr Khorolskyi 36, Sławomir Duda 55, Bartłomiej Kiełbasa 69, Michał Biskup 73, Mateusz Hudzik 90.

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 2:1 (1:0)
Bramka: Sebastian Jacak 20, Artur Biały 72 - Jakub Mażysz 60.
Wisła: Wróblewski - Charszla (80. Stańczyk), Rękas (46. Mażysz), Krajewski, Ochwat, Mężyk, Jarosz (85. Kuśmierczyk), Bednarek, Janik, Taranek (80. Rak), Partyka.
Żółte kartki: Rękas, Mężyk (Wisła).

Pewni spadku sandomierzanie przegrali swój ostatni mecz w trzeciej lidze. Kolejny sezon spędzą w niższej klasie rozgrywkowej.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Podlasie Biała Podlaska 3:2 (1:1)
Bramki:
Kacper Durda 5, 48, Denys Dolinśkyj 52 - Marcin Pigiel 45, Jarosław Kosieradzki 56.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Nawrot 45, Maciej Stefanowicz 70 - Adrian Szynka 67.
KSZO 1929: Szymkowiak – Domagała (86.Dereń), Zając, Sylwestrzak, Brągiel – Żurek (68.Galajs), Stefanowicz (86.Camargo), Kuzior (86.Lipka), Nawrot, Persona – Martinez (68.Pawlik).
Podhale: Maciej Styrczula – Kowalski, Hajdara, Furtak, Żołądź - Gałecki (84 Kędziora), Lech (77.Mikołaj Styrczula), Płatek - Szynka, Burnat (85 Kaim), Lepiarz (68 Nowak).
Żółte kartki: Persona, Domagała, Pawlik, Camargo (KSZO) – Hajdara (Podhale).
Czerwona kartka: Maciej Hajdara (87 min., Podhale, za drugą żółtą).
Sędziował: Jakub Pych (Dębica).

Piłkarze KSZO 1929 jako jedyni z grona świętokrzyskich trzecioligowców zakończyli sezon zwycięstwem. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył ładnym strzałem pod poprzeczkę Michał Nawrot, a asystę zaliczył Bartosz Żurek. Autorem drugiego trafienia dla ekipy prowadzonej przez Rafała Wójcika był Maciej Stefanowicz w 70 minucie, a dogrywającym był Jakub Pawlik.

Czarni Połaniec - Chełmianka Chełm 0:3 (0:1)
Bramki: Patryk Czułowski 17, Hubert Giletycz 74, Paweł Myśliwiecki 76.
Czarni: Siryk - Bakowski (66. Załucki), Bawor, Woś, Smoleń (78. Śledź), Banik, Bażant, Ferens (75. Krępa), Mucha, Kron (75. Wątróbski), Gębalski.
Żółte kartki: Bawor, Bażant (dwie), Mucha (Czarni)
Czerwona kartka: Bażant 59

Obie drużyny kończyły ten mecz w dziesiątkę, bo za dwie żółte i jedną czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Paweł Bażant. Bramkarz Chełmianki, Sebastian Ciołek, otrzymał czerwoną kartkę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (1:2)
Bramki: Artur Lis 41, Maciej Orzechowski 86, Arkadiusz Smoła 90 - Kamil Orlik 8, Adam Imiela 14 z karnego.
ŁKS Probudex: Lipiec - Waniek, Melinyszyn (58. Zachara), Szymocha, Gierczak (58. Mianowany), Rogala, Orlik, Piróg (58. Bielka), Imiela (81. Hajduk), Mydlarz, Cichocki.
Żółte kartki: Orlik (ŁKS)

Łagowianie prowadzili w tym meczu już 2:0, ale ostatecznie nie zdobyli punktu, przez co stracili drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu. Gospodarze zwyciężyli, mimo że 62. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kacpra Błajdy.

Sokół Sieniawa - Cracovia II 2:1 (0:0)