Gra piłkarska 3. liga. 25-26.09.2021. Sprawdź WYNIKI I TABELĘ

W weekend 25-26.09.2021 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Czarni Połaniec - Unia Tarnów 2:1 (0:0)
Bramki: Adrian Gębalski 70, 86 - Artur Biały 61.
Czarni: Siryk - Misztal, Bakowski (46. Hul), Woś, Bażant - Krępa, Wątróbski (82. Bawor), Ferens (65. Mucha), Kramarz (55. Banik), Gębalski Ż - Kron (65. Smoleń Ż).
Sędziował: Michał Ficiński z Sosnowca.
-Nie potrafimy dobrze zacząć meczu u siebie, wyjść na prowadzenie i kontrolować przebieg spotkania. Musi być dramaturgia. Znowu przegrywaliśmy, ale podnieśliśmy się, dwie bardzo ładne bramki zdobył Adrian Gębalski. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, dla nas każdy punkt jest niezwykle ważny - powiedział Mateusz Sobierajski, kierownik drużyny Czarnych.

Pierwszą bramkę Adrian Gębalski zdobył w 70 minucie. Po dośrodkowaniu przyjął piłkę na 15 metrze i uderzył z półobrotu. W 86 minucie zacentrował Kamil Hul, do piłki najwyżej wyskoczył Gębalski i strzałem głową z siedmiu metrów umieścił futbolówkę w siatce. Z drugiej połowy warto odnotować jeszcze jedną okazję - Tomasz Mucha trafił w słupek, dobitka Gębalskiego też była w słupek. Goście też raz poważnie zagrozili bramce Czarnych, ale dwa razy Tomasz Siryk popisał się świetnymi interwencjami.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:3 (0:1)
Bramki: Radosław Sylwestrzak 61 - Konrad Kowal 32, Krzysztof Pietluch 49, Rusłan Maruszka 62.
KSZO 1929: Lipiec – Głaz, Zając Ż, Sylwestrzak Ż, Brągiel – Smykowski (55. Pawlik), Nawrot, Kuzior, Gałecki, Persona Ż (56. Szela Ż) – Gruchała Węsierski (56. Żurek).
Wólczanka: Wierzchowski – Skrzyniak, Kędzior, Pietluch (87.Kyciński), Markiewicz - Pawłowski Ż, Podstolak, Łazarz (89.Peda), Lorek, Maruszka - Kowal.
Sędziował: Artur Szelc (Krosno).

Piłkarze KSZO 1929 pod wodza trenera Rafała Wójcika po raz pierwszy musieli przełknąć gorycz porażki. I to z drużyną, która do tej pory miała na koncie tylko 3 punkty zgromadzone po 3 remisach. W Ostrowcu po raz pierwszy w tym sezonie cieszyła się z kompletu punktów.

To nie był dzień KSZO. W pierwszej połowie wprawdzie częściej był w posiadaniu piłki, ale brakowało dokładności i precyzji pod bramką. Goście niespodziewanie prowadzili 1:0 po strzale Konrada Kowala. W 49 minucie Konrad Pietluch podwyższył na 2:0. W 61 minucie Radosław Sylwestrzak po centrze z rzutu rożnego i strzale głową strzelił kontaktowego gola. Wydawało się, że KSZO pójdzie za ciosem, ale o Wólczanka zadała trzeci cios i niespodziewanie zdobyła komplet punktów.
Warto jeszcze odnotować debiut Bartosza Żurka w KSZO 1929. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022. Jest wychowankiem Nidy Pińczów, na koncie ma 11 meczów w ekstraklasie oraz cztery spotkania w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Grał między innymi w Legii Warszawa, GKS Bełchatów, Cracovii Kraków.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Mróz 90.

ŁKS Probudex Łagów - Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)
Bramki:
Artur Piróg 18, Piotr Rogala 89 - Hubert Banach 5 (samobójcza), Grzegorz Płatek 73.
ŁKS: Banach - Rogala, Wilk (84. Kapsa), D. Urban - Cichocki, Stelmach (84. Amarildo), Gierczak (75. Waniek), Dani Jodar (74. Urbański)- Ozimek, Piróg, Imiela.
Podhale: Rędzio - Żołądź, Bielak, Broda - Janso (72. Tonia), Mianowany, Lech, Jakub Kowalski (46 Furtak) - Szynka (68. O. Nowak), Lepiarz (59. Płatek), Serafin.
Żółte kartki: Cichocki, Amarildo - Grabowski (trener), Lech, Mianowany, Broda.
Sędziował: Piotr Marcinkowski (Warszawa).
Widzów: 200.

Podhale, jeden z faworytów tej ligi zaatakowało od początku. Już w 1 minucie po strzale Adriana Szynki zadrżała poprzeczka bramki gospodarzy. Piłka odbiła się od niej w 5 minucie, ale potem od pleców Huberta Banacha i Podhale objęło prowadzenie. Już w 18 ŁKS wyrównał po szybko rozegranym wolnym przez Imielę i Cichockiego.

Mecz mógł się podobać, toczył się w szybkim tempie, a po zmianie stron z dobrej strony pokazali się Ozimek, Cichocki i Piróg. W 68 minucie Imiela nie trafił głową piłki po dośrodkowaniu Piroga. W 73 od niecelnego podania Gierczaka zawiązała się kontra gości sfinalizowana przez Grzegorza Płatka.

Wyrównał cudownym uderzeniem z dystansu w 89 Piotr Rogala, a chwilę po tym Imiela trafił w słupek. Końcówka stała pod znakiem wymiany ciosów, ale wynik nie uległ zmianie.

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Sandomierz 2:4 (0:1)
Bramki:
Arkadiusz Maj 50, 65 - Mateusz Stańczyk 4, Jakub Mażysz 59, Szymon Rak 66, Kamil Bełczowski 77

Wisłoka Dębica - Chełmianka Chełm 0:2 (0:0)
Bramki: Ezana Kahsay 54, Paweł Myśliwiecki 90+1.

Cracovia II Kraków - Podlasie Biała Podlaska 2:1 (2:1)
Bramki: Filip Piszczek 35, Rubio 45 - Maciej Wojczuk 33.

Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 3:2 (1:2)
Bramki: Jarosław Lis 18 z karnego, Sebastian Kaczyński 68, Damian Skała 81 - Rafał Kursa 8, Wojciech Białek 29.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Korona Rzeszów 2:2 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Smoła 70, Maciej Orzechowski 90 - Jaromir Skiba 18, Paweł Piątek 61.

1. Siarka Tarnobrzeg 10 24 25-10
2. Cracovia II Kraków 10 23 22-9
3. ŁKS Probudex Łagów 10 19 20-12
4. Chełmianka Chełm 10 18 19-11
5. Orlęta Radzyń Podlaski 10 16 17-12
6. Podhale Nowy Targ 10 16 22-19
7. Stal Stalowa Wola 10 14 12-16
8. Korona Rzeszów 9 13 17-13